Strona główna / Bezpieczeństwo / Internet, telefon, sieć - coraz więcej rozwiązań
czwartek 19 lipiec 2007 | Anna Pawłowska-Pojawa
Internet, telefon, sieć - coraz więcej rozwiązań
Bezprzewodowe surfowanie w Internecie, łączenie komputerów w sieć, telefonowanie przez Internet i tradycyjne przy użyciu aparatów analogowych i ISDN – to możliwości, jakie oferuje coraz więcej urządzeń sieciowych. Dzięki temu budowanie małych sieci jest coraz prostsze, a rozmowy telefoniczne prowadzone już nie tylko przez komputer – coraz tańsze.

FRITZ!Box Fon WLAN 7170 i FRITZ!Box Fon 5124 to dwa nowe produkty firmy AVM, które mogą pełnić funkcje routera i modemu DSL. Jednocześnie umożliwiają telefonowanie za pośrednictwem tradycyjnej linii telefonicznej oraz przez Internet bez konieczności włączania komputera.

FRITZ!Box Fon WLAN 7170 wyposażony został w jeden port ISDN i cztery porty LAN, pozwalające podłączyć do sieci nie tylko komputer, ale również inne urządzenia np. konsole do gier. FRITZ!Box Fon 5124 wyposażony został w dwa interfejsy do podłączenia analogowych urządzeń telefonicznych lub faksów. Modem DSL obsługuje standard ADSL2+ o przepustowości 16 Mbit/s. Zintegrowany router WLAN umożliwia bezprzewodowe połączenie z siecią. Gwarancją bezpieczeństwa jest indywidualny dla każdego egzemplarza klucz szyfrowania zapisany sprzętowo w konfiguracji fabrycznej.

Doskonałą jakość przesyłu danych i głosu zapewnia – Traffic Shaping – funkcja zarządzania szerokością pasma. Poza tym FRITZ!Box oferuje szereg innych przydatnych funkcji jak przekierowanie połączeń, połączenia oczekujące, połączenie brokerskie, prezentacje numeru dzwoniącego czy konferencje.

DrayTek nagradza aktywnych…

Równie wielofunkcyjne urządzenie, ale firmy DrayTek, router Vigor 2910VG lub 2700VG otrzyma osoba posługująca się nickiem „rb_zg”. To nagroda dla najaktywniejszego i najbardziej pomocnego użytkownika polskiego forum DrayTek’a.

Vigor 2100VG za drugie miejsce trafi do użytkownika „Mafio”, a Vigor 600 za trzecie miejsce otrzyma „Siara”. Trzy kolejne routery dostaną uczestnicy głosowania. Była to pierwsza edycja konkursu dla forumowiczów DrayTek’a. Oceniani byli ci użytkownicy, którzy najlepiej znają produkty firmy i potrafią się tą wiedzą podzielić z innymi, pokazując im przykładowe zastosowania routerów DrayTek'a i ich możliwości w zakresie zarządzania pasmem LAN/WLAN, bezpieczeństwa sieci, VoIP, VPN i innych.

...i buduje społeczność

DrayTek to jeden z nielicznych producentów sprzętu sieciowego w Polsce, który uruchomił własne forum internetowe w 2005 roku. Obecnie liczy ono blisko 600 użytkowników. W dołączeniu do społeczności użytkowników ma zachęcać trwająca od lipca promocja „Lato z Vigorem". W jej ramach można nabyć Vigor 2700V w cenie 400 PLN netto oraz Vigor 2700VG za 450 PLN netto.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej