Strona główna / Bezpieczeństwo / Kompletne systemy bezpieczeństwa dla MSP
wtorek 03 lipiec 2007 | Anna Pawłowska-Pojawa
Kompletne systemy bezpieczeństwa dla MSP
Kompletne systemy ochrony sieci małych i średnich firm przed wirusami, programami szpiegowskim, spamem, phishingiem, atakami hakerów oraz innymi zagrożeniami pojawiającymi się w Internecie dla laików? Serwis poświęcony bezpieczeństwu sieci małych i średnich firm uruchomił Trend Micro Inc., producent oprogramowania i usług zapewniających ochronę antywirusową i bezpieczeństwo treści wraz z Dagmą, polskim dystrybutorem swoich rozwiązań dla klientów MSP oraz korporacji.

Na stronie Trend Micro przedsiębiorcy znajdą kompletne informacje na temat produktów Trend Micro Worry Free zapewniających bezpieczne funkcjonowanie w sieci oraz 30-dniowe wersje testowe, które umożliwią zapoznanie się z pakietem dla MSP.

Atak po 20 minutach

Jak podkreślają specjaliści z Trend Micro, korzystanie z komputera podłączonego do Internetu wiąże się nierozerwalnie z dużym ryzykiem. Według informacji publikowanych przez IDC, komputer podłączony do sieci zostaje zaatakowany średnio po 20 minutach od momentu podłączenia. Atak może przyjmować bardzo różne formy - wirusa, który zniszczy dane zapisane na dysku lub uszkodzi system operacyjny, programu szpiegowskiego (tzw. spyware), który będzie wykradał poufne informacje, ataku phishingowego, wskutek którego możemy zostać przekierowani na stronę hakera do złudzenia przypominającą oryginalną stronę internetową banku itd., itp.

InterScan VirusWall – brama dobrze chroniona

Tym zagrożeniom mogą zapobiegać rozwiązania oferowane właśnie przez Trend Micro. Najbardziej kompleksowe rozwiązanie to TREND MICRO InterScan VirusWall 6.0 for SMB, który zapewnia kompletną ochronę antywirusową i antyspamową dla poczty, bramki internetowej oraz filtrowanie treści. To program przeznaczony do ochrony styku sieci firmowej z Internetem czyli tzw. bramki. Pozwala zatrzymać wszystkie wrogie programy zanim przedostaną się one do wnętrza sieci firmowej. Jednocześnie wykrywa wirusy i inne wrogie programy w poczcie przychodzącej i wychodzącej, zarówno w treści samej wiadomości, jak i w jej załącznikach. Poczta zawierająca wirusy jest automatycznie oczyszczana, maile z robakami, spyware i phishing są automatycznie blokowane i usuwane bezpośrednio na bramce.

Dodatkowo system umożliwia filtrowanie treści poczty przychodzącej i wychodzącej. System zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas pracy w Internecie. Chroni komputer użytkownika podczas odwiedzania stron internetowych przed zainstalowaniem na nim programów szpiegowskich (ochrona protokołu HTTP) oraz przed pobraniem z Internetu zbiorów zawierających wirusy lub spyware (protokoły HTTP i FTP). Ponadto umożliwia blokowanie dostępu do wybranych stron internetowych.

TREND MICRO InterScan VirusWall 6.0 jest systemem przystosowanym dla rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Zawiera zaawansowane technicznie rozwiązania takie jak Outbreak Prevention Services (OPS), anti-relay czy ochrona przed atakami Denial of Services, a przy tym jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Po instalacji i konfiguracji, która trwa zwykle nie dłużej niż 15 minut, program nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ze strony administratora. Wbudowany system ActiveUpdate zapewnia regularną aktualizację baz wirusów i innych nieprzyjaznych programów, a system powiadomień informuje administratora w przypadku zdarzeń wymagających interwencji.

Client Server Security – zabezpieczenie serwerów i danych

Najprostszy z oferowanych przez www.trendmicrosmb.pl  produktów dla MSP, TREND MICRO Client Server Security for SMB, zapewnia kompletną ochronę stacji roboczych i serwerów Windows. Obejmuje system antywirusowy, antyspyware, personal firewall oraz program wykrywający luki w systemach operacyjnych Windows, mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo. Administrator z jednego miejsca może zainstalować, skonfigurować a następnie nadzorować ochronę dla wszystkich komputerów pracujących w sieci lokalnej.

TREND MICRO Client Server Security for SMB wyposażony jest w oddzielne, wyspecjalizowane silniki chroniące przed wirusami i robakami, oddzielne chroniące przed programami szpiegowskimi (spyware, backdoor, keylogger) oraz oddzielne do ochrony przed rootkitami. Dzięki pracy w tle zabezpiecza komputer przed przypadkowym zainfekowaniem poprzez uruchomienie zawirusowanego programu, pobraniem zainfekowanego zbioru z Internetu lub atakiem robaka sieciowego. Personal firewall połączony z systemem wykrywania włamań Intrusion Detection zapewnia ochronę przed atakami hakerów oraz wirusów i robaków sieciowych. Zabezpiecza także przed kradzieżą danych.

Client Server Messaging Security – bezpieczna poczta

TREND MICRO Client Server Messaging Security for SMB, oprócz funkcji oferowanych przez TREND MICRO Client Server Security, pozwala chronić sieć przed wirusami dzięki skanowaniu poczty elektronicznej na serwerze Exchange. Program posiada dedykowaną dla każdego użytkownika kwarantannę antyspamową integrującą się z programem MS Outlook, w razie potrzeby umożliwiającą pracownikom sprawdzanie zatrzymanych przesyłek bez konieczności angażowania administratora. Dodatkowo system oferuje możliwość filtrowania treści poczty elektronicznej na serwerze.

Bezpieczeństwo dla laika

Podstawową zaletą oferowanych rozwiązań, zwłaszcza w przypadku małych firm, jest fakt, że zarówno instalacja, jak i późniejsze administrowanie systemami Trend Micro, nie wymagają profesjonalnej wiedzy na temat zabezpieczeń. Instalacja odbywa się standardowo i nie zajmuje wiele czasu (kilkanaście minut). Aktualizacja odbywa się automatycznie, a w momentach zagrożeń system sam informuje administratora o potrzebie interwencji.

Koszt instalacji produktów Trend Micro wynosi od 35 (Client Server Security ) do 47 euro (InterScan VirusWall 6.0) za licencję w przypadku sieci liczących do 5 komputerów. Dla większej liczby komputerów cena jednostkowej licencji jest niższa.

Reasumując, bezpieczeństwo za rozsądne pieniądze. Polecamy!

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej