Strona główna / Bezpieczeństwo / Unowocześnione zabezpieczenie
niedziela 29 marzec 2009 | Jan Petersen
Unowocześnione zabezpieczenie
Nowa seria urządzeń Panda GateDefender Performa 9000 jest już dostępna. Sieć firmowa ma lepszą ochronę na styku z Internetem, również z powodu zabudowania na platformie sprzętowej Sun Microsystems, co pozwoliło zwiększyć wydajność i skuteczność rozwiązania.

 

Panda GateDefender Performa 9000 to wydajne urządzenie SCM (Secure Content Management), zaprojektowane do brzegowej ochrony sieci firmowych. Rozwiązanie oferuje zaawansowaną ochronę przed wszystkimi rodzajami zagrożeń pochodzących z Internetu. Dzięki funkcjom zabezpieczającym przed złośliwym oprogramowaniem, spamem oraz filtrowi zawartości, urządzenie spełnia wszelkie wymagania administratorów sieci. Wykrywa i eliminuje wszystkie zagrożenia internetowe, usuwa niepożądaną korespondencję, a także chroni pracowników przed dostępem do nieprzydatnych i szkodliwych treści na stronach www.

 

Skanuje ruch wychodzący

Panda GateDefender Performa 9000 oferuje także możliwość skanowania ruchu wychodzącego, co pozwala wyeliminować wyciek poufnych danych oraz rozsyłanie spamu i złośliwych programów. Możliwość konfiguracji zabezpieczeń dla każdego użytkownika lub grupy gwarantuje elastyczne, a zarazem ścisłe stosowanie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w przedsiębiorstwie. Panda Security oferuje cztery modele urządzenia, dostosowane do wielkości i struktury sieci firmowych.

 

3 moduły ochrony

- moduł zabezpieczający przed złośliwym oprogramowaniem obejmujący filtrowanie zawartości,

- moduł antyspamowy,

- moduł filtrowania witryn www do sprawdzania adresów URL.
Urządzenia zawierają także moduł pozwalający na blokowanie aplikacji P2P oraz komunikatorów internetowych.

 

Urządzenia SCM, czyli zabezpieczające obrzeża sieci, mogą skutecznie powstrzymywać zagrożenia pochodzące z internetu przed przedostaniem się do wewnętrznej sieci firm” – wyjaśnia Maciej Sobianek, specjalista ds. zabezpieczeń Panda Security Polska.

„Dzięki zastosowaniu w urządzeniach Panda GateDefender Performa 9000 platformy firmy Sun Microsystems udało się nam stworzyć jedno z najbardziej zaawansowanych i niezawodnych rozwiązań na rynku” – dodaje Sobianek.

 

SCM modułowy

Panda GateDefender Performa to zaawansowane urządzenie SCM w swojej klasie. Dzięki modułowej budowie rozwiązanie charakteryzuje się dużo większą wszechstronnością niż wyspecjalizowane urządzenia zabezpieczające. Firmy mogą zdecydować, które moduły (zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem, zabezpieczenie antyspamowe lub filtr witryn www) zostaną włączone. System ochrony modułowej Panda GateDefender umożliwia dostosowanie rozwiązania do indywidualnych potrzeb firmy.

 

Nowa wersja Panda GateDefender Performa 9000 zawiera udoskonalenia w procesie automatycznego wykrywania i neutralizacji nowych zagrożeń. Rozwiązania ochronne połączono z systemem Kolektywnej Inteligencji (opracowanym przez Panda Security).

Instalacja bez administratora

Instalacja i integracja urządzenia z firmową siecią została maksymalnie uproszczona i nie wpływa na wydajność systemu. Panda GateDefender Performa działa w pełni automatycznie, nie wymagając  interwencji administratora. Dzięki temu jest jednym z najmniej absorbujących rozwiązań do ochrony brzegowej sieci dostępnych na rynku.

Redukcja kosztów, większa wydajność, gwarancja ciągłości funkcjonowania firmy i lepsze zarządzanie ryzykiem sprawiają, że Panda GateDefender Performa jest systemem zabezpieczającym, który oferuje maksymalną wydajność w zakresie zabezpieczeń IT.

 

Nie daj się zmanipulować przeglądarce

 

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej