Strona główna / Bezpieczeństwo / Najbardziej niebezpieczne strony na świecie: Hong Kong
poniedziałek 09 czerwiec 2008 | Alex Meyden
Najbardziej niebezpieczne strony na świecie: Hong Kong
Przypisane do Hong Kongu domeny z rozszerzeniem .hk są najbardziej niebezpiecznymi domenami na świecie – ostrzega firma McAfee.

Strony zarejestrowane w domenie .hk zawierają złośliwe oprogramowanie częściej niż witryny korzystające z jakiejkolwiek innej domeny najwyższego poziomu. Najbezpieczniejsze są domeny fińskie (.fi) i japońskie (.jp)

Uwaga na rozszerzenia .hk oraz .cn

Z analiz przeprowadzonych przez McAfee wynika, że aż 19% witryn zarejestrowanych w hongkońskiej domenie .hk zawiera niebezpieczne lub niepożądane materiały (m.in. złośliwe oprogramowanie) lub w inny sposób naraża bezpieczeństwo czy prywatność internauty.

Według zestawienia "Mapping the Mal Web", to niekwestionowane pierwsze miejsce. W ubiegłym roku Hong Kong zajmował 28. pozycję w  tym zestawieniu, a najbardziej niebezpiecznymi domenami były chińskie domeny z rozszerzeniem .cn.

Na drugim biegunie Finlandia .fi

W tym roku Chiny spadły w tym niechlubnym rankingu na drugie miejsce. Odsetek niebezpiecznych lub uciążliwych stron w domenie .cn wyniósł 11%. Najbezpieczniejsza witryna na świecie, fińska .fi, może się pochwalić wynikiem na poziomie 0,05%.
Specjaliści ds. bezpieczeństwa z Hong Kongu krytykują raport McAfee. Ich zdaniem, w raporcie uwzględniono wyłącznie domeny niebezpiecznych stron, a pominięto całkowicie kwestie lokalizacji serwerów zawierających niebezpieczną zawartość. Tymczasem Hong Kong i Chiny są wśród krajów, w których rejestrują swoje strony przestępcy z całego świata. Ponadto hongkońscy eksperci kwestionują zaliczanie do stron niebezpiecznych witryn zawierających agresywne formy reklam, które są uciążliwe, ale nie niosą zagrożenia dla użytkowników.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej