Strona główna / Bezpieczeństwo / Antywirus specjalnie dla netbooków
czwartek 06 sierpień 2009 | Cezary Tchorek-Helm
Antywirus specjalnie dla netbooków
Program antywirusowy specjalnie dla użytkowników netbooków pojawił się na rynku polskim. Oprogramowanie uwzględnia specyfikę najmniejszych mobilnych komputerów i chroni urządzenia wg zasad cloud computing.  

Panda Security wprowadziła program antywirusowy przeznaczony dla posiadaczy netbooków. Panda Antivirus for Netbooks to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują lekkiej, a przy tym skutecznej ochrony dla swojego mobilnego komputera. Aplikacja wyposażona jest w dwukierunkowy firewall oraz monitor sieci Wi-Fi, które chronią przed hakerami i intruzami oraz pozwalają na bezpieczne korzystanie z internetu w dowolnym miejscu. Pakiet dostępny jest w języku polskim na nośniku USB o pojemności 2 GB.

Komunikatory bez ryzyka

Panda Antivirus for Netbooks gwarantuje pełne bezpieczeństwo mobilnego komputera w domu, pracy, czy na wakacjach. Korzystanie z komunikatorów internetowych, bankowości on-line, a także dokonywanie zakupów w sieci nie jest już obarczone żadnym ryzykiem.

Instalacja szczepionek automatyczna

Panda Antivirus for Netbooks został zaprojektowany zgodnie z zasadą zainstaluj i zapomnij. Posiada intuicyjny interfejs, dzięki któremu można szybko dotrzeć do kluczowych funkcji programu. Jest lekki i prosty w obsłudze, jednocześnie spełniając zaawansowane funkcje ochrony. Panda Antivirus for Netbooks zawiera dwukierunkowy firewall, który skutecznie zabezpiecza netbook przed atakami hakerów. Program posiada również monitor sieci Wi-Fi, chroniący przed nieautoryzowanym dostępem do komputera oraz tzw. szczepionki USB, które zabezpieczają wszelkie nośniki pamięci przed złośliwym oprogramowaniem.

Cloud computing w netbooku

W programie zastosowano mechanizmy Kolektywnej Inteligencji, oparte na modelu ochrony cloud computing (tzw. „przetwarzanie w chmurze”). Zapewniają one optymalną ochronę przy minimalnym wykorzystaniu zasobów systemowych. W ramach Kolektywnej Inteligencji program posiada bezpośredni dostęp do bazy zagrożeń on-line, która aktualizowana jest co 6 minut.

Cena z USB

Panda Antivirus for Netbooks dostępny jest na nośniku USB o pojemności 2 GB, który może służyć także jako dodatkowa pamięć podręczna. Cena detaliczna rozwiązania wynosi 139 zł.

Program współpracuje z komputerami opartymi na procesorach Intel Atom, Intel Celeron M oraz VIA C7-M. 

Netbook jako tablet z nawigacją

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej