Strona główna / Bezpieczeństwo / Nośniki do zabezpieczenia szyfrem
sobota 08 sierpień 2009 | Serwis prasowy/E2H
Nośniki do zabezpieczenia szyfrem
Powszechne stosowanie mobilnych nośników pamięci powoduje, że cyberprzestępcy uznali je za wręcz idealne medium do ataku na komputery i dane. Dlatego warto inwestować w oprogramowania szyfrujące dane na nośnikach. Takim rozwiązaniem jest USB Lock.  

Firma Advanced Systems International wprowadziła do oferty kolejne, po dodatku USB Aware, rozszerzenie programu USB Lock RP służącego do zdalnego zarządzania ochroną przed wyciekami danych z komputerów w sieci.

USB Lock RPE

Nowa wersja programu - USB Lock RPE - oprócz dotychczasowej funkcjonalności posiada możliwość szyfrowania zawartości autoryzowanych nośników USB (funkcja Portable Protection). RPE umożliwia zdalne zarządzanie szyfrowaniem, zdalną dystrybucję, centralne przechowywanie haseł oraz zaawansowane możliwości automatycznego szyfrowania nośników. Rozwiązanie to idealnie wpasowuje się w potrzeby organizacji, dla których zagubienie lub kradzież pendrivów używanych przez pracowników i członków zarządu poza siedzibą firmy stanowi poważny problem związany z ujawnieniem poufnych, firmowych informacji.

Demo na 15 dni

15-dniową wersję demonstracyjną można pobrać ze strony internetowej firmy MARKEN Systemy Antywirusowe, pod adresem http://usblock.com.pl/download/usblockrp_demo.zip.

Demo pozwala na przełączanie się pomiędzy "czystą" wersją RP, RP+ (z dodatkiem Aware) oraz RPE, dzięki czemu użytkownik może przetestować wszystkie dostępne opcje i oszacować ich przydatność jeszcze przed zakupem.

Bez wpływu na wydajność systemu

USB Lock to oprogramowanie zabezpieczające przed wyciekiem danych z komputerów. Program posiada możliwość blokowania dostępu do napędów USB (Pendrive, odtwarzacze MP3, IPod), czytników kart pamięci(SD, CF, MMC), napędów CD/DVD, Zip, dyskietek itp. Umożliwia także ochronę przed niepożądanymi połączeniami IrDA i Bluetooth. Ochrona odbywa się na poziomie systemu operacyjnego i nie wpływa na normalnie stosowane urządzenia USB, takie jak klawiatury, myszki, skanery itp. Program uruchamiany jest w tle jako usługa i zapewnia ochronę bez wpływu na wydajność komputera (0% CPU).

Wersje dostępne

USB Lock występuje w wersji ST (Standard) oraz RP (Remote Protect)

  • USB Lock ST pozwala na indywidualną ochronę komputerów osobistych i laptopów
  • USB Lock RP służy do zdalnego zarządzania ochroną komputerów w sieci lokalnej.

Jedna konsolaadministracyjna może być przystosowana do obsługi nawet 1000 i więcej komputerów. Ochrona odbywa się w czasie rzeczywistym, tzn. zmiana ustawień zabezpieczeń w konsoli znajduje natychmiastowe odzwierciedlenie na stacjach klienckich. Również informacje zwrotne w postaci alertów i komunikatów natychmiast docierają do programu zarządzającego.

Mobilne 500 GB

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej