Strona główna / Bezpieczeństwo / SanDisk Cruzer - pamięci flash dla biznesu
poniedziałek 09 lipiec 2007 | Cezary Tchorek-Helm
SanDisk Cruzer - pamięci flash dla biznesu
SanDisk® Corporation wprowadziła na rynek 2 nowe dwie stacje USB flash - Cruzer® Professional oraz Cruzer® Enterprise - dla użytkowników biznesowych. Cruzer Professional pozwala na tworzenie i podział pamięci na partycje prywatne oraz publiczne zaś Cruzer® Enterprise obligatoryjnie chroni zawartość hasłem.

Cruzer Professional jest przeznaczona głównie dla użytkowników indywidualnych i małych firm, które chcą chronić kluczowe dane, ale jednocześnie muszą w prosty sposób udostępniać wybrane pliki. Cruzer® Enterprise to flash przede wszystkim dla średnich i dużych przedsiębiorstw, których skala i procedury wymagają obligatoryjnego egzekwowania polityk bezpieczeństwa.

Szyfrowanie i szybkość

Cruzer® Professional i Cruzer® Enterprise oferują ochronę hasłem i najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki sprzętowemu, 256-bitowemu szyfrowaniu AES (Advanced Encryption Standard). Szyfrowanie sprzętowe jest znacznie bardziej niezawodne od rozwiązań programowych stosowanych w większości stacji USB flash chronionych hasłem, ponieważ szyfrowanie programowe przeprowadza sam komputer, który może być przedmiotem ataku hakerskiego lub zainfekowania przez oprogramowanie szpiegowskie. Cruzer® Professional i Cruzer® Enterprise to urządzenia typu plug-and-play, które nie wymagają instalacji żadnego oprogramowania, zatem można je natychmiast podłączyć do dowolnego komputera działającego pod systemem operacyjnym MS Windows. Dla obu Cruzerów - Professional i Cruzer® Enterprise - szybkość odczytu wynosi 24 MB na sekundę, a szybkość zapisu - 20 MB/s. Daje to ewidentną korzyść zwłaszcza podczas przenoszenia (i odtwarzania) dużych plików, takich jak prezentacje biznesowe i produkcje wideo.

Cruzer® Professional - bezpieczeństwo i udostępnianie plików

Cruzer® Professional pozwala właścicielowi założyć bezpieczną, chronioną hasłem „strefę prywatną”, która może zajmować od 1 do 100 procent całkowitej pojemności pamięci flash. Obszar poza strefą prywatną jest niezabezpieczony i dostępny dla każdego. Może się to przydać na przykład w sytuacji kiedy przedstawiciel handlowy udający się w delegację umieszcza poufne plany biznesowe w strefie prywatnej Cruzer® Professional, a prezentację produktu w obszarze publicznym. Kiedy dotrze do biura klienta, przekazuje mu flash Cruzer® Professional i pozwala na skopiowanie prezentacji, nie martwiąc się, że klient przypadkowo lub celowo skopiuje poufne pliki.

Cruzer® Enterprise: automatyczna ochrona hasłem

Cała zawartość stacji flash Cruzer® Enterprise jest obligatoryjnie chroniona hasłem, więc w razie jej zgubienia lub kradzieży wszystkie pliki pozostaną zaszyfrowane. Ze względu na obligatoryjne szyfrowanie oraz proces konfiguracji, który wymaga utworzenia złożonego hasła, Cruzer® Enterprise idealnie nadaje się dla organizacji kładących szczególny nacisk na bezpieczeństwo, takich jak spółki podlegające szczególnym przepisom księgowym, ośrodki opieki zdrowotnej, które muszą chronić prywatność pacjentów czy firmy handlowe gromadzące dane klientów i partnerów. Użytkowanie ułatwia fakt, iż Cruzer® Enterprise nie wymaga instalacji sterowników ani praw administracyjnych w komputerze; wystarczy fizycznie przekazać urządzenie kolejnemu użytkownikowi.

Pomoc z serwera SanDisk

Większe organizacje, które potrzebują dodatkowych funkcji, a także bardziej efektywnego zarządzania bezpiecznymi stacjami USB flash, mogą skorzystać z oprogramowania serwerowego Cruzer Enterprise CMC (Central Management & Control) firmy SanDisk. Cruzer Enterprise CMC obsługuje odzyskiwanie i odnawianie haseł przez sieć, zdalne wyłączanie zgubionych stacji, centralne tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych, a także centralne śledzenie użycia i audyt.

.

Cruzer: zgodność operacyjna i pojemności

Cruzer® Professional i Cruzer® Enterprise są zgodne z systemami operacyjnymi Windows 2000, Windows XP, Windows Vista oraz Windows Server 2003. Cruzery – Professional i Enterprise - są oferowane w trzech pojemnościach: 1 GB, 2 GB i 4 GB.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej