Strona główna / Bezpieczeństwo / Outsourcing czyli zlecenia od cyberprzestępców
sobota 20 wrzesień 2008 | Redakcja KwF
Outsourcing czyli zlecenia od cyberprzestępców
Firma Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, opublikowała artykuł zatytułowany "Cybernetyczny wyścig zbrojeń" autorstwa dyrektora generalnego firmy – Jewgienija Kasperskiego. Okazuje się, że cyberprzestępcy wykonują swoje operacje w taki sam sposób, w jaki prowadzi się legalne interesy: zlecają zadania na zewnątrz, obserwują marże i redukują koszty.

Rezultatem takiego outsourcingu jest to, że szkodliwe oprogramowanie zalewające obecnie Internet jest zupełnie inne niż to znane z poprzednich lat. W swoim artykule Jewgienij przygląda się światu twórców szkodliwego oprogramowania. Dowiemy się w jaki sposób tworzą i prowadzą swój interes. W każdej konfrontacji istotne jest zrozumienie przeciwnika. Artykuł ten pozwoli zrozumieć wroga każdemu, kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo lub zainteresowany tą kwestią.

Jewgienij rozpoczyna od analizy sposobów prowadzenia biznesu przez cyberprzestępców, tak aby ich operacje były maksymalnie opłacalne. Po przeanalizowaniu strony biznesowej Kasperski przechodzi do omówienia niektórych narzędzi wykorzystywanych przez twórców szkodliwego oprogramowania w celu przeniknięcia najnowszych mechanizmów obrony. Na koniec autor prezentuje kilka koncepcji odnośnie do tego, co jest potrzebne, aby kontrolować problem cyberprzestępczości w dłuższej perspektywie czasowej.

Pełny artykuł jest dostępny w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab.

Kaspersky Lab jest firmą zajmującą się rozwojem, produkcją i dystrybucją rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa informatycznego, które zapewniają klientom ochronę przed zagrożeniami IT oraz umożliwiają przedsiębiorstwom zarządzanie ryzykiem. Produkty firmy Kaspersky Lab chronią informacje elektroniczne przed wirusami, programami typu spyware i adware, końmi trojańskimi, robakami, hakerami oraz spamem. Przeznaczone są zarówno dla użytkowników domowych, jak i sieci korporacyjnych.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu zdobytym w wieloletniej walce ze złośliwymi programami firma uzyskała pozycję lidera technologicznego i uznanego eksperta w dziedzinie rozwoju oprogramowania z zakresu bezpieczeństwa informatycznego. Obecnie produkty firmy Kaspersky Lab chronią ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie, a jej technologię wykorzystują największe firmy z branży bezpieczeństwa IT, takie jak Aladdin, BlackSpider Technologies, BorderWare Technologies, F-Secure, FrontBridge Technologies, Microworld oraz Sybari.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej