Strona główna / Bezpieczeństwo / Antywirus w Cloud Computing dla małych i średnich firm
czwartek 12 listopad 2009 | Serwis prasowy/E2H
Antywirus w Cloud Computing dla małych i średnich firm
Nową generację usług antywirusowych zaprezentowała Panda Security. Produkt jest skierowany do użytkowników z sektora MSP. Technologicznie oferta wykorzystuje pracę „w chmurze” i model usług SaaS (Software as a Service).

Panda Cloud Antivirus w wersji 1.0  dostępny jest w polskiej wersji językowej i oferuje użytkownikom domowym bezpłatną ochronę przy minimalnym obciążeniu komputera. Komercyjne rozwiązanie Panda Cloud Protection przeznaczone jest dla małych i średnich firm i zapewnia ochronę komputerów, notebooków, serwerów oraz poczty email.

Ochrona Cloud Computing dla małych i średnich firm oraz dostawców usług informatycznych

Współczesne rozwiązania zabezpieczające są dla małych i średnich przedsiębiorstw zbyt kosztowne i trudne w obsłudze. Panda Cloud Protection jest niezwykle lekkim, elastycznym i przyjaznym rozwiązaniem zabezpieczającym komputery stacjonarne, mobilne, stacje robocze oraz serwery.  Panda Cloud Protection zapewnia możliwości dostępne dotychczas w zaawansowanych systemach ochrony bez komplikacji oraz kosztów związanych z instalacją systemu centralnego zarządzania w sieci lokalnej.  Administrator zarządza procesem wdrożenia, prawami, grupami użytkowników za pomocą Konsoli Centralnego Zarządzania zlokalizowanej na serwerach Panda Security (usługa Software as a Service).  Małe i średnie firmy mogą więc korzystać z outsourcingu samodzielnie (wykorzystując infrastrukturę udostępnianą za pośrednictwem Internetu przez Panda Security) lub przekazać wszystkie zadania związane z administracją zewnętrznej firmie informatycznej.

„Wprowadzenie rozwiązań Panda Cloud Protection oraz Panda Cloud Antivirus jest kolejnym krokiem w doskonaleniu naszych możliwości zwalczania cyberprzestępstw i jesteśmy przekonani, że wyznaczą one nowy trend w branży zabezpieczeń. Nowe, ulepszone usługi zabezpieczające Panda wykorzystują wyniki naszych szeroko zakrojonych prac badawczo-rozwojowych w zakresie technologii Cloud Computing w celu zapewnienia małym i średnim przedsiębiorstwom oraz użytkownikom indywidualnym ochrony przy minimalnych nakładach i wysiłku z ich strony" - mówi Juan Santana, prezes Panda Security.

Kolektywna Inteligencja

Kolektywna Inteligencja - opatentowana przez Panda Security technologia oparta na modelu Cloud Computing – wykorzystuje wiedzę pochodzącą od wielomilionowej społeczności użytkowników Panda na świecie w celu zapewnienia proaktywnej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem przy minimalnym wykorzystaniu przepustowości łącza komputera. Serwery Kolektywnej Inteligencji automatycznie wykrywają, rozpoznają i reagują codziennie na ponad 50 tys. nowych próbek złośliwego oprogramowania. Każdy nowy plik jest automatycznie klasyfikowany w ciągu sześciu minut - w przypadku innych produktów antywirusowych proces taki trwa kilka dni.

Cloud dla odbiorców indywidualnych

Panda Cloud Antivirus, przeznaczony dla użytkowników indywidualnych, jest pierwszym w branży zabezpieczeń bezpłatnym programem antywirusowym opartym na architekturze  „cienkiego klienta”, gwarantując tym samym minimalne obciążenie komputera. Po udostępnieniu w kwietniu 2009 roku wersji beta, Panda Cloud Antivirus spotkał się z uznaniem ekspertów z branży zabezpieczeń oraz klientów jako najlżejszy, bezpłatny program antywirusowy na świecie.

Kompatybilne z Windows 7

Dziś Panda Cloud Antivirus pojawia się w finalnej wersji 1.0, oferując udoskonaloną ochronę przed nowymi i nieznanymi wirusami przy jeszcze mniejszym wykorzystaniu zasobów komputera. Cloud Antivirus 1.0 zapewnia 100-procentową ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, programami typu spyware, rootkitami oraz wirusami. Panda Cloud Antivirus współpracuje z systemami operacyjnymi Windows XP (32-bit), Windows Vista (32-bit i 64-bit) oraz Windows7 (32-bit i 64-bit), zużywając tylko 20 MB pamięci RAM. Jest dostępny w 11 językach, także po polsku i można go pobrać ze strony: http://www.cloudantivirus.com/pl/.

Nowa usługa – wirtualizacja dla firm

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej