Strona główna / Bezpieczeństwo / Bezpłatny audyt bezpieczeństwa
wtorek 18 wrzesień 2007 | Anna Pawłowska-Pojawa
Bezpłatny audyt bezpieczeństwa
Przez najbliższy miesiąc przedsiębiorcy mogą sprawdzić, czy w sieciach ich firm nie zagnieździło się szkodliwe oprogramowanie. Panda Software Polska rozpoczęła akcję bezpłatnego skanowania firmowych siec. W akcji mogą wziąć udział wszystkie firmy bez konieczności ingerowania we własne rozwiązania ochronne.

Radar wykryje zagrożenia

Audyt bezpieczeństwa wykonywany jest za pomocą narzędzia o nazwie Malware Radar.

Skanuje on sieć w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania, jednocześnie sprawdzając stan aktualnej ochrony antywirusowej i wykrywając luki w zabezpieczeniach. Po zakończeniu audytu generowane są szczegółowe raporty, opisujące stan zabezpieczenia sieci.

Aplikacja jest w stanie wykryć zagrożenia, bez względu na to, czy są one znane czy nieznane dla używanego systemu zabezpieczeń. Zagrożenia mogą być aktywne (działające) lub nieaktywne (obecne w systemie, lecz nieuruchomione). Tego typu zagrożenia są w stanie przedostać się do sieci niewykryte przez używany system zabezpieczeń, ponieważ nie są znane lub zostały zaprojektowane w taki sposób aby ukryć swoją obecność (np. rootkity). Malware Radar jest także w stanie wykryć niebezpieczne zagrożenia, a nawet szkodliwe oprogramowanie skierowane w konkretną sieć firmową.

Bezpłatny audyt do 17 października 2007

Narzędzie oferuje również możliwość usuwania wszystkich wykrytych zagrożeń.

Aby skorzystać z propozycji Pandy i bezpłatnie przeskanować sieć, wystarczy do 17 października zarejestrować się na stronie www.securityit.pl.

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej