Strona główna / Bezpieczeństwo / Nowa wersja bezpłatnego skanera
poniedziałek 02 czerwiec 2008 | Jacek Bem
Nowa wersja bezpłatnego skanera
Firma Panda Security udostępniła najnowszą wersję bezpłatnego skanera online Panda ActiveScan 2.0. Narzędzie skanuje i wykrywa tysiące nowych  zagrożeń, rozpoznając wszystkie złośliwe programy, które nie zostały wykryte przez inne systemy antywirusowe.

Z danych laboratorium PandaLabs wynika, że około 23% komputerów jest zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem pomimo zainstalowanych systemów bezpieczeństwa. Aby rozwiązać ten problem, Panda Security opracowała nowe narzędzie online – skaner ActiveScan 2.0, który wykrywa wszelkiego rodzaju złośliwe kody. Także te, które nie zostały wykryte przez inne systemy zabezpieczeń.

5.000.000 użytkowników miesięcznie

Panda ActiveScan 2.0 wyróżnia się znacznie wyższą skutecznością wykrywania złośliwego oprogramowania, zapewniając łatwe i natychmiastowe neutralizowanie wszelkiego wykrytego złośliwego oprogramowania (programów typu adware, programów szpiegujących, a nawet rootkitów).  Obecnie z ActiveScan 2.0 korzysta ponad 5 milionów użytkowników miesięcznie. Udostępniono im możliwość bezpłatnego szacowania bezpieczeństwa w oparciu o bazę liczącą ponad 11 milionów próbek złośliwego oprogramowania i ponad 100 milionów przeanalizowanych programów, co czyni ją największą bazą przeanalizowanych programów na świecie.

Permanentne zagrożenie
Cyberprzestępcy rozpowszechniają codziennie nawet 2000 tysiące nowych zagrożeń. Tworzą je tak, by mogły zostać ukryte w komputerze i posłużyć do kradzieży osobistych i poufnych danych. Tak duża liczba nowych złośliwych kodów sprawia, że tradycyjne laboratoria zajmujące się opracowywaniem zabezpieczeń są przeciążone i nie są w stanie generować szczepionek potrzebnych do neutralizacji szkodliwego oprogramowania. W rezultacie wiele komputerów jest zainfekowanych, a ich użytkownicy nie mając o tym pojęcia myślą, że klasyczny program antywirusowy gwarantuje im pełną ochronę.

Program antywirusowy to za mało

Panda Security opracowała nowe narzędzie ActiveScan 2.0, ponieważ tradycyjny model ochrony antywirusowej nie jest już w pełni skuteczny. Skaner działa w oparciu o system Kolektywnej Inteligencji, dzięki któremu wykrywa dużo więcej złośliwych programów niż inne rozwiązania. Nowy system w sposób scentralizowany gromadzi i przechowuje informacje na temat zachowania złośliwych kodów, fragmenty plików, próbki nowego złośliwego oprogramowania itp. Dane te pochodzą od społeczności użytkowników i są automatycznie analizowane i klasyfikowane, a także porównywane z potężną bazą danych laboratorium Panda Security. Dzięki temu ActiveScan 2.0 wykrywa ukryte na komputerach zagrożenia - także rootkity i trojany stworzone w celu kradzieży poufnych danych, np. wykorzystywanych podczas przeprowadzania operacji bankowych. Narzędzie jest kompatybilne ze wszystkimi programami antywirusowymi dostępnymi na rynku. Można go także używać w przeglądarkach Internet Explorer oraz Firefox.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej