Strona główna / Bezpieczeństwo / Dodatkowe usługi bezpieczeństwa z nawigacją
wtorek 25 listopad 2008 | Torsten Gustaffsson
Dodatkowe usługi bezpieczeństwa z nawigacją
Nie trzeba koniecznie kupować najnowszych urządzeń nawigacyjnych. Producenci urządzeń nawigacyjnych na bieżąco aktualizują funkcjonalności dostarczane do poprzednich generacji  urządzeń. Sam proces aktualizacji ma jeszcze aspekt prawny i legalny. Ważne aby posługując się nawigacją w firmowym samochodzie być bezpiecznym ale także mieć legalną i najnowszą wersję oprogramowania oraz map.

Czy trzeba zainwestować w nowy sprzęt, żeby mieć dostęp do najnowszych funkcji nawigacyjnych? Niekoniecznie.

Przykładem są urządzenia marki Naviogn, które można na bieżąco aktualizować za pomocą serwisu Navigon Fresh. Opcjonalne funkcje, np. Text-to-Speech, TMC Pro czy ostrzeżenia o radarach są do pobrania ze strony internetowej firmy.

Aktualizuj z serwisu WWW

Wystarczy kilka kliknięć, aby zainstalować darmowe oprogramowanie w komputerze, a następnie załadować nowe funkcje do urządzenia GPS. Do oferowanych do tej pory aktualizacji oprogramowania Navigon dołączają nowe funkcje: Landmark View3D, Curve Warning, Text-to-Speech oraz Reality View Pro. Za pomocą serwisu Navigon Fresh co 3 miesiące można też pobrać najnowsze mapy przygotowane przez specjalistów z firmy NAVTEQ. Pod koniec listopada do ściągnięcia będą dostępne mapy Q4 2008. Aktualizacje dostępne są zarówno dla posiadaczy urządzeń Navigon jak i użytkowników samego oprogramowania nawigacyjnego firmy czyli MobileNavigator.

Trójwymiarowe podróże: Landmark View3D

Jeden rzut oka na wyświetlacz pozwala wybrać właściwą trasę a ta cecha decyduje o jakości nawigacji. Landmark View3D realistycznie pokazuje punkty zainteresowania kierowcy oraz trójwymiarowo przedstawia rzeźbę terenu w europejskich krajach. Ułatwia to jazdę samochodem i zwiększa bezpieczeństwo kierowcy.

Posiadacze urządzeń serii Navigon 2200|2210, którzy chcieliby skorzystać z tej opcji, mogą ściągnąć funkcję Landmark View3D za 19,95 euro.

Tysiące rozpracowanych zakrętów

Dzięki jednorazowej aktualizacji informacje o ponad 55 tysiącach niebezpiecznych zakrętów w Europie będą przechowywane w pamięci urządzenia. Nowe modele Navigon 2200|2210 lub 1200|1210 mogą również na życzenie kierowcy ostrzegać o każdym niebezpiecznym zakręcie na głównych drogach i autostradach. Koszt zwiększenia bezpieczeństwa to 14,95 euro.

Reality View Pro zwiększa orientację

Trzymać się prawej strony czy zjechać na prawo na następnym skrzyżowaniu? Istotne pytanie, na które za kierownicą trzeba odpowiedzieć błyskawicznie. Reality View Pro odzwierciedla każde przecięcie się dróg i każdy zjazd z fotograficznym realizmem łącznie ze strzałką kierunku na właściwym pasie. Ta użyteczna funkcja może być dokupiona do modeli Navigon 1200|1210 za 29,95 euro.

Text-to-Speech

Nawigacja, która wymawia nazwę ulicy, w którą trzeba skręcić, jest znacznie dokładniejsza niż taka, która mówi tylko "teraz skręć w prawo" znacznie ułatwia to poruszanie się w nieznanych nam miejscach. Nową funkcję wymawiania nazw ulic dla modeli Navigon 1200 oraz 1210 również można pobrać ze strony Navigon za 19,95 euro.

W tej chwili funkcja Text-to-Speech dostępna jest w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i szwedzkim.

>Raporty na temat natężenia ruchu z TMC Pro

TMC Pro - udoskonalona wersja oferowanej już funkcji TMC, to obecnie najszybsza, najdokładniejsza i najbardziej innowacyjna na rynku usługa raportów na temat natężenia ruchu. Jest to opcja typu premium przeznaczona dla kierowców, którym szczególnie zależy na unikaniu zatłoczonych tras i zwiększaniu bezpieczeństwa. Funkcja działa w wybranych krajach, w modelach Navigon 2200|2210 i  7210 i kosztuje 49.95 euro.

Regularne aktualizacje kontroli radarowej

Gdzie można trafić na kontrolę radarową? Navigon pomaga uniknąć zaskoczenia dzięki comiesięcznym aktualizacjom radarów w 27 krajach europejskich. Usługa dostępna jest dla niemal wszystkich modeli serii 12xx, 21xx, 22xx, 31xx, 51xx, 71xx, a także TS6000T, TS7000T, 21xx max, 8110, 7210 oraz oprogramowania nawigacyjnego dla urządzeń przenośnych MobileNavigator 7.

Koszt skutecznej ochrony posiadanego prawa jazdy to 29,95 euro.

Aktualizacje sześciu urządzeń nawigacyjnych

Navigon oferuje regularne i darmowe aktualizacje oprogramowania dla swoich serii urządzeń GPS, łącznie z ulepszeniami na bieżąco wprowadzanymi do oferty firmy. Navigon Fresh pozwala na automatyczne pobieranie aktualizacji z Internetu i instalowanie ich w urządzeniu GPS.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej