Strona główna / Bezpieczeństwo / Bezpieczniej z nawigacją
czwartek 13 listopad 2008 | Stan Praga
Bezpieczniej z nawigacją
Delegacje, sprawy firmowe i mobilność. Wszystko to oznacza przemieszczanie się a proces ten wymaga narzędzi ułatwiających podróżowanie. Nic tak nie uprasza dotarcia do klienta lub serwisu przez pracownika czy właściciela firmy jak dobra nawigacja. Ciekawą propozycją w tym względzie może być Becker Traffic Assist Z201.

Trójwymiarowe domy, miasta i osiedla

Becker Z201 jest kolejnym urządzeniem po Traffic Assist Z100 Crocodile, które zawiera najnowsze oprogramowanie 3D przedstawiające trójwymiarowy widok miast, terenu oraz punktów orientacyjnych.

Bezpieczna podróż priorytetem

Becker Traffic Assist Z201 zawiera nowy widok map, który został zaprojektowany tak, aby zminimalizować rozproszenie uwagi kierowcy podczas ich czytania. Widok miast w 3D, trójwymiarowe ukształtowanie terenu oraz realistyczne przedstawienie najbardziej charakterystycznych punktów sprawiają, że użytkownik poświęca mniej czasu na analizę map i bardziej skupia się na drodze. Funkcje te ułatwiają też zrozumienie instrukcji, przejazd przez nieznaną część miasta oraz jazdę krętą drogą i po wzniesieniach.

Pas skrętu plus 4 trasy do wyboru

Dodatkowo bezpieczeństwo zwiększa Asystent pasa skrętu, który pomaga podjąć decyzję podczas jazdy drogą wielopasmową. Inne udogodnienia to m. in. wyświetlanie znaków drogowych podczas jazdy autostradą i równoczesna kalkulacja czterech wariantów tras. Użytkownik ma do wyboru 4 profile tras: szybką, krótką, optymalną oraz trasę łatwą, która uwzględnia najmniejszą ilość manewrów do wykonania. Natomiast funkcja TMC (Traffic Message Channel) pozwala na pobranie informacji o ruchu drogowym w dowolnym momencie. Dzięki temu prowadzący ma dostęp do aktualnej sytuacji na drodze i może ponownie obliczyć pozostałą część trasy, co ułatwia uniknięcie zbędnych postojów.

Nawigacja pod kontrolą

Każda z nawigacji przed skierowaniem do seryjnej produkcji jest testowana przez grupy projektantów i psychologów, którzy dostosowują funkcjonalności produktu do realnych wymogów i potrzeb użytkowników. Również model Z201 posiada specjalnie zaprojektowane obudowę, ekran i grafikę, które ułatwiają i usprawniają jego obsługę.

Bardzo użyteczną funkcją podczas codziennego użytkowania jest pamięć miejsc docelowych, która zapisuje i przechowuje 200 ustalonych lub ostatnio wybranych adresów. Ich kolejność może być zmieniana w zależności od potrzeby. Najważniejszym punktom, takim jak stacje benzynowe lub restauracje, można nadać status specjalnych miejsc docelowych. Urządzenie Becker Traffic Assist Z201 posiada też kilka możliwości wyboru celu podróży: przez zwykłe wpisanie danych, wskazanie na mapie lub wprowadzenie współrzędnych geograficznych.

Nie tylko dla kierowców

Nawigacja Becker Z201 posiada również m. in. odtwarzacz plików MP3 i Video oraz zestaw gier. Z płyty DVD można wprowadzić dodatkowe mapy i dzięki temu zwolnić 2 GB pamięci wewnętrznej na inne aplikacje multimedialne.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej