Strona główna / Bezpieczeństwo / Ekstremalnie wytrzymały monitoring
środa 23 lipiec 2008 | Torsten Gustaffson
Ekstremalnie wytrzymały monitoring
Firma Veracomp wprowadziła do oferty nowe kamery firmy Bosch Security Systems, Forward Vision i Extreme CCTV. Urządzenia służą do monitoringu wizyjnego prowadzonego w warunkach ekstremalnych.

Sprzęt wyróżnia wyjątkowa wytrzymałość na niską i wysoką temperaturę, antywybuchowość, wandalo-odporność oraz dobre właściwości obserwacji nocnej. Kamery przeznaczone są do pracy w obiektach komercyjnych i przemysłowych o podwyższonym ryzyku w tym m.in. w więzieniach, szpitalach, zakładach petrochemicznych, czy portach morskich. Gama oferowanych przez Veracomp produktów obejmuje również systemy rozpoznawania tablic rejestracyjnych oraz doświetlacze IR Derwent.

Model EX30 z przetwornikiem 570 TVL CCD z mechanicznym filtrem IR, wyposażony w obiektyw 5-50 mm z korekcją IR i technologie IR Black Diamond daje możliwość detekcji z odległości do 100 m. Kamera nadaje się do ochrony obwodowej, wymagającej wysokiej jakości obrazu w obiektach komercyjnych i przemysłowych.

Kamera dualna IR, wysoka rozdzielczość EX82 posiada dwa przetworniki CCD 570 TVL kolor/mono, daje wyraźny obraz w kolorze w dzień i mono w nocy. Posiada technologię IR Black Diamond i umożliwia detekcję z odległości do 75 m. Typowe zastosowania to: transport lądowy, a także porty wodne.

Model EX80 wyposażono w dwa przetworniki CCD, 480 TVL, technologię IR Black Diamond. Kamera nagrywa w mono i kolorze. Detekcja z odległości do 60 m. Typowe zastosowania to: ochrona osiedli mieszkalnych, monitoring miasta, szkół.

EX85 to megapikselowa kamera dualna IR z przetwornikiem 3.1 MP do pracy w dzień i 1.3 do pracy w nocy oraz z technologią IR Black Diamond. Detekcja w nocy z odległości do 128 m. Model wyróżnia odporna obudowa IP67, dlatego nadaje się do nadzoru pomieszczeń specjalnego przeznaczenia i obronnych.

Kamera do montażu narożnego EX36 zapewnia pełną widoczność pomieszczeń do 5x5 m i umożliwia obserwację strefy podejścia pod kątem 45°. Urządzenie jest bezuchwytowe, sabotażo- i wandaloodporna. Najlepiej nadaje się do monitoringu wizyjnego więzień, aresztów, wind, szpitali.

Modele EX10 i EX14 nadają się do pracy w warunkach ekstremalnych w  temperaturze od -60 do +60°C, są wodoodporne o klasie szczelności IP67, NEMA6, NEMA6P. Model EX14 wyposażony w podświetlacz IR umożliwia zasięg detekcji w nocy do 12 m. Kamery EX10 i EX14 nadają się do stosowania w chłodniach przemysłowych, przetwórniach spożywczych, na morzu oraz w niskiej temperaturze.

Kamera EX72 wyróżnia się obudowa z ochroną przeciwpłomieniową oraz antywybuchową dla zastosowań w zakładach petrochemicznych, przemyśle chemicznym, czy otoczeniu kopalni.

Rodzinę kamer MIC1, o wdzięcznym przydomku Metal Mickey, wyróżnia niezwykle wytrzymała konstrukcja. Dzięki specjalnej obudowie posiadają właściwości kwasoodporne. W ofercie jest również wersja antywybuchowa do zastosowań w kopalniach, gazowniach, cementowniach oraz modele wyjątkowo wytrzymałe na wysoką temperaturę dla straży pożarnej, jednostek ochrony granicznej i ratownictwa. Sprzęt jest odporny nawet na strzały z broni palnej. Wytrzymałość kamer MIC1-400 znacznie przewyższa właściwości dotychczas stosowanego sprzętu, są to jedyne tego typu urządzenia dostępne na polskim rynku.

Veracomp oferuje również kamery do rozpoznawania tablic rejestracyjnych w systemie REG. Model REG-L1 jest w stanie zarejestrować numery pojazdów jadących z prędkością do 160 km/h w dowolnych warunkach oświetlenia i atmosferycznych. Typowe zastosowania to: płatne parkingi, budynki rządowe, obiekty handlowe, osiedla, porty, lotniska.

Grupa Bosch wzbogaciła swoją ofertę o nowe rozwiązania do monitoringu wizyjnego na skutek przejęcia Extreme CCTV. Kanadyjska firma to wiodący pod względem technologii producent i dostawca aktywnych oświetlaczy pracujących w podczerwieni, zintegrowanych kamer dualnych z aktywnym oświetleniem w podczerwieni oraz urządzeń wizyjnych o podwyższonej trwałości do zastosowań w warunkach ekstremalnych.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej