Strona główna / Bezpieczeństwo / Nowy skaner online od Kaspersky Lab
sobota 25 październik 2008 | Zdzisław Chrząstka
Nowy skaner online od Kaspersky Lab
Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, informuje o opublikowaniu nowej wersji swojego bezpłatnego skanera online, Kaspersky Online Scanner 7.0, który analizuje komputer w celu wykrycia szkodliwego oprogramowania.

Dzięki zastosowaniu technologii Java nowy skaner działa niezależnie od wykorzystywanej przeglądarki internetowej.

Narzędzie do testowania

Kaspersky Online Scanner 7.0 jest doskonałym narzędziem do przetestowania jakości ochrony gwarantowanej przez technologię Kaspersky Lab i jednocześnie do porównania jej z mechanizmami zastosowanymi w produktach konkurencji. Skaner działa bez potrzeby wyłączania ochrony oferowanej przez produkty innych firm.

Skaner z analizą heurystyczną

Do najważniejszych zalet skanera należą, między innymi, bardzo wysoki współczynnik wykrywania gwarantowany przez Kaspersky Lab oraz szczegółowe skanowanie, uaktualnienia antywirusowych baz danych publikowane co jedną godzinę, zaawansowana analiza heurystyczna pozwalająca na wykrywanie nieznanych szkodliwych programów oraz bardzo prosta instalacja sprowadzająca się do jednego kliknięcia myszą.

Instalacja

W celu dokonania instalacji i uruchomienia programu Kaspersky Online Scanner 7.0 należy otworzyć stronę http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html i kliknąć przycisk Kaspersky Online Scanner.

Przypominamy, że skaner online należy traktować wyłącznie jako rozwiązanie doraźne. Działanie takiego programu jest ograniczone do możliwości przeprowadzania skanowania na żądanie i z tego względu nie może on zastąpić w pełni funkcjonalnego rozwiązania bezpieczeństwa.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej