Strona główna / Na czasie / Komputery klasy premium według HP
niedziela 18 październik 2015 | Robert Kamiński
Komputery klasy premium według HP
Nowe wzory i konstrukcje, w tym najszerszy na świecie komputer typu All-in-One z zakrzywionym ekranem oraz najcieńszy i najlżejszy komputer hybrydowy – to sprzęty, dzięki którym HP pragnie dostarczyć swoim użytkownikom zupełnie nowych doznań.
Tagi: komputer, pc, laptop, hp, aio,

Nowe modele charakteryzują się jasnymi ekranami o wysokiej rozdzielczości oraz systemem dźwiękowym zaprojektowanym przez Bang & Olufsen. Każdy komputer wyposażony jest w wydajny procesor oraz systemem Windows 10. Firma HP zapowiedziała też nową usługę HP Lounge, która pozwala konsumentom zanurzyć się w świecie ulubionych dźwięków.

Firma HP zapowiedziała następujące produkty:

  • Najcieńszy jak dotychczas notebook firmy HP, HP ENVY – który przy przekątnej 13,3 cm, grubość zaledwie 12,95 mm (mniej niż średnica jednogroszówki) i wadze niespełna 1,27 kg (3) zapewnia wysoką moc dzięki procesorom
  • Intel® Core™ 6. generacji (2).
  • Najszerszy na świecie komputer typu All-in-One z zakrzywionym ekranem. HP ENVY Curved All-in-One wyposażony w ekran o przekątnej 34 cali (86 cm) z certyfikatem Technicolor, oferuje zupełnie nowe wrażenia wizualne. Komputer wyposażony jest w technologię Intel® RealSense™ (4) do obsługi Windows Hello (5) oraz funkcję wykrywania głębi.
  • Nowe komputery All-in-One z nowoczesnym wzornictwem. Modele HP ENVY All-in-One z ekranem o przekątnej 23,8 i 27 cali to połączenie stylu, mocy i ekranu o rozdzielczości nawet 4K (Ultra high-definition, UHD) (6), które pozwala klientom tworzyć, pracować i oddawać się rozrywce.
  • Imponujący monitor HP ENVY 32 Media Display, który oferuje klientom znakomite wrażenia wizualne i słuchowe, pozwalając w pełni cieszyć się multimediami i grami.

Najcieńszy i najlżejszy HP ENVY

Aktualnie wielu użytkowników potrzebuje tradycyjnego notebooka, który zapewniłby im większą produktywność i mobilność. Notebook HP ENVY z ekranem o przekątnej 13,3 cala (33,8 cm) to cienkie i lekkie urządzenie z baterią o długiej żywotności
i najnowszymi procesorami Intel®, które pozwalają klientom zrobić więcej – w krótszym czasie.

Notebook HP ENVY z ekranem o przekątnej 13,3 cala, zaledwie 13 mm grubości i wadze 1,27 kg,(3) umożliwia nawet 10-godzinną pracę na zasilaniu bateryjnym (9). Wszystko to dzięki polimerowej baterii litowo-jonowej o pojemności 45 Wh, która umożliwia długą pracę nie wpływając na grubość urządzenia. Klienci mają również do wyboru procesory Intel® Core™ i3, i5 i i7 6. generacji, (2) które pozwalają poradzić sobie z każdym zadaniem.

Współcześni użytkownicy oczekują, aby ich komputery natychmiast reagowały na polecenia. Notebook HP ENVY z ekranem o przekątnej 13,3 cala pozwala opcjonalnie korzystać ze stacji SSD o pojemności do 512 GB, (7) która dostarcza dużo miejsca na dane oraz zapewnia krótki czas reakcji. Pomimo cienkiej konstrukcji urządzenie oferuje liczne opcje łączności, w tym trzy porty USB (jeden z funkcją HP Sleep and Charge), pełnowymiarowy port HDMI oraz czytnik kart SD.

Notebook HP ENVY z ekranem o przekątnej 13,3 cala wyposażony jest w metalową obudowę z zakrzywionym profilem i podniesionym zawiasem, który zapewnia większą stabilność, komfort pisania oraz oglądania. Podniesiony zawias
i podwójne wentylatory zapewniają cichą pracę komputera oraz lepszą cyrkulację powietrza – dzięki czemu sprzęt nie przegrzewa się.

Ekran, głośniki i kamera notebooka HP ENVY nadadzą nowego wymiaru oglądanym plikom wideo, zdjęciom oraz czatom internetowym. Wszystko za sprawą ekranu o przekątnej 13,3 cala w rozdzielczości Full HD(11) lub Quad HD+(8), podwójnym głośnikom i systemowi dźwiękowemu Bang & Olufsen. Z kolei kamera internetowa HP TrueVision (12) wyposażona w dwa mikrofony z technologią tłumienia szumów, ogranicza hałasy tła po obu stronach czatu internetowego, aby rozmówcy mogli cieszyć się wyraźnym i klarownym dźwiękiem.

Z kolei czytnik linii papilarnych obsługujący funkcję Windows Hello, (5) umożliwi szybkie i łatwe zalogowanie się do systemu jednym pociągnięciem palca, a podświetlana klawiatura – wydajną pracę w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

Nowy All-in-One

Klienci szukający komputera stacjonarnego, który będzie pełnił funkcję domowego centrum tworzenia, udostępniania i rozrywki, docenią urządzenia HP ENVY All-in-One, które łączą dużą wydajność z wysoką precyzją wykonania oraz zdumiewającymi ekranami Technicolor Color Certified. HP oferuje komputery HP ENVY All-in-One z ekranami o przekątnej 23,8 cala (60,45 cm) oraz 27 cali (68,58 cm), a także pierwszy na świecie komputer typu All-in-One z zakrzywionym ekranem o przekątnej 34 cali
(86,36 cm).

Gwarancją wysokiej mocy i wydajności komputerów są procesory Intel® Core™ i5 lub i7 6. generacji.(2) Komputery są standardowo wyposażone w zintegrowany układ graficzny, a w modelach HP ENVY All-in-One o przekątnej 23,8 i 27 cali można opcjonalnie zainstalować kartę graficzną AMD Radeon™ R9. Model 34-calowy oferuje klientom opcjonalną kartę graficzną NVIDIA® GeForce® 960A do gier lub edycji wideo. Ponadto we wszystkich trzech komputerach ENVY All-in-One zainstalować można szybką stację SSD o pojemności 128 GB (7) oraz 8 lub 16 GB pamięci. Dysk twardy o pojemności nawet 2 TB dostarcza mnóstwo miejsca na przechowywanie cennych rodzinnych fotografii i wideo, filmów oraz muzyki.

hp aio

Aby zapewnić klientom najwyższy komfort pracy w systemie Windows 10, 34-calowy model HP ENVY Curved All-in-One został wyposażony w kamerę Intel® RealSense™,(4) która obsługuje Windows Hello(5) stworzoną do szybkiego, bezpiecznego uwierzytelniania użytkowników poprzez funkcję rozpoznawania twarzy. Zamiast wpisywać hasła, użytkownicy mogą przypisać profile każdemu członkowi rodziny. Kamera Intel® RealSense™ Camera (4) umożliwia też skanowanie obiektów 3D oraz interakcję z komputerem za pomocą gestów. 34-calowy ekran o rozdzielczości WQHD+(13) zapewnia dużo miejsca na wyświetlanie wielu okien jednocześnie z wykorzystaniem funkcji Snap systemu Windows 10.

Modele HP ENVY All-in-One z ekranem o przekątnej 23,8, 27 i 34 cali mają certyfikat Technicolor Color Certified, który zapewnia gwarantuję wierność barw podczas oglądania filmów, edycji zdjęć lub robienia zakupów w sieci. Ekrany HP ENVY All-in-One o przekątnej 23,8 i 27 cali z krzywizną o promieniu 2000 mm oferują rozdzielczość od QHD(8) do 4K Ultra HD.(6)

Oprócz walorów związanych z cienką obudową komputery HP ENVY All-in-One umożliwiają doskonałą widoczność ekranu z każdej perspektywy. Ekran można nachylić pod kątem od -5° do 35° w przypadku modeli HP ENVY All-in-One o przekątnej 23,8 i 27 cali oraz pod kątem od 0° do 25° w przypadku 34-calowego modelu HP ENVY Curved All-in-One. Komputery HP ENVY All-in-One, inspirowane wzornictwem nowoczesnych mebli, prezentują się doskonale w każdej kuchni, salonie lub domowym biurze.

Komputery ENVY All-in-One wyposażone są w wejście HDMI, do którego można podłączyć konsolę do gier, oraz wyjście HDMI do podłączenia drugiego monitora przy pracy wielozadaniowej lub telewizora dla miłośników dużych ekranów. Komputery HP ENVY All-in-One PCs wyposażone są w dwa porty USB 3.0 i czytnik kart „3 w 1” w dolnej części ekranu, zapewniając tym samym łatwy dostęp do portów. Z kolei z tyłu komputera znajdują się dwa porty USB 2.0 i dwa USB 3.0 obok gniazd HDMI i LAN, co pozwala uporządkować i zorganizować przestrzeń roboczą poprzez odpowiednie poprowadzenie kabli.

Modele HP ENVY All-in-One z ekranem o przekątnej 23,8 i 27 cali wyposażone są w cztery skierowane do przód głośniki, a 34-calowy HP ENVY Curved All-in-One w sześć głośników, w tym dwa tweetery z systemem dźwiękowym Bang & Olufsen, który oferuje użytkownikom niedoścignioną jakość brzmienia.

Nowy monitor ENVY, czyli doskonała jakość dźwięku i obrazu

Monitor HP ENVY 32 Media Display uzupełnia ofertę stacjonarnych komputerów HP, zapewniając klientom wrażenia godne sali kinowej. Ekran o przekątnej 32 cali (81,28 cm) i rozdzielczości Quad HD(8) wyznacza nowy standard rozrywki, pozwalając klientom w pełni cieszyć się ulubionymi grami, filmami, zdjęciami i aplikacjami za sprawą doskonałej jakości grafiki i żywych barw. Technologia szerokiego kąta widzenia zapewnia jednolitość kolorów i wysoką przejrzystość obrazu niezależnie od miejsca, z którego ogląda się ekran, z kolei 100-procentowe pokrycie przestrzeni barw sRGB gwarantuje wierność kolorów.

Monitor HP ENVY 32 Media Display obsługuje technologię AMD FreeSync™,(14) która ogranicza „ucinanie” obrazu oraz zacinanie i opóźnienia wskaźnika myszy, aby zapewnić użytkownikom niedoścignioną jakość i niezapomniane wrażenia z gry.

Nowe funkcje umożliwiają również podłączać i ładować tablety oraz telefony przez gniazda MHL, HDMI lub DisplayPort, a zoptymalizowane skalowanie obrazu pozwala bezproblemowo odtwarzać treść z urządzeń mobilnych. HP ENVY 32 Media Display cieszy nie tylko oko, ale również ucho – dzięki dwóm 6-watowym, skierowanym do przodu głośnikom z systemem dźwiękowym Bang & Olufsen.

Ceny i dostępność

• 13-calowy HP ENVY będzie dostępny w od października w cenie od 799 euro.
• 34-calowy HP ENVY Curved All-in-One trafi do sprzedaży w listopadzie
w cenie od 2499 euro.
• Komputery HP ENVY All-in-Ones z ekranem o przekątnej 23,8 i 27 cali mają być dostępne w regionie od listopada w cenie – odpowiednio 1499
i 1799 euro.
• Monitor HP ENVY 32 Media Display będzie dostępny od listopada
w cenie od 579 euro.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej