Strona główna / Na czasie / Tooway Business wchodzi na wyższy poziom
środa 20 maj 2015 | Robert Kamiński
Tooway Business wchodzi na wyższy poziom
Eutelsat Broadband rewolucjonizuje ofertę usług satelitarnego dostępu do internetu dla firm, wprowadzając nowe funkcje dostosowane do ich potrzeb. Dostawca w szerszym stopniu wychodzi naprzeciw zróżnicowanym wymaganiom przedsiębiorstw.

Nowa oferta jest przeznaczona dla przedsiębiorstw, które nie dysponują stałym dostępem do internetu albo nie są zadowolone z jego parametrów związanych z jakością lub szybkością transferu, a także poszukują alternatywy na potrzeby krytycznych zastosowań, np. niezawodnych łącz zapasowych lub tworzenia kopii zapasowych. 

Nowe usługi, które zastąpią obecną ofertę dla firm, są szybsze i bardziej elastyczne oraz obejmują dodatkowe funkcje i rozwiązania, efektywnie wspierające działalność biznesową.

Oferta Tooway Business uwzględnia pakiety transmisji danych z transferem sięgającym nawet 200 GB miesięcznie oraz szeroką gamę funkcji odpowiadających potrzebom firm, takich jak stałe adresy IP, gwarancja priorytetowego dostępu do sieci w godzinach pracy oraz szeroki wybór opcji dostosowanych do indywidualnych wymagań, w tym gwarantowaną przepływność. Usługi Tooway Business są znakomitą propozycją dla przedsiębiorstw funkcjonujących w miejscach, w których łącza stacjonarne są niedostępne lub zbyt wolne, a także dla firm potrzebujących alternatywy dla stacjonarnych łączy szerokopasmowych na potrzeby zastosowań o znaczeniu krytycznym, takich jak łącza zapasowe lub tworzenie kopii zapasowych. Usługi Tooway Business są dostępne od dzisiaj za pośrednictwem sieci autoryzowanych dystrybutorów firmy Eutelsat Broadband na terenie Polski.

 • Szerokopasmowe usługi Tooway Businesssą obecnie oferowane w następujących wariantach: Abonament „Tooway Telemetry” z 2 GB/miesiąc to ekonomiczna opcja przeznaczona dla firm, które potrzebują łączności typu M2M (machine-to-machine) lub prostego rozwiązania zapasowego do przesyłu danych z szybkością 2 Mb/s w obu kierunkach.

 • Abonament „Tooway Business 25” obejmuje 25 GB miesięcznie transferu danych i jest optymalną propozycją dla segmentu małych biur (SOHO).

 • Abonament „Tooway Business 40” obejmuje 40 GB miesięcznie transferu danych i jest doskonałą ofertą dla małych oraz średnich przedsiębiorstw.

  Abonamenty „Tooway Business 100” i „200” obejmują 100 lub 200GB  transferu danych miesięcznie i są rekomendowane dla najbardziej wymagających dużych przedsiębiorstw. Abonamenty Tooway Business 25, 40, 100 i 200 zapewniają najszybsze w Europie pobieranie danych drogą satelitarną (22 Mb/s) oraz ich wysyłkę z szybkością 6 Mb/s. Wszystkie opcje abonamentowe zapewniają następujące usługi:

 • Gwarancja w godzinach pracy — zapewnia klientom biznesowym najwyższy priorytet w dostępie do sieci satelitarnej w kluczowych godzinach prowadzenia działalności, czyli od 7:00 do 19:00.

 • Stały publiczny adres IP — niezbędny w aplikacjach, takich jak serwery WWW, hosting systemów back-end i baz danych, bezpośredni transfer plików oraz zdalny dostęp do urządzeń monitoringu wizyjnego. Istnieje możliwość zastosowania własnej adresacji klienta.

  Ponadto dostępne są nowatorskie opcje dodatkowe, umożliwiające firmom dostosowanie usług do indywidualnych potrzeb:

 • Noce bez limitu. Funkcja przeznaczona do zastosowań takich, jak zaplanowane tworzenie kopii zapasowych lub transfery dużych plików, które generują znaczny ruch danych, ale mogą być wykonywane w porach nocnych, gdy natężenie ruchu w sieci spada. Za niewielką dodatkową opłatą dane przesyłane między północą a godziną 6:00 nie są wliczane do standardowego miesięcznego pakietu danych.

 • Pakiety dodatkowe 20 GB, które można zamawiać w razie potrzeby po osiągnięciu miesięcznego limitu danych. Są one opłacalną propozycją zapewniającą firmom elastyczność i wygodę.

 • CIR (Committed Information Rate) na potrzeby rozwiązań, w których ze względu na wymagania techniczne, związane z bezpieczeństwem lub wynikające z umów SLA,

  niezbędny jest gwarantowany poziom przepływności. Podstawowe opcje CIR są przeznaczone mi.in. dla krytycznych systemów sygnalizacji i telemetrii, VoIP. Wyższe poziomy CIR mogą ułatwić elastyczne i szybkie wdrażanie aplikacji klasy korporacyjnej w obszarach bezpieczeństwa publicznego, odzyskiwania awaryjnego i naziemnych łączy typu backhaul.

 • Dodatkowe stałe publiczne adresy IP — gdy wymagany jest więcej niż jeden adres IP.

Usługi Tooway Business są świadczone za pośrednictwem satelity Eutelsat KA-SAT — pierwszego satelity nowej generacji o dużej pojemności. Dzięki jego innowacyjnej konstrukcji klienci z terenu Polski i Europy  zyskują dostęp do usług szybkiego internetu szerokopasmowego za ułamek kosztów, jakie musieliby ponosić w przypadku korzystania z innych satelitów.

„Usługi Tooway Business to udoskonalona oferta rozwiązań łączności szerokopasmowej, które odpowiadają potrzebom klientów biznesowych oraz charakteryzują się prostotą, wygodą użytkowania i wyjątkową opłacalnością. Dodatkowym atutem jest specjalny dział wsparcia do obsługi klientów biznesowych” — powiedział Daniel Zadrożny, dyrektor regionalny firmy Eutelsat Broadband. „Wszystkie firmy, które z powodu braku dostępu do szybkiej łączności szerokopasmowej nie mogą się szybko rozwijać lub potrzebują alternatywnego albo dodatkowego dostawcy usług, powinny w pierwszej kolejności rozważyć ofertę Tooway Business”.

Rozwiązania Tooway Business w naturalny sposób zastępują  usługi biznesowe obecnie oferowane przez Eutelsat Braodband. . Dotychczasowi klienci korzystający z KA-SAT Access będą mogli przejść na rozwiązania Tooway Business.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej