Strona główna / Na czasie / 7 wersja znakomitego programu TheBat!
środa 05 sierpień 2015 | Robert Kamiński
7 wersja znakomitego programu TheBat!
W najnowszej wersji dostępny jest nowy protokół EWS, to dobra wiadomość dla użytkowników znakomitego programu pocztowego TheBat!. Dzięki temu program obsługuje serwery pocztowe Exchange oraz umożliwia synchronizację książek adresowych i kalendarza.

Jedną z innowacji siódmej wersji programu The Bat! jest protokół EWS, który pozwala połączyć się z Microsoft Exchange Server 2007 i nowszymi wersjami. Teraz użytkownicy nie muszą instalować dodatkowego oprogramowania lub używać profilu Outlook, jak to dzieje się przy protokole MAPI. Aby połączyć konto, wystarczy wpisać imię i nazwisko, adres e-mail i hasło, a następnie wybrać protokół EWS. Wtedy The Bat! otrzyma żądane ustawienia bezpośrednio z serwera.

The Bat! pobiera nie tylko wiadomości, ale także inne elementy, takie jak kalendarz, kontakty, zadania i notatki. Wszystkie elementy serwera Exchange są zachowane w folderach lokalnych, co pozwala pracować z nimi w trybie offline.

Pocztowy protokół EWS pozwala pracować z kontaktami z różnych źródeł. Tak więc jeśli użytkownik jest podłączony do sieci społecznych w programie Outlook (Twitter, Facebook, LinkedIn), The Bat! wyświetli je w folderze EWS z kontaktami. Każdy kontakt ma dołączoną kartę vCard, zdjęcia lub inne pliki, które zostały przypisane do tego kontaktu. Ponadto, The Bat! automatycznie tworzy osobną książkę adresową dla każdego EWS konta i importuje do książek kontakty z serwera Exchange od razu, jak program je załaduje.

The Bat! obsługuje również przypomnienia Jeśli do kalendarza przypisane są wiadomości, zadania lub zaplanowane wydarzenia, The Bat! doda je do terminarza i przypomni o nich w odpowiednim czasie.

Książka adresowa jest zawsze na bieżąco

Możliwość synchronizacji książki adresowej w The Bat! v7 będzie przydatną funkcją dla tych, którzy pracują z kontaktami na kilkunastu urządzeniach. Technologia CardDAV umożliwia synchronizację książki adresowej The Bat! z kontaktami Google i iCloud oraz innymi serwerami, które obsługują ten protokół. Wszystkie zmiany w książce adresowej The Bat! będą przesyłane do serwera, a serwer będzie synchronizować książki adresowe na wszystkich urządzeniach. Kontakty można synchronizować w dowolnym momencie: po uruchomieniu programu, okresowo (np. co 15 lub 30 minut), podczas odbierania poczty lub ręcznie.

Masyutin Maxim, prezes Ritlabs, SRL wyjaśnił korzyści tej innowacji następującymi słowami: „Sądzę, że synchronizacja książek adresowych jest szczególnie aktualna w naszych czasach, kiedy ludzie pracują z książkami adresowymi na wielu urządzeniach. Przykładowo, użytkownik może dodać kontakt Google na smartfonie lub tablecie, a pojawi się on także w książce adresowej w The Bat! W ten sposób, bez konieczności spędzenia dodatkowego czasu na edytowaniu książki adresowej, wszystkie kontakty będą zaktualizowane automatycznie”.

Tworzenie nowej skrzynki pocztowej w jednym kroku

W nowej wersji programiści poprawili proces tworzenia nowych kont. Użytkownicy mogą teraz stworzyć konta w jednym kroku: wystarczy wpisać imię, adres e-mail i hasło. Dzięki opcji auto-konfiguracji The Bat! szybko znajdzie ustawienia dla wszystkich popularnych serwerów pocztowych.

W The Bat! v7 są dostępne również inne ulepszenia. Pełna lista zmian

Program pocztowy The Bat! różni się od konkurencji szczególną troską o bezpieczeństwo i optymalizację pracy. Oferuje on funkcje zabezpieczeń, które wykraczają daleko poza standardy branżowe. Jest to jedyny program pocztowy wspierany przez CRAM-MD5, uwierzytelnianie sprzętu za pomocą USB-token. The Bat! jest szczególnie ceniony wśród użytkowników pracujących na własny rachunek; z jednej strony jest jasno skonfigurowany, z drugiej zaś oferuje wiele opcji dostosowania. Rozbudowana funkcja sortowania wiadomości oraz wiele dodatkowych funkcji do zarządzania e-mailami tworzy z The Bat! bardzo atrakcyjne narzędzie komunikacji biznesowej. Korzystając z wbudowanego czytnika RSS-Feed, użytkownicy mogą posiadać aktualne informacje w programie pocztowym. Właściciele systemu operacyjnego Windows 8/8.1 mogą korzystać z programu pocztowego The Bat! na komputerach stacjonarnych, laptopach z ekranami dotykowymi, jak i na urządzeniach hybrydowych i tabletach.

Dodatkowe informacje na temat programu The Bat! można znaleźć pod adresem

Wymagania systemowe i języki interfejsu

The Bat! ma niskie wymagania systemowe. Interfejs programu The Bat! v7 jest przetłumaczony na 18 języków, w tym język polski .

Ceny i uaktualnienia

The Bat! v7 Home Edition kosztuje 19,95 euro, The Bat! v7 Professional Edition kosztuje 39,95 euro.

Użytkownicy, którzy kupili The Bat! od 9 maja 2015 r. mogą korzystać z wszystkich wersji The Bat! v7. Użytkownicy wszystkich poprzednich wersji programu (do wersji 7) mogą uaktualnić licencję dla programu The Bat! v7, kupując uaktualnienie z wcześniejszych wersji do najnowszej wersji The Bat!

Inne produkty Ritlabs można pobrać tutaj: http://www.ritlabs.com/pl/products/thebat/download.php

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej