Strona główna / Bezpieczeństwo / Antywłamaniowe rozwiązania w sieci
poniedziałek 01 październik 2007 | Torsten Gustaffson
Antywłamaniowe rozwiązania w sieci
Firma Trend Micro znany dostawca sieciowego oprogramowania antywirusowego oraz zabezpieczeń internetowych nabył licencję na technologię specjalizującej się w ochronie przed włamaniami firmy Third Brigade. Firma Trend Micro zamierza zintegrować tę technologię z rozwiązaniami Trend Micro OfficeScan™ 8.0, które są sztandarowym oprogramowaniem do ochrony sektorze przedsiębiorstw.

Ochrona kompleksowa

Uzyskana dzięki licencji technologia, w połączeniu z możliwościami rozwiązania Trend Micro Web Threat Protection, zapewnia użytkownikom programu OfficeScan kompleksową ochronę urządzeń końcowych (sieci komputerowych), która obejmuje zabezpieczenie antywirusowe i antyszpiegowskie oraz zaporę i zapobieganie włamaniom. Daje to użytkownikom — zarówno wewnątrz sieci przedsiębiorstwa, jak i poza nią — dodatkową ochronę prewencyjną przed złośliwymi atakami.

„Sojusz z Trend Micro, oparty na zasadach OEM, pozwala nam szybko wprowadzić nasze najlepsze zabezpieczenia przed włamaniami na ogólnoświatowy rynek rozwiązań dla przedsiębiorstw i umacnia nas na pozycji lidera rynku w tym nowym, ważnym segmencie zabezpieczeń informatycznych” — powiedział Wael Mohamed, prezes i dyrektor generalny firmy Third Brigade. „Będziemy chętnie współpracować z firmą Trend Micro i jej klientami instytucjonalnymi, gdyż pozwoli nam to urzeczywistnić naszą wizję hosta, który sam się broni”.

OfficeScan™ 8.0 dla Visty  

OfficeScan™ 8.0 daje kompleksową ochronę w architekturze klient/serwer. Wśród rozwiązań należy wymienić ulepszoną ochronę przed wirusami i spyware, technologie wykrywania nowych wariantów zagrożeń, ochronę przed rootkitami. Nowa, modularna architektura posiada certyfikat systemu MS Windows Vista. Technologia Third Brigade sprawdza się też w systemie pracy mobilnej. Jak mówi  Thomas Miller, dyrektor działu produktów i usług dla przedsiębiorstw w firmie Trend Micro - „Działy informatyki przedsiębiorstw borykają się z problemem, jak zapewnić pełną ochronę pracowników mobilnych bez pogorszenia ich produktywności i utrudnienia dostępu do aplikacji internetowych.

W toku rygorystycznego procesu oceny okazało się, że technologia Third Brigade jest istotnie najlepsza w tej klasie rozwiązań i może doskonale spełniać wysokie wymagania naszych klientów oraz całego rynku” – dodaje Miller. 

Kto to jest Third Brigade?

Third Brigade specjalizuje się w opracowywaniu systemów ochrony przed włamaniami dla przedsiębiorstw i instytucji, w których zachodzi potrzeba prewencji i wykrywania ataków wykorzystujących punkty podatności w systemach o znaczeniu krytycznym.

System Third Brigade Deep Security umożliwia firmom stosowanie w hostach kompleksowych profilów zabezpieczeń, które chronią przed znanymi i nowymi atakami na podstawie dogłębnej kontroli pakietów. System pozwala zapewnić zgodność z przepisami i stałą (24 godziny x 7dni) dostępność kluczowych systemów, a także umożliwia (zdalne) wirtualne korygowanie błędów w oprogramowaniu oraz zwiększenie bezpieczeństwa i wiarygodności przy świadczeniu usług internetowych.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej