Strona główna / Na czasie / Nawigacja samochodowa Nokia 500
sobota 19 kwiecień 2008 | Cezary Tchorek-Helm
Nawigacja samochodowa Nokia 500
Najnowsze samochodowe akcesorium nawigacyjno-komunikacyjne firmy Nokia jest w sprzedaży. Urządzenie nawigacyjne Nokia 500 zapewnia łączność, rozrywkę i informacje. Umożliwia nie tylko szybkie i łatwe dotarcie do celu, ale też sprawdzanie nazwisk osób telefonujących oraz nawiązywanie wysokiej jakości połączeń bez używania rąk.

Hands free

Nokia 500 to pierwsze obsługiwane bez używania rąk osobiste urządzenie firmy Nokia do wygodnej nawigacjii komunikacji w samochodzie. Urządzenie to ma wbudowane wysokiej jakości funkcje GPS i nawigacji samochodowej, a także stanowi pełny system Bluetooth do obsługi kompatybilnego telefonu komórkowego bez używania rąk. Na szerokim 4,3-calowym ekranie kolorowym można łatwo wyszukiwać kontakty oraz nawiązywać i odbierać połączenia. System głośnomówiący z cyfrową obróbką dźwięku (DSP) zapewnia doskonałą jakość dźwięku.

Łatwo używalna Nokia

Urządzenie wyposażone w wysokiej czułości odbiornik GPS oraz oprogramowanie nawigacyjne AutoMapa 5, podaje wyraźne wskazówki głosowe i wizualne (przy każdym zakręcie, łącznie z pokazaniem nazw ulic i miast oraz konturów budynków). W Nokia 500 zainstalowane standardowo mapy 31 krajów Europy, w tym szczegółowa mapa Polski,* oraz dokładne informacje o podróży, m.in. o ważnych miejscach, takich jak hotele, stacje benzynowe i atrakcje turystyczne. Dzięki integracji funkcji nawigacyjnych i komunikacyjnych możliwe jest otrzymywanie informacji kontaktowych o mijanych po drodze ważnych miejscach, aby bezpośrednio się z nimi połączyć. Nokia 500 może także nawigować do  adresów zapisanych w kontaktach.

Dostępna w urządzeniu usługa Traffic Message Channel (TMC)** umożliwia omijanie męczących korków i szybsze dotarcie do celu. Urządzenie to ma intuicyjny rozkład funkcji, charakterystyczny dla produktów marki Nokia, w tym między innymi podzielony ekran, który wyświetla dodatkowe informacje pomagające w nawigacji.

Radio I muzyka

Nokia 500 posiada wbudowany odtwarzacz umożliwia słuchanie muzyki oraz odtwarza muzykę także przez samochodowe radio FM za pośrednictwem wbudowanego nadajnika FM***.

„Nawigacja Samochodowa Nokia 500 to nowa pozycja w naszej szerokiej ofercie akcesoriów. Dzięki ścisłej integracji naszych rozwiązań i urządzeń mobilnych użytkownicy mogą korzystać z wysokiej jakości połączeń, używając spisu telefonów, nagrań muzycznych i atrakcyjnego oprogramowania nawigacyjnego” — mówi Marcus Stahl, dyrektor działu Nokia Automotive.

 

Nawigacja Samochodowa Nokia 500 jest już dostępna w polskich sklepach , a jej sugerowana cena detaliczna wynosi  1800 PLN.

Nokiajest światowym liderem w dziedzinie mobilności, stojącym na czele przemian i rozwoju integrujących się branż internetu oraz telekomunikacji. Nokia oferuje szeroką gamę urządzeń mobilnych oraz usługi i oprogramowanie, które udostępniają użytkownikom muzykę, nawigację, wideo, telewizję, fotografię, gry i mobilne aplikacje biznesowe. Głównym obszarem dążeń firmy jest rozwijanie i wzrost usług internetowych dla indywidualnych użytkowników oraz rozwiązań i oprogramowania dla biznesu. Nokia oferuje także sprzęt, rozwiązania i usługi operatorom sieci telekomunikacyjnych poprzez Nokia Siemens Network.

* Istnieje również wersja Nawigacji Samochodowej Nokia 500 z mapą samej Polski

** Funkcja TMC może nie być dostępna we wszystkich krajach objętych mapami Nawigacji Samochodowej Nokia 500.

*** Wskutek ograniczeń prawnych funkcja ta może być wyłączona w niektórych krajach.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej