Strona główna / Bezpieczeństwo / Nie częstuj hakera danymi
poniedziałek 11 sierpień 2008 | Grzegorz Brzechalski
Nie częstuj hakera danymi
Coraz więcej osób dostrzega zalety bezprzewodowego dostępu do sieci. Wielu wciąż jednak nie stosuje właściwych środków ostrożności - ostrzegają specjaliści z AVM, firmy produkującej routery FRITZ!Box umożliwiające korzystanie z szerokopasmowego Internetu.

Użytkownicy komputerów coraz częściej deklarują, że są zainteresowani bezpieczeństwem w sieci, ale niewielu wie, jak właściwie chronić komputer (w Wielkiej Brytanii dwie trzecie deklaruje takie zainteresowanie*, ale mniej niż 25% wie, jak chronić komputer, a tylko 7% korzysta z wszystkich dostępnych zabezpieczeń) – twierdzą specjaliści z AVM.

Niezabezpieczona sieć jest zagrożeniem

Pewne jest również, że ogromna liczba gospodarstw domowych (w Wielkiej Brytanii – 57%**) posiada niezabezpieczone sieci, które stanowią zagrożenie dla ich użytkowników – można je porównać do pozostawienia otwartych drzwi bądź okna, kiedy nie ma nas w domu. Ponadto, z każdym rokiem wirtualni przestępcy są coraz aktywniejsi, a zagrożeń i niebezpieczeństw jest coraz więcej.

Klaus von Kries -  International Sales Manager firmy AVM wyjaśnia: „Ludzie chcą być ostrzegani przed grożącym im niebezpieczeństwem. Chcą wiedzieć o konieczności podejmowania odpowiednich środków ostrożności zwłaszcza, kiedy łączą się z Internetem bezprzewodowo. Dlatego trzeba im powiedzieć, co zrobić, by nie podać hakerom wszystkich informacji, przechowywanych w komputerze, jak na srebrnej tacy.”

Możliwości ochrony

FRITZ!Box firmy AVM posiada wbudowany firewall, który analizuje cały wewnętrzny i zewnętrzny ruch oraz fabrycznie włączone szyfrowanie WPA. Użytkownicy nie muszą się więc martwić o bezpieczeństwo sieci i routera oraz konieczność zmiany ustawień i konfiguracji. Co więcej, wykorzystując technologię Stick&Surf, klucz FRITZ!WLAN USB Stick kopiuje ustawienia urządzenia FRITZ!Box na komputer automatycznie – wystarczy podłączyć go do routera, potem do komputera i bezpieczna sieć WLAN gotowa! To oznacza, że nawet komputerowi laicy mogą cieszyć się pełnym bezpieczeństwem, do tej pory dostępnym tylko dla ekspertów. Dodatkowo, cały szereg zaawansowanych zabezpieczeń, np. ochrona rodzicielska czy czas aktywności sieci bezprzewodowej, mogą być łatwo konfigurowane z użyciem graficznego kreatora.

AVM jest producentem zintegrowanych rozwiązań sieciowych dla odbiorców indywidualnych oraz małych firm. Berlińska firma była wielokrotnie nagradzana za innowacyjne urządzenia z rodziny FRITZ!, które umożliwiają szybki i przyjazny dla użytkownika dostęp do Internetu, łatwe połączenie komputerów w sieć, korzystanie z taniej telefonii internetowej oraz różnych funkcji multimedialnych.

 Firma AVM powstała w 1986 roku w Berlinie. Obecnie jest liderem rynku niemieckiego (udział powyżej 50%) oraz jednym z wiodących producentów rozwiązań DSL w Europie. Firma zatrudnia 460 osób. Obrót AVM w 2007 roku wyniósł 280 mln Euro.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej