Strona główna / Bezpieczeństwo / Tożsamość warta ochrony
wtorek 04 sierpień 2009 | Serwis prasowy/E2H
Tożsamość warta ochrony
Transakcje przeprowadzane w sieci z wykorzystaniem procedur identyfikujących są wrażliwe na kradzież tożsamości. Jeden z producentów przedstawił polską wersję oprogramowania zabezpieczającego. Warto zastanowić się nad celowością zakupu gdyż kradzież tożsamości to główne przestępstwo występujące w Internecie.

AVG Technologies wprowadza dzisiaj osiem nowych wersji językowych oprogramowania  AVG Identity Protection (IDP), w tym również polską.

Wersja polska IDP

IDP zostało wprowadzone już wcześniej w wersji  AVG 8.5, po tym jak AVG Technologies przejęło firmę Sana Security, ale do tej pory oprogramowanie było dostępne tylko w angielskiej wersji językowej. Teraz użytkownicy w Polsce mają zapewnioną stałą ochronę przed kradzieżą tożsamości , jak również przed nowymi i nieznanymi jeszcze wirusami, za każdym razem kiedy korzystają z sieci. Oprogramowanie jest kompatybilne nie tylko z produktami AVG, ale z większością popularnych programów antywirusowych. Jest ono także częścią popularnego pakietu AVG Internet Security, który stanowi kompleksową ochronę dla wszystkich działań prowadzonych w sieci.

Numer 1 w przestępstwie

Kradzież tożsamości jest w tej chwili numerem jeden na liście przestępstw internetowych. Amerykańska Federalna Komisja Handlu uznała kradzież tożsamości za jedno z najczęściej popełnianych przestępstw w sieci w ciągu ostatnich 7 lat. Według raportu Fraud Survey z 2008 roku, opublikowanego w lutym, prawie 10 milionów osób w USA padło ofiarami kradzieży tożsamości. Badania przeprowadzone przez Javelin Strategy & Research wykazały, że straty odnotowane z powodu kradzieży tożsamości w 2008 roku wzrosły aż do 45 mld USD. Wskaźnik kradzieży tożsamości bardzo szybko rośnie również w Wielkiej Brytanii. CIFAS, firma zajmująca się zapobieganiem oszustwom w Wielkiej Brytanii szacuje, że kradzież tożsamości kosztuje gospodarkę państwową ponad 4,4 miliardów dolarów rocznie, a ofiarami kradzieży pada ok 25 % brytyjskich użytkowników.

„Sam program antywirusowy nie jest w stanie zapewnić poziomu bezpieczeństwa , jakiego potrzebują użytkownicy przy dzisiejszym tempie powstawania coraz bardziej kompleksowych zagrożeń. AVG Identity Protection daje użytkownikom  pewność, że rzeczywiście są chronieni przed cyberprzestępcami” - powiedział JR Smith, Dyrektor Generalny AVG Technologies.

IDC współpracuje ze wszystkimi antywirusami

AVG Identity Protection stanowi dodatkową warstwę bezpieczeństwa, zdecydowanie poprawiającą poziom zabezpieczenia użytkownika przed zagrożeniami , których zwykłe oprogramowanie antywirusowe nie jest w stanie wychwycić. Nie ma znaczenia czy użytkownik  korzysta z oprogramowania AVG czy innego producenta; IDP współpracuje ze wszystkimi popularnymi  programami, które dbają o bezpieczeństwo użytkowników w sieci. Podstawowym zadaniem IDP jest pomoc w powstrzymywaniu złodziei przed atakami , których celem jest kradzież haseł, szczegółów rachunków bankowych, numerów kart kredytowych czy innych  wartościowych cyfrowych zasobów. Oprogramowanie to wykorzystuje technologię tzw. analiz behawioralnych w celu upewnienia się, że wszystkie programy działające na komputerze zachowują się tak, jak powinny. Jeśli wykryje jakiekolwiek podejrzane zachowania, które mogłyby prowadzić do kradzieży danych osobowych , natychmiast je zamyka, zapobiegając w ten sposób jakiejkolwiek możliwości kradzieży.

Oprogramowanie analizuje zachowania

AVG Identity Protection opiera się na technologii przejętej przez AVG wraz z zakupem firmy Sana Security. Technologia ta pomaga w zapobieganiu kradzieżom tożsamości dzięki analizie zachowania oraz charakteru szkodliwego oprogramowania i wykorzystywaniu tych obserwacji w budowaniu ochrony, która nie wymaga „autoryzowanych aktualizacji”, żeby być aktualną. Oprogramowanie to stale się uczy i zwiększa poziom ochrony w oparciu o informacje pochodzące z autentycznych ataków na autentycznych użytkowników.

Dostępność i ceny

Program AVG Identity Protection jest obecnie dostępny w polskiej wersji językowej i kosztuje 73,99 PLN (cena zawiera VAT).

Polska w czołówce zagrożeń

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej