Strona główna / Na czasie / Masz problem z szybkością i pewnością działania internetu?
niedziela 01 listopad 2015 | Redakcja
Masz problem z szybkością i pewnością działania internetu?
Jeśli masz wysokie wymagania względem dostępu do internetu zainteresuj się urządzeniem firmy Viprinet.

Jednym problemów z wydajnością i przepustowością połączeń internetowych jest słaba jakość samej transmisji lub konieczność zwielokrotnienia przepustowości łączą firmowego w sytuacjach wyjątkowych lub okazjonalnych. Urządzenia Viprinet pozwalają w łatwy i szybki sposób na zwiększenie przepustowości łącza internetowego.

Na przykład, jeśli dysponujemy w firmie lub domu, połączeniem typu DSL o szybkości 10 Mb/s oraz neostradę o szybkości 20 Mb oraz modem LTE, który działa z szybkością 30 Mb/s można w prosty sposób stworzyć jedno łącze internetowe które będzie miało wydajność będącą sumą podłączonych interfejsów czyli w przypadku 60Mb/s. Oprócz tego że łącze zapewnia nam wysoką wydajność, awaria jednego z interfejsów spowoduje jedynie spadek wydajności o szybkość uszkodzonego interfejsu.

Urządzenia Viprinet różnią się od urządzeń typu load ballancer tym, że load ballancer jest w stanie osiągnąć maksymalną wydajność równą najszybszemu z podłączonych interfejsów, Viprinet osiąga wydajność równą sumie wszystkich interfejsów.

System Viprinet składa się z routera do którego podłączamy dostarczany z różnych źródeł internet oraz huba, który podłączony jest do internetu szybkim łączem np w centrali firmy, lub u dostawcy usług internetowych. Połączenie między hubem a routerem jest szyfrowane, możemy też zestawić między nimi sieć VPN.

Do jednego huba można podłączyć kilka lub kilkanaście routerów. A3Media dysponuje też autorskim rozwiązaniem umożliwiającym mobilny dostęp do internetu za pośrednictwem urządzeń Viprinet. Jest to szczególnie przydatne w miejscach gdzie internet jest słaby, lub ma być dostępny podczas przemieszczania się.

Inną bardzo istotną cechą urządzeń Viprinet jest bezpieczeństwo przesyłanych informacji, w związku z tym że pakiety są przesyłane przez różne media transmisyjne podsłuchanie jednego z nich daje jedynie fragment przesyłanych informacji. Każdy z kanałów transmisji można szyfrować, co jeszcze bardziej utrudnia dostęp do przesyłanych danych. W związku z tym że transmisja odbywa się pomiędzy hubem i routerem nie jest możliwe stwierdzenia z jakiego rodzaju usług czy z jakimi adresami IP łączy się użytkownik.


Więcej informacji www.bonding.pl

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej