czwartek 27 wrzesień 2007 | Cezary Tchorek-Helm

Nowy skaner antywirusowy

TotalScan Pro, nowy skaner antywirusowy firmy Panda Software, wykrywa i neutralizuje ponad 1,8 mln wirusów, programów szpiegujących i innych zagrożeń, które zdołały przedostać się przez zainstalowane zabezpieczenia. Nowy skaner to idealne narzędzie oferujące niezależną ekspertyzę i umożliwiające okresowe sprawdzanie systemu pod kątem obecności wirusów.

Zanim wejdziesz do banku

Badania przeprowadzone przez Panda Software wykazały, iż ponad 18% komputerów jest zainfekowanych przez złośliwe oprogramowanie.TotalScan Pro to doskonałe narzędzie oferujące niezależną ekspertyzę oraz umożliwiające okresowe sprawdzanie systemu pod kątem obecności wirusów. Ten nowy system antywirusowy opracowany przez Panda Software jest zgodny z innymi systemami zabezpieczeń zainstalowanymi na komputerach użytkowników. To także idealne narzędzie do sprawdzenia swojego komputera przed robieniem zakupów online czy korzystaniem z bankowości elektronicznej. Dzięki skanowaniu z wykorzystaniem TotalScan Pro użytkownicy zyskują pewność, że na ich komputerach nie znajdują się żadne trojany rejestrujące wciśnięte klawisze ani żadne inne zagrożenia, służące do wykradania poufnych danych.

Kompleksowe skanowanie z TotalScan Pro

TotalScan Pro skanuje wszelkie urządzenia systemowe, dyski twarde, skompresowane pliki i wiadomości email, błyskawicznie wykrywając wszystkie zagrożenia ukryte na komputerach użytkowników. Skaner umożliwia przeprowadzanie trzech rodzajów skanowania: Quick - skanowanie wyłącznie krytycznych elementów komputera, Full - skanowanie wszystkich zasobów komputera oraz Custom - skanowanie wybranych elementów systemu operacyjnego i wybranych plików.

Rootkity nie mają szans

TotalScan Pro jest szczególnie skutecznym narzędziem w walce z rootkitami – programami, których zadaniem jest ukrywanie plików, procesów lub wpisów w rejestrze. Rootkity same w sobie nie są niebezpieczne, ale cyberprzestępcy często wykorzystują je do ukrywania innych złośliwych kodów. Dlatego TotalScan Pro sprawdza wszystkie uruchomione procesy i porównuje je z bazą stworzoną przez Panda Software, dostępną w centrach danych. W ten sposób wszelkie procesy są klasyfikowane jako podejrzane lub nie. Narzędzie potrafi także rozpoznać rootkity, które są zainstalowane na komputerze, ale w danej chwili są nieaktywne.

Nowe spojrzenie na kwestie bezpieczeństwa

TotalScan Pro realizuje nową ideę inteligencji zbiorowej, która obejmuje zautomatyzowane przetwarzanie dużych ilości informacji na temat programów i plików w nowej infrastrukturze zarządzanej przez Laboratorium Panda Software, a także komunikację w czasie rzeczywistym z innymi użytkownikami. Dzięki temu skanowanie i wykrywanie złośliwych programów jest przeprowadzane na serwerach Panda Software, a nie na komputerach poszczególnych użytkowników. Nowy skaner antywirusowy opracowany przez Panda Software jest zgodny z innymi systemami zabezpieczeń zainstalowanymi na komputerach użytkowników oraz z przeglądarkami Internet Explorer oraz Firefox. W przypadku tej drugiej należy jednak zastosować specjalny plug-in, aby uzyskać optymalną wydajność.

Wyróżniony

TotalScan Pro zdążył już zyskać międzynarodowe uznanie. Fiński magazyn Finnish Micro PC przyznał wersji beta wyróżnienie w teście porównawczym 12 systemów zabezpieczeń. Produkt Pandy okazał się lepszy m.in. od Symantec Security Check, Windows Live OneCare oraz F-Secure Online Scanner. TotalScan Pro jest dostępny w cenie 19,95 euro za roczną subskrypcję usług w internetowym sklepie.  Aby bezpłatnie wypróbować działanie aplikacji oraz sprawdzić, czy komputer nie jest zainfekowany, można pobrać wersję demo.

Oprócz działalności komercyjnej firma prowadzi w Polsce bezpłatne PogotoVie AntyVirusowe.