Strona główna / Bezpieczeństwo / 2009: konsumenckie pakiety bezpieczeństwa
niedziela 19 październik 2008 | Torsten Gustaffsson
2009: konsumenckie pakiety bezpieczeństwa
McAfee poinformowała o udostępnieniu rodziny pakietów bezpieczeństwa na rok 2009, obejmującej pakiety McAfee Total Protection, McAfee Internet Security i McAfee VirusScan Plus.

Nowa linia produktów firmy McAfee odmienia krajobraz bezpieczeństwa doskonale spełniając potrzebę zabezpieczenia się przez konsumentów przed miriadami zagrożeń, a zarazem oferując bardzo dużą szybkość działania. Produkty z linii 2009  są już dostępne w sieciach detalicznych na całym świecie oraz na stronie.

Najszybsze wykrywanie zagrożeń

McAfee Active Protection rewolucjonizuje sposób ochrony konsumentów przed szkodliwym oprogramowaniem. W sytuacji, gdy szkodliwe programy pojawiają się co pół minuty, oprogramowanie ochronne musi działać wyprzedzająco, aby bronić komputer przed najnowszymi zagrożeniami.

Tradycyjne metody polegają na rozsyłaniu uaktualnień co dzień, lub nawet co godzinę, jednak pozostawia to konsumentów podatnych na atak pomiędzy kolejnymi edycjami uaktualnień. Aktywna Ochrona firmy McAfee zapewnia konsumentom bezpieczeństwo przez cały czas, ponieważ uaktualnienia można pobrać natychmiast po wykryciu nowego zagrożenia. Dzięki temu McAfee 2009 jest ponad tysiąckrotnie szybszy, niż następny liczący się konkurent.  Aktywna Ochrona będzie sukcesywnie instalowana i uruchamiana u konsumentów przez najbliższych kilka miesięcy dzięki wykorzystaniu mechanizmu automatycznych uaktualnień i subskrypcji bez uwzględniania numerów wersji.  Aktywną Ochronę można też zainstalować i uruchomić ręcznie na stronie www.

Niezrównana wydajność

Pakiety z linii 2009 zostały zoptymalizowane pod kątem typowych zastosowaniach zastosowań - takich, jak przeglądanie stron WWW, korzystanie z multimediów i innych aplikacji obciążających komputer. Linia 2009 znacząco podnosi poprzeczkę pod względem prędkości, pozostając najbardziej dyskretnym oprogramowaniem bezpieczeństwa. Wiele typowych czynności podejmowanych przez konsumentów jest teraz realizowanych znacząco szybciej, niż w wersjach ubiegłorocznych: wpływ na uruchomianie komputera jest o 57% mniejszy; Internet Explorer uruchamia się o 8% szybciej, gracze będą mogli cieszyć się wydajnością wyższą o 4 klatki na sekundę podczas skanowania.

McAfee przegania konkurentów

Według testów przeprowadzonych przez Network Testing Labs McAfee ma znacznie mniejszy wpływ na pracę komputera, niż rozwiązania konkurencyjne: choć konsumenci doceniają proaktywne, automatyczne skanowanie komputera, niektórzy użytkownicy wolą uruchamiać skanowanie ręcznie. Pełne wyniki testów wydajności na stronie: http://www.mcafee.com/Network_Testing_Labs.

Najbardziej kompletna ochrona

McAfee oferuje najbardziej kompletną ochronę komputera, Internetu, sieci domowej i plików. McAfee VirusScan Plus, McAfee Internet Security i McAfee Total Protection zawierają znacząco więcej funkcji, niż konkurencyjne pakiety bezpieczeństwa. Należą do nich m.in. ochrona przed phishingiem i wirusami, ocena bezpieczeństwa stron internetowych, która pomaga konsumentom bezpiecznie surfować i robić zakupy w Internecie, ochrona wrażliwych dokumentów, tworzenie kopii zapasowych dokumentów, optymalizacja komputera i wykrywanie intruzów w sieci domowej.

Nowe funkcje w wersji 2009

Ochrona przeciwkradzieżowa plików i danych: Dostępna jako bezpłatny bonus do McAfee Total Protection. McAfee Anti-Theft umożliwia konsumentom przeciągnięcie wrażliwych plików do „cyfrowego sejfu” na komputerze lub dysku USB, którego zawartość jest następnie szyfrowana. McAfee Anti-Theft jest dostępna jedynie w wersji angielskiej.

McAfee SECURE: Jest częścią innowacyjnej ochrony stron internetowych pomagając chronić użytkowników przed kradzieżą tożsamości i naruszeniem bezpieczeństwa kart płatniczych. Znaczek zaufania McAfee SECURE™ został zintegrowany z technologią SiteAdvisor i pojawia się tylko przy ocenach stron, które przechodzą codzienne testy pod kątem odporności na ponad 10 tys. zagrożeń.

Quick Scan: Szybkie skanowanie najbardziej wrażliwych obszarów komputera

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej