Strona główna / Na czasie / Dell wprowadza innowacyjne rozwiązania sieciowe dla małych firm
niedziela 24 maj 2015 | Robert Kamiński
Dell wprowadza innowacyjne rozwiązania sieciowe dla małych firm
Firma Dell zapowiedziała wprowadzenie na rynek gamy ulepszonych produktów sieciowych przeznaczonych do realizacji konkretnych potrzeb firm małej i średniej wielkości. Produkty te obejmują nową rodzinę inteligentnych przełączników zarządzanych centralnie serii X, dla mniejszych środowisk o całkowicie centralnym zarządzaniu, powiększoną o rodzinę serii N wraz z modelem Dell N1500.

Zjawisko rozproszenia pracowników w skali globalnej, które doprowadziło do zwiększonego zapotrzebowania na potencjał obliczeniowy dla technologii mobilnych i technologii chmury, w połączeniu ze wzrostem znaczenia analizy danych sprawiło, że firmy zostały wprost zalane olbrzymią ilością danych. Działy IT, bez względu na wielkość, poszukują takich rozwiązań infrastruktury sieciowej, które są w stanie zarządzać nową generacją sprzętu i realizacją zadań, jednak często ograniczają je środki, jakie mogą przeznaczyć na ten cel. W celu zapewnienia małym i średnim firmom przewagi konkurencyjnej oraz możliwości rozbudowy swoich sieci w sposób elastyczny i przystępny cenowo, firma Dell wprowadza  na rynek innowacyjne rozwiązania sieciowe, łączące w sobie walory ekonomiczne oraz kontrolę pracy sieci na poziomie enterprise z łatwością obsługi charakterystyczną dla rozwiązań konsumenckich.

Dell Networking Serii X

Dell Networking serii X jest rodziną inteligentnych przełączników 1 Gigabit Ethernet (GbE) i 10 GbE zarządzanych poprzez sieć, przygotowanych pod kątem potrzeb małych i średnich firm. Przełączniki zapewniają intuicyjne funkcje klasy enterprise oraz wysoki poziom elastyczności konfiguracji. Dlatego, małe i średnie firmy mogą korzystać z zaawansowanego systemu zarządzania siecią bez konieczności profesjonalnego wsparcia informatycznego, dzięki kreatorom prowadzącym użytkownika przez kolejne etapy konfiguracji oraz konsolom dającym możliwość indywidualizacji ustawień. Cechy te sprawiają, że procesy konfiguracji, kalibracji i usuwania usterek przebiegają szybko i sprawnie.

Dell Networking N1500

Rodzina Dell Networking N1500 oferuje przełączniki 1 GbE, które są w pełni zarządzane i zoptymalizowane pod kątem mniejszych sieci. Przełączniki wykorzystują kompleksowy zestaw funkcji warstwy 2/3 klasy enterprise, wspólny interfejs z wierszem poleceń (CLI), zapewniający spójne zarządzanie, oraz karty sieciowe i okablowanie w standardzie 10GbE SFP+ do łączenia w stosy, uzyskując w ten sposób do 200 portów 1 GbE w stosach 4-elementowych. Małe i średnie firmy mogą wdrażać bezpieczną sieć, która jest zoptymalizowana pod kątem VoIP i środowisk społecznościowych, a ponadto zapewnia maksymalną wydajność dzięki regulowaniu ruchu sieciowego.

Dell Networking serii W z obsługą komunikacji bezprzewodowej

Klienci i partnerzy korzystający z urządzeń bezprzewodowych nie muszą się martwić, gdyż firma Dell zapowiedziała również rozszerzenie wsparcia technicznego na bezprzewodowe punkty dostępowe i kontrolery serii W.  Dell obejmie stałą pomocą techniczną serię W przez cały cykl życia produktów.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej