Strona główna / Bezpieczeństwo / e-mail Facebooka i bezpieczeństwo
sobota 20 listopad 2010 | erka
e-mail Facebooka i bezpieczeństwo
Facebook ogłosił nową usługę e-mail, która łączy wiadomości Facebook, czat i  SMS w jednym. Sophos przygotował przewodnik, aby pomóc użytkownikom zrozumieć konsekwencje dla bezpieczeństwa zanim zaczną korzystać z usługi.   

Sophos, firma specjalizująca się w technologiach ochrony informacji, przygotował zbiór często zadawanych pytań i odpowiedzi na nie (tzw. FAQ) w związku z implikacjami dla bezpieczeństwa nowej usługi Facebook e-mail: http://nakedsecurity.sophos.com/2010/11/15/faq

"Przed rozpoczęciem korzystania z nowej usługi, użytkownicy muszą zrozumieć, że te nowe funkcje

zwiększają obszar ataku na platformie Facebook i czynią konta osobiste bardziej atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców ", powiedział Graham Cluley, starszy konsultant ds. bezpieczeństwa w Sophos. "Konta Facebook zostaną połączone ze znacznie większą ilością użytkowników, co otwiera nowe możliwości ataków dla złodziei tożsamości ".

Sophos zaznacza, że cyberprzestępcy często wykorzystują konta użytkownków Facebook do rozprzestrzeniania spamu. Spam przesyłany za pośrednictwem sieci społecznościowej może być bardziej skuteczny od tradycyjnego spamu e-mail, a użytkownicy są bardziej skłonni do zaufania wiadomości, która wygląda na wysłaną przez znajomego na Facebooku.

"Użytkownicy muszą także mieć świadomość, że Facebook będzie przechowywał całe archiwum wiadomości wymienianych z każdą osobą - to rodzi obawy co do sposobu w jaki te dane mogą być wykorzystane, gdy wpadną w niepowołane ręce. ", kontynuował Cluley. "Mając to na uwadze, będzie istotne dla Facebooka, żeby wprowadził bardziej skuteczne mechanizmy filtrowania, by zapobiec manipulacjom oszustów, którzy wśród użytkowników Facebooka szukają ofiar swoich nowych kampanii spam, ataków phishingowych oraz scam."

Werdykt Sophosu w sprawie nowego systemu?

Użytkownicy będą musieli w większym stopniu niż dotychczas

dbać o bezpieczeństwo swoich kont na Facebooku. Utrzymanie na bieżąco bezpieczeństwa na komputerach, sprawdzanie które aplikacje mają dostęp do profilu na Facebooku, wybieranie rozsądnych, niepowtarzalnych i trudnych do złamania haseł - to wszystko będzie niezbędne.

Sophos zachęca do odwiedzenia nowo powstałego bloga poświęconego bezpieczeństwu, gdzie można znaleźć więcej informacji na temat nowej usługi Facebook:

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej