Strona główna / Bezpieczeństwo / Dla firm na ataki sieciowe
czwartek 19 maj 2011 | Kit Robinson
Dla firm na ataki sieciowe
Symantec przedstawia nowe rozwiązania zabezpieczające, które pomogą firmom w identyfikowaniu oraz zwalczaniu ukierunkowanych i wieloetapowych ataków sieciowych. Oprogramowanie Symantec Endpoint Protection 12, dostępne w publicznej wersji beta i zoptymalizowane pod kątem środowisk wirtualnych, zaoferuje firmom  ochronę niezbędną do efektywnego blokowania znanych i nowych cyberzagrożeń.


Z kolei rozwiązanie Symantec Protection Center 2.0 wykorzysta wiele produktów zabezpieczających w połączeniu z siecią Symantec Global Intelligence Network, aby zapewnić informacje, które umożliwią podjęcie konkretnych działań w celu ograniczenia ryzyka informatycznego.

Krajobraz zagrożeń

Już sama ilość ataków wymierzonych w przedsiębiorstwa stanowi poważne wyzwanie dla tradycyjnych, opartych na sygnaturach rozwiązań zabezpieczających. Według przygotowanego przez firmę Symantec "Raportu na temat zagrożeń bezpieczeństwa w Internecie",w 2010 roku cyberprzestępcy stworzyli ponad 286 milionów różnych złośliwych programów, co oznacza ponad 9 nowych zagrożeń na sekundę. Zagrożenia te wpływają na wiele obszarów infrastruktury informatycznej; zaobserwowano 93 proc. więcej ataków przez sieć WWW, 42 proc. więcej ataków na urządzenia mobilne oraz 6253 nowych luk w zabezpieczeniach, w tym 14 luk dnia zerowego, które odegrały kluczową rolę w ukierunkowanych atakach, takich jak Hydraq i Stuxnet. Rozwiązania, które oferują centralne zarządzanie i analizę zabezpieczeń, są niezbędne do zwalczania ukierunkowanych i wieloetapowych ataków.

Symantec Endpoint Protection 12

Duże i małe firmy różnią się znacznie pod względem złożoności środowisk oraz wiedzy niezbędnej do wdrożenia ochrony oraz zarządzania nią. Z tego właśnie powodu firma Symantec oferuje różne produkty dostosowane do ich potrzeb. Dla średnich i dużych przedsiębiorstw przeznaczone jest oprogramowanie Symantec Endpoint Protection 12 w wersji instalowanej lokalnie. Mniejszym firmom Symantec oferuje zarówno rozwiązania instalowane lokalnie, jak i chmurowe, odpowiednio Symantec Endpoint Protection Small Business Edition i Symantec Endpoint Protection.cloud, zapewniając elastyczny wybór i możliwość wdrożenia rozwiązania najlepiej dopasowanego do wymagań biznesowych.

  • Symantec Endpoint Protection 12 zapewnia pierwszą linię obrony w walce z zaawansowanymi, ukierunkowanymi zagrożeniami. Rozwiązanie zaprojektowano pod kątem szybkości i skuteczności w środowiskach wirtualnych. Wewnętrzne testy oprogramowaniaw mocno skonsolidowanych środowiskach wirtualnych pokazują 90-procentowe zmniejszenie wykorzystania dysku, co przekłada się nawet na 10-krotne zwiększenie gęstości konsolidacji. Symantec ściśle współpracuje z VMware, aby w pełni wykorzystać świadomość wirtualizacji i mechanizmy introspekcji oparte na technologii VMware vShield, a Symantec Endpoint Protection 12 stanowi pierwszy krok na drodze do optymalizacji pod kątem środowisk wirtualnych i chmurowych.
  • Rozwiązanie Symantec Endpoint Protection Small Business Edition 12, teraz również dostępnew publicznej wersji beta, zaoferuje małym przedsiębiorstwom z ograniczonym personelem i zasobami IT łatwe wdrożenie w ciągu niespełna 20 minut (czas średni dla środowisk złożonych z mniej niż50 użytkowników). Nowe wersje mają być ogólnodostępne w dalszej części roku.
  • Obecnie zainteresowane osoby mogą wziąć udział w programie beta testów, rejestrując się pod tym adresem:  http://bit.ly/mdqOw9

Symantec Protection Center 2.0

Skuteczna ochrona przed dzisiejszymi atakami wymaga skorelowanego wglądu w wiele produktów zabezpieczających oraz dostępu do informacji, które umożliwiają podjęcie konkretnych działań ograniczających ryzyko i uproszczających zarządzanie. Bez możliwości podsumowywania i szeregowania czynników ryzyka dla poszczególnych produktów, grup i regionów, przedsiębiorstwa mogą łatwo przeoczyć poważne zagrożenia i zwiększyć stopień podatności na ataki. Symantec Protection Center 2.0 to scentralizowana konsola do zarządzania zabezpieczeniami, która pozwala organizacjom identyfikować wyłaniające się zagrożenia, wyznaczać priorytety zadań i szybciej uodparniać się na ataki za sprawą trafnych informacji, które można przełożyć na konkretne działania.

3 poziomy integracji

Aby identyfikować wyłaniające się zagrożenia w środowisku lokalnym i globalnym, Symantec Protection Center oferuje scentralizowany wgląd w rozwiązania zabezpieczające firmy Symantec oraz produkty firm trzecich poprzez trzy poziomy integracji pojedyncze logowanie, gromadzenie danych oraz automatyzację procesów. Przedsiębiorstwa będą mogły wyodrębniać lokalne informacje z rozwiązań zabezpieczających, aby określać trendy w takich obszarach, jak złośliwe oprogramowanie, spam i aktywa. Symantec Protection Center oferuje kontekstowe zarządzanie zabezpieczeniami, korelując dane z korporacyjnych produktów zabezpieczających oraz wczesne ostrzeżenia z Symantec Global Intelligence Network, jednej z największych na świecie komercyjnych sieci wywiadowczych. Rozwiązanie Symantec Protection Center 2.0 jest w pełni zintegrowane z Symantec Endpoint Protection 12 i będzie dostępne bez dodatkowych opłat dla istniejących użytkowników zintegrowanych produktów firmy Symantec.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej