Strona główna / Bezpieczeństwo / Polska numerem 7 w spamie światowym
czwartek 01 październik 2009 | Serwis prasowy/E2H
Polska numerem 7 w spamie światowym
Dramatycznie wzrosła liczba infekcji internetowych. Polska jest w tym rankingu na niedobrym 7. miejscu. Pozycja niekorzystna szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę światową skalę rankingu.

Wg danych Panda Security, we wrześniu aż o 15 punktów wzrosła ilość infekcji internetowych i osiągnęła najwyższy współczynnik w tym roku. Według danych zebranych za pomocą skanera on-line Panda ActiveScan, najbardziej zainfekowanym krajem jest Tajwan, najmniej Norwegia.

Świat pomiędzy Norwegią a Tajwanem

Laboratorium PandaLabs wykryło 15% wzrost w liczbie komputerów zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem we wrześniu br. (w porównaniu z poprzednim miesiącem) na podstawie danych zebranych od użytkowników korzystających z bezpłatnego skanera antywirusowego on-line Panda ActiveScan. Średni współczynnik infekcji wzrósł do 59% i jest najwyższy w tym roku. Polska znalazła się na siódmym miejscu w światowym rankingu zainfekowanych komputerów, ze współczynnikiem 61,25%, dwa punkty ponad średnią wartością. Najbardziej zainfekowanym krajem jest Tajwan (69,1%), a najmniej Norwegia (39,60%). W Polsce wiele komputerów jest zainfekowanych najniebezpieczniejszymi rodzajami malware: trojanami, wirusami, robakami oraz adware.

„Hakerzy są coraz bardziej wyrafinowani. Wykorzystują najnowsze wiadomości do przeprowadzania ataków poprzez strony społecznościowe, wideo, e-mail, itp. Znaleźli nowe sposoby do rozprzestrzeniania swoich „dzieł”, czego rezultatem jest zwiększona ilość nieświadomych ofiar. Ogromna ilość trojanów w obiegu jest spowodowana spektakularnym wzrostem liczby trojanów bankowych, których celem jest kradzież naszych danych” – tłumaczy Luis Corrons.

Polska w czołówce zagrożeń

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej