Strona główna / Bezpieczeństwo / Flash szyfrowany 256 bitowym AES
wtorek 26 maj 2009 | Zdzisław Chrząstka
Flash szyfrowany 256 bitowym AES
Bezpośrednim bodźcem napędzającym tempo rozwoju bezpieczeństwa informacji jest przedostawanie się poufnych informacji do osób oraz firm nieupoważnionych. Utrata takich danych to zawsze olbrzymie straty oraz często kary finansowe dla sprawców. Ważne aby informacja o zgubionym nośniku pamięci nie powodowała u nas podwyższonego ciśnienia oraz strachu. Szanse na to daje bezpieczny pen drive.

 

Ile osób zgubiło lub pozostawiło w niewiadomym miejscu swego pendrive’a? A często znajdują się na nim projekty, raporty i inne poufne dane. Aby uniknąć takich stresujących wydarzeń najprościej jest zaszyfrować dane na przenośnej pamięci. Wówczas nikt bez znajomości hasła nie będzie w stanie odczytać danych znajdujących się na pendrive, nawet jeśli zostanie on zgubiony czy skradziony. Firma AutoID Polska wprowadziła do oferty dystrybucyjnej pamięć przenośną Crypto Drive ze sprzętowym 256 bitowym szyfrowaniem AES.

Wersja rządowa czyli BOR

Pamięć przenośna Crypto Drive firmy Integral ze sprzętowym 256 bitowym szyfrowaniem AES (Advanced Encryption Standard) to jeden z najbezpieczniejszych napędów USB dostępnych współcześnie na rynku. 256 bitowy standard szyfrowania AES przyjęło wiele instytucji rządowych na całym świecie.

Dostęp do danych nie jest możliwy bez podania poprawnego hasła o długości 8-16 znaków. Po sześciu nieudanych próbach uzyskania dostępu dane są kasowane czyli następuje reset urządzenia, które nadaje się do ponownego użytku. W razie zgubienia urządzenia, dane kontaktowe dostępne w pamięci umożliwią jego zwrot. Równocześnie, poufne dane pozostają bezpieczne. A co ważne obowiązkowe jest  szyfrowanie wszystkich danych, które zapisujemy na Crypto Drive.

Obudowa antyterrorystyczna

Stalowa obudowa wewnętrzna i gumowana obudowa zewnętrzna mają na celu ochronę danych w razie upuszczenia, zgniecenia i zanurzenia urządzenia w wodzie, a także próby jego rozebrania.

Przechowywane dane  w pamięci urządzenia Crypto Drive nie są narażone na ujawnienie w przypadku jego zagubienia lub kradzieży. Odporna konstrukcja, ochrona danych w wykorzystaniem technologii wojskowych, a także inteligentne oprogramowanie powodują, że Crypto Drive to idealny wybór, jeśli w grę wchodzi bezpieczne przechowywanie danych.

Ceny, dostępność

Crypto Drive dostępny w wersjach 1 GB, 2 GB, 4 GB, 8 GB, 16 GB na system Windows, w cenach od 120 zł netto. Wkrótce oczekiwana jest premiera wersji na platformę Macintosh.

Szybka pamięć do peceta i maka


Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej