Strona główna / Bezpieczeństwo / Rozwiązanie Worry-Free Security dla firm
wtorek 17 czerwiec 2008 | Jacek Bem
Rozwiązanie Worry-Free Security dla firm
Firma Trend Micro zaprezentowała nową wersję swoich rozwiązań Worry-Free Security. Rozwiązania te zaspokajają potrzeby średnich i małych firm w warunkach coraz liczniejszych zagrożeń internetowych. Worry-Free Business Security 5.0 to nowa generacja produktu Trend Micro, który po raz pierwszy pojawił się na rynku firm MSP ponad cztery lata temu. Na naszym rynku Worry-Free Business Security 5.0 będzie dostępne w polskiej wersji językowej od 21 lipca 2008 r.

„Worry-Free Business Security 5.0 opiera się na tych samych solidnych podstawach, na których cztery lata temu zbudowaliśmy produkt Worry-Free Security. Są to: wielofunkcyjna, zintegrowana ochrona i automatyczne zwalczanie zagrożeń przy minimalnych wymaganiach wobec administratora” — mówi Steve Quane, dyrektor generalny działu produktów dla małych i średnich przedsiębiorstw w firmie Trend Micro. - „Nasi obecni i przyszli klienci mogą nadal liczyć na te sprawdzone cechy, a jednocześnie mają do dyspozycji najnowszy arsenał technologii wprowadzonych w Worry-Free Business Security 5.0. Są to technologie przeznaczone dla nowej generacji firm MSP: bardziej mobilnych, bardziej uzależnionych od Internetu i borykających się z rozlicznymi przestępstwami komputerowymi”.

Reputacja internetowa źródłem wiedzy

Worry-Free Business Security 5.0 zawiera opracowane przez Trend Micro technologie zabezpieczeń przed zagrożeniami internetowymi. Zapewniają one wielowarstwową ochronę przed atakami internetowymi wykorzystującymi interaktywny charakter sieci. Korzystają one w tym celu z utworzonej przez Trend Micro bazy danych „reputacji internetowej”. Baza ta powstała na podstawie doświadczeń związanych z zagrożeniami wszystkich klientów z całego świata — od indywidualnych po przedsiębiorstwa. Każdy atak na komputer osobisty powoduje dodanie do bazy Trend Micro nowych informacji i umożliwia dokładniejsze poznanie reputacji serwisów WWW, zachowań szkodliwego oprogramowania oraz źródeł spamu. Firma Trend Micro skanuje około 3-4 miliardów serwisów WWW i codziennie chroni 8-10 milionów klientów przed atakami ze strony zainfekowanych stron. Dzięki bazie danych można uchronić kolejnych użytkowników przed takimi samymi atakami i ich źródłami.

Taki rodzaj wszechstronnej współpracy o charakterze „straży obywatelskiej” pozwala zapewnić ochronę w czasie rzeczywistym i powstrzymać ataki (w tym również spam), zanim przekroczą granice sieci. Dzięki temu firmy mają pewność, że ich zasoby — a także ich reputacja — pozostają bezpieczne.

Inteligentniejsze działanie

Tradycyjne rozwiązania antywirusowe, wdrażane wewnątrz sieci klienta i korzystające z konwencjonalnych metod wykrywania zagrożeń, mają charakter interwencyjny i często spowalniają pracę komputera oraz sieci. Rozwiązania Worry-Free Business Security 5.0 wykorzystują technologie Trend Micro udostępniane w hostingu, które wykonują swoje zadania i blokują ataki już w „chmurze sieciowej”, przez co zajmują mniejszą przepustowość i nie wymagają konfiguracji.

Do technologii tego typu należy np. InterScan Messaging Hosted Security (zabezpieczenie przed spamem, phishingiem, wirusami i oprogramowaniem szpiegującym). Jednocześnie oprogramowanie Trend Micro działające na komputerze klienta monitoruje zachowanie aplikacji pod kątem niepokojących działań (zamiast polegać jedynie na plikach z sygnaturami wzorców). Połączenie obu tych metod działania zapewnia skuteczniejszą ochronę przed atakami z Internetu i zmniejsza zużycie zasobów.

Konsola zarządzające narzędziem – Worry-Free Remote Manager

Worry-Free Business Security 5.0 jest rozwiązaniem łatwym we wdrażaniu i w obsłudze, które może być zarządzane przez dystrybutorów za pomocą jednej konsoli — Worry-Free Remote Manager. Dzięki temu bezpośredni użytkownicy Worry-Free Business Security 5.0 nie będą musieli zajmować się czynnościami administracyjnymi. Worry-Free Business Security również automatycznie zwiększa bezpieczeństwo pracowników znajdujących się poza biurem.

Wersje Worry-Free Business Security 5.0

Advanced: zapewnia ochronę produktów Microsoft™ Exchange Server/Small Business Server, serwerów z systemem Microsoft™ Windows™, komputerów osobistych i laptopów.

Standard: zapewnia ochronę serwerów Microsoft™ Windows™, komputerów osobistych i laptopów.

W 2007 odnotowano 200% wzrostu zagrożeń

Firmy każdej wielkości zatrudniają coraz więcej pracowników mobilnych, telepracowników i osób często podróżujących służbowo. Małe i średnie firmy na ogół nie mają do dyspozycji pełnego personelu informatycznego, który mógłby zająć się walką z coraz liczniejszymi, bardziej złożonymi i zróżnicowanymi zagrożeniami ze strony Internetu. Ich analiza przeprowadzona przez Trend Micro wykazała, że w 2007 r. przeszło jedna ósma przebadanych komputerów osobistych uległa poważnej infekcji szkodliwym oprogramowaniem, takim jak wirusy i konie trojańskie — oznacza to wzrost o 200%. Dlatego firmy MSP potrzebują teraz rozwiązań, które ochronią je przed atakami o groźniejszych konsekwencjach, takich jak przejęcie tożsamości, utrata zasobów cyfrowych o znaczeniu krytycznym i narażenie na szwank reputacji firmy.

Wiele funkcji automatycznych

Funkcja wykrywania lokalizacji automatycznie zmienia ustawienia zabezpieczeń Worry-Free na notebookach pracowników w zależności od tego, czy znajdują się oni wewnątrz firmy, czy poza nią. Umożliwia to elastyczną i bezpieczną pracę zarówno w biurze, jak i poza nim.

Funkcja wielowarstwowego blokowania spamu zatrzymuje niepożądane wiadomości, zanim dotrą do sieci. Dzięki temu spam nie zajmuje przepustowości ani miejsca na dysku. Zatrzymanie spamu na wczesnym etapie uniemożliwia niepożądanym wiadomościom dotarcie do serwera Exchange, co zmniejsza problemy z wydajnością.

Funkcja monitorowania zachowania aplikacji obserwuje aplikacje na komputerach, zamiast polegać jedynie na wykrytych sygnaturach. Dzięki temu zmniejsza się zużycie zasobów i ilość niezbędnych działań serwisowych.

Dodatkowa ochrona dla użytkowników rozwiązania Intuit QuickBooks

Worry-Free Business Security 5.0 to pierwsze oprogramowanie zabezpieczające, które zapewnia specjalistyczną ochronę krytycznych informacji księgowych zapisanych w aplikacjach czołowego pakietu księgowego dla małych firm, QuickBooks — w tym ochronę przed uszkodzeniem danych i kradzieżą tożsamości. Funkcja Intuit Protection jest dostępna w obu wersjach — Standard i Advanced — programu Worry-Free Business Security 5.0.

Ceny i dostępność w Polsce

Worry-Free Business Security 5.0 z certyfikatem zgodności z systemem Windows Vista jest już w sprzedaży. Polska wersja rozwiązania będzie dostępna w sprzedaży od 21 lipca 2008 r. u autoryzowanych partnerów handlowych firmy Trend Micro – DAGMA oraz CLICO.

 

Cena na jednego użytkownika zależy od liczby stanowisk oraz zamawianej liczby egzemplarzy.

Cena wersji Worry-Free Business Security Standard w przypadku licencji np. na 1 rok i liczby stanowisk od 55 do 100 wynosi 27,83 EUR na jednego użytkownika.

Cena wersji Worry-Free Business Security Advanced w przypadku licencji na np. 1 rok i liczby stanowisk od 55 do 100 wynosi 37,35 EUR na jednego użytkownika.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej