środa 15 sierpień 2007 | Redakcja

Anty spyware dla przeglądarek

Firma CA poinformowała o zawarciu umowy dystrybucyjnej z firmą Yahoo! Inc., dotyczącej wspólnej wersji paska narzędziowego Yahoo! Toolbar. Pasek wejdzie w skład przyszłych wersji wszystkich produktów CA z linii Home/Home Office, w tym pakietu Internet Security Suite Plus 2008.

Oprogramowanie CA Anti-Spyware, nadal będzie używane w Yahoo! Toolbar gdyż zapewnia bezpłatną, wszechstronną ochronę przed oprogramowaniem szpiegującym typu spyware, adware, keyloggerami lub przejmującym kontrolę nad przeglądarką oraz innymi zagrożeniami.

Proste korzystanie i pełna ochrona

Oprogramowanie antywirusowe firmy CA we wspólnym pasku narzędzi CA i Yahoo! zapewnia wszechstronną ochronę przed wirusami, programami szpiegującymi, spamem, kradzieżami tożsamości i atakami hakerów. Upraszcza również użytkownikom programów Home i Home Office korzystanie z Internetu dzięki łatwiejszemu wyszukiwaniu informacji z pulpitu, możliwości szybkiego dostosowywania pasków narzędzi do potrzeb, obsłudze powiadomień e-mailowych oraz łatwemu dostępowi do łączy i usług firmy CA. Pasek narzędziowy CA/Yahoo! Toolbar może być używany z przeglądarką Internet Explorer lub Firefox.

Anti-Spy plus Security Advisor

Yahoo! nadal będzie stosować program CA do ochrony przed programami szpiegującymi w standardowym pasku Yahoo! Toolbar. Firma CA udostępni użytkownikom programu Anti-Spy Yahoo! Toolbar witrynę internetową z przydatnymi, zrozumiałymi i aktualnymi informacjami o programach szpiegujących i najnowszych zagrożeniach w Internecie, opracowywanymi na podstawie informacji z całego świata zebranych za pomocą narzędzia Security Advisor. Program Anti-Spy od 2004 r. umożliwia użytkownikom bezpłatne wykrywanie i usuwanie spamu.

„Nie możemy się doczekać nowych produktów z linii Home/Home Office, które ukażą się we wrześniu” — powiedział Andrzej Molski, Dyrektor Zarządzający CA w Polsce.

„Pasek narzędziowy CA/Yahoo! Toolbar będzie ich uzupełnieniem i ułatwi naszym klientom korzystanie z Internetu. Chcemy kontynuować współpracę w zakresie ochrony użytkowników przed programami szpiegującymi i zwiększenia bezpieczeństwa w Internecie poprzez integrację paska Yahoo! Toolbar z naszym oprogramowaniem” - dodał.