Strona główna / Bezpieczeństwo / Kto wygrywa testy bezpieczeństwa w USA
sobota 30 maj 2009 | Jan Petersen
Kto wygrywa testy bezpieczeństwa w USA
Nawet w czasie upadku gospodarki po drugiej stronie Atlantyku warto przyjrzeć się kto jest liderem w technologii bezpieczeństwa w USA. Szczególnie jeżeli dotyczy to sektora, który jest nam bliski - małym średnim przedsiębiorstwom zwanym z amerykańska medium and small business.

 

W teście porównawczym trzech produktów do ochrony punktów końcowych w małych i średnich firmach, przeprowadzonym na zlecenie Trend Micro, rozwiązanie Trend MicroWorry-Free Business Security Advanced osiągnęło najwyższy łączny wynik i najwyższą ocenę funkcji, wyprzedzając produkty McAfee i Symantec.

Testy niezależnego laboratorium

Testy zostały przeprowadzone w okresie od października 2008 r. do stycznia 2009 r. przez firmęWest Coast Labs. Przedsiębiorstwo to jest jednym z największych na świecie niezależnych laboratoriów testowych wyspecjalizowanych w produktach i usługach z zakresu zabezpieczania danych. Przetestowano i porównano funkcjonalność i wydajność aktualnych wówczas wersji produktów Trend MicroWorry-Free Business Security Advanced (WFBS-A), McAfee Total Protection Advanced i Symantec Endpoint Protection, wykorzystując zdefiniowaną metodologię i zestawy funkcji technologicznych.

„W testach obejmujących technologie, które można było porównać, produkt Worry-Free Business Security Advanced zdobył najwięcej punktów” — powiedział Richard Thomas, starszy inżynier ds. testów z firmy West Coast Labs.

Rozwiązanie Trend Micro otrzymało w łącznej punktacji 39 gwiazdek, w porównaniu z 28 gwiazdkami zdobytymi przez Symantec i 22 — przez McAfee, natomiast w łącznej ocenie funkcji — 45 z 50 możliwych gwiazdek (Symantec — 34, a McAfee — 28). Specjaliści z West Coast Labs ocenili poszczególne zestawy funkcji na podstawie obserwacji.

Chroni skutecznie

Jak wynika z opinii West Coast Labs, rozwiązanie Worry-Free Business Security Advanced skutecznie chroni przed współczesnymi zagrożeniami i jest najlepsze pod wieloma względami. W porównaniu z produktami Symantec i McAfee otrzymało ono najwyższą łączną ocenę w następujących kategoriach: ochrona przed zagrożeniami z Internetu, ochrona plików, ochrona brzegowa, ochrona danych, zapobieganie epidemii oraz zużycie pamięci.

Sprawdza sieci WLAN

Worry-Free Business Security Advanced jest jedynym produktem wyposażonym w narzędzie Wi-Fi Advisor (ostrzegające przed dostępem do niepewnych sieci WLAN), zabezpieczenie programu księgowego QuickBooks, filtr wiadomości wychodzących oparty na treści (obejmujący komunikator internetowy i pocztę elektroniczną), funkcję Outbreak Protection chroniącą przed nowymi i szybko rozprzestrzeniającymi się wirusami, wbudowane funkcje wykrywania luk w zabezpieczeniach oraz funkcję Damage Cleanup usuwającą pozostałości wirusa z komputera lub serwera.

Worry-Free Business Security Advanced oferuje znacznie więcej niż proste zabezpieczenie antyspamowe, ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem czy zaporę. Jest to kompleksowe rozwiązanie zabezpieczające, które gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa połączony z maksymalna wydajnością. Nadaje się idealnie dla małych i średnich przedsiębiorstw” — dodał inżynier Thomas.

Szkodliwego oprogramowania wciąż przybywa

Szkodliwe oprogramowanie jest coraz bardziej zaawansowane i trudne do wykrycia. Ataki, inicjowane na całym świecie, zdarzają się coraz częściej i zwykle są skierowane na konkretne cele. Organizacja AVTest.org ocenia, że na koniec pierwszego kwartału 2008 r. łączna liczba plików ze szkodliwym oprogramowaniem wynosiła blisko 12 milionów, czyli o prawie 4 miliony więcej niż na początku tego samego roku, a w przewidywalnej przyszłości będzie rosła coraz szybciej. Drastyczny wzrost dotyczy nie tylko liczby plików, ale również nowych rodzajów szkodliwego oprogramowania, co nie pozostaje bez wpływu na efektywność operacyjną rozwiązań zabezpieczających.

„Firma Trend Micro podeszła do szkodliwego oprogramowania bardzo profesjonalnie. Rozwiązanie Worry-Free Business Security Advanced zapewnia jeden z najwyższych poziomów ochrony przed tym zagrożeniem. Adresy URL są blokowane, zanim jakiekolwiek szkodliwe treści zostaną pobrane na komputer użytkownika” — powiedział Dan Woodward, dyrektor ds. marketingu produktów dla małych i średnich firm w Trend Micro.

Dla MSP

Worry-Free Business Security jest sztandarowym rozwiązaniem Trend Micro dla małych i średnich firm. Zaprojektowano je tak, aby było bezpieczniejsze, bardziej inteligentne i prostsze w obsłudze niż produkty konkurencyjne, a każde małe przedsiębiorstwo mogło je bez problemu dostosować do swoich potrzeb, zwłaszcza, gdy pojawią się nowe i bardziej zaawansowane zagrożenia.

Produkt Trend Micro powstrzymuje zagrożenia z góry, dzięki czemu nie trzeba instalować poprawek, gdy dojdzie do ataku. Wykorzystano w nim hostowane technologie, które blokują niebezpieczne pliki już „in the cloud”, czyli poza siecią lokalną. Rozwiązanie Worry-Free Business Security jest łatwe we wdrażaniu i obsłudze. Dystrybutorzy i partnerzy handlowi mogą nim zarządzać za pomocą jednej konsoli Worry-Free Remote Manager, co zmniejsza obciążenia administracyjne ich bezpośrednich klientów.

Głupota pracowników zagraża firmom

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej