Strona główna / Bezpieczeństwo / Doskonalsze monitorowanie urządzeń
poniedziałek 11 maj 2009 | Jan Petersen
Doskonalsze monitorowanie urządzeń
Kamera wspomagająca system monitorowania bezpieczeństwa urządzeń staje się standardem. Urządzenia te szczególnie dobrze sprawdzają się przy monitorowaniu systemów zagrożonych ingerencją fizyczną.

Firma APC by Schneider Electric dostawca systemów zasilania i chłodzenia systemów o znaczeniu krytycznym, zaprezentowała właśnie nową generację rozwiązania NetBotz, służącego do monitorowania bezpieczeństwa środowisk IT. Najważniejsze udoskonalenia linii produktów NetBotz to większe wsparcie kamer i okablowania, wsparcie technologii Power over Ethernet oraz ulepszona funkcjonalność i wygląd.

Współpracuje z siecią kamer przemysłowej TV

NetBotz to rodzina urządzeń sieciowych wykrywających i informujących o ludzkiej aktywności mogącej zagrażać dostępności fizycznej infrastruktury sieciowej o znaczeniu krytycznym. Modułowość tego rozwiązania, skalowalnego od małych szaf sieciowych, przez duże centra danych aż po wdrożenia na skalę przemysłową, pozwala na konfigurację kamer dostosowaną do potrzeb klienta, w tym integrację z kamerami przemysłowymi.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu klientów na większą rozdzielczość kamer oraz bardziej elastyczne i łatwiejsze w obsłudze opcje instalacyjne, w nowej generacji produktów NetBotz wprowadzono następujące udoskonalenia:

Większe wsparcie kamer – integracja kamer Pelco IP oferuje większy zakres opcji korzystania z kamer. Kamery Pelco IP oferują najwyższą jakość obrazu a przez to dokładniejszy podgląd monitorowanych obiektów. Dzięki użyciu okablowania CAT5, kamery Pelco IP pozwalają na zwiększenie zasięgu instalacji i pełną integrację z oprogramowaniem NetBotz, co pozwala użytkownikom na niezakłócony monitoring środowiska i jego bezpieczeństwa. Urządzenia monitorujące NetBotz umożliwiają ponadto integrację z rozwiązaniem Pelco Integral Digital Sentry Video Monitoring, co pozwala dodatkowo monitorować stan zasobów IT i łączyć obrazy z kamer. Pelco jest światowym liderem w dziedzinie projektowania, rozwijania i produkcji sprzętu oraz systemów bezpieczeństwa i wideo

 

Lepsze zarządzanie okablowaniem – w celu skrócenia czasu instalacji, do urządzeń, modułów i poszczególnych czujników NetBotz stosuje się kable CAT5/6. Użycie okablowania CAT5/6 zapewnia elastyczność instalacji poprzez znaczne zwiększenie odległości pomiędzy modułem czujników a urządzeniem. Kable USB dla modułów kamer NetBotz zawierają konektory zatrzaskowe, które zapobiegają niezamierzonemu odłączeniu urządzeń

 

Power over Ethernet – użytkownicy zyskują możliwość korzystania z technologii Power over Ethernet (PoE) w celu zwiększenia możliwości instalacyjnych urządzeń wiszących. Dzięki temu użytkownicy PoE nie muszą już chować zasilacza w obniżonym suficie czy ścianie.

 

Elegancki wygląd – urządzenia wiszące NetBotz, dzięki ulepszonemu zarządzaniu okablowaniem, zapewniają profesjonalny wygląd końcowej instalacji.

„Głównym celem naszych inwestycji w udoskonalenie rozwiązania NetBotz było umożliwienie naszym klientom zredukowania czasu i kosztów związanych z instalacją aplikacji, od szaf sieciowych po całe centra danych – mówi Katarzyna Kosińska, Kierownik APC ds. Marketingu na Europę Centralną. –

NetBotz jest bardzo ważną częścią kompleksowego pakietu APC do zarządzania fizyczną infrastrukturą centrów danych (Data Center Physical Infrastructure Management Suite – DCPI). Pakiet DCPI aktywnie monitoruje i zarządza zasilaniem, chłodzeniem, przestrzenią fizyczną, bezpieczeństwem i stanem środowiska IT, dając jego pełen obraz i współpracując ze sprzętem różnych dostawców. Zamierzamy nadal zwiększać stopień integracji rozwiązań NetBotz z pakietem do zarządzania fizyczną infrastrukturą centrów danych, zawierającym narzędzia InfraStruXure Central, Change Manager i Capacity Manager – dodaje Katarzyna Kosińska.

W przypadku wdrożeń na dużą skalę, InfraStruXure Central dostarcza organizacjom efektywnych sposobów zarządzania fizyczną infrastrukturą w skali całego przedsiębiorstwa, bez względu na to kto jest dostawcą poszczególnych elementów tej infrastruktury. Narzędzia takie jak monitoring urządzeń w czasie rzeczywistym, zarządzanie nadzorem, raportowanie dostosowane do potrzeb, sieci prywatne, błyskawiczne powiadamianie o zdarzeniach i stanie bezpieczeństwa pozwalają na szybką ocenę trendów i rozwiązywanie krytycznych sytuacji.

Bezprzewodowa kamera internetowa

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej