Strona główna / Bezpieczeństwo / Symantec: nowe zabezpieczenia dla firm
czwartek 21 lipiec 2011 | Kit Robinson
Symantec: nowe zabezpieczenia dla firm
Symantec wprowadza nowe pakiety zabezpieczające dla przedsiębiorstw - Symantec Endpoint Protection 12 oraz Symantec Endpoint Protection 12 Small Business Edition. Nowe rozwiązania chronią przed coraz większą liczbą zaawansowanych ataków wymierzonych w przedsiębiorstwa każdej wielkości.

"Wszystkie firmy, niezależnie od ich wielkości i generowanych przychodów, narażone są dzisiaj na coraz częstsze i bardziej zaawansowane cyberataki,. Połączenie naszej technologii Insight z niezwykle szybkim oprogramowaniem Symantec Endpoint Protection 12 daje klientom pewność, że będą bezpieczni, a dzięki temu produktywni w swojej pracy" - powiedział Maciej Iwanicki, Senior Presales Consultant w firmie Symantec Poland.

Według raportu firmy Symantec, w 2010 r. cyberprzestępcy stworzyli ponad 286 mln różnych złośliwych programów. To sprawia, że tradycyjne programy zabezpieczające oparte na sygnaturach, nie są w stanie sprostać takiemu natężeniu ataków sieciowych.

Symantec Endpoint Protection 12

Aby zapewnić skuteczną ochronę przed współczesnymi, zaawansowanymi atakami, pakiet Symantec Endpoint Protection 12 (SEP 12) wykorzystuje społecznościowo-chmurową technologię reputacji Insight, która wykrywa i blokuje nowe zagrożenia. Technologia Insight pozwala również zmniejszyć obciążenie związane ze skanowaniem antywirusowym, nawet o 70 proc., poprzez automatyczne identyfikowanie i wciąganie na "białą listę" zaufanych plików o dobrej reputacji. Ponadto SONAR, pierwszy na świecie hybrydowy mechanizm behawioralno-reputacyjny, monitoruje działające aplikacje pod kątem podejrzanych operacji, co pozwala w czasie rzeczywistym blokować ściśle ukierunkowane zagrożenia i ataki dnia zerowego. Opracowany przez firmę Symantec system zapobiegania włamaniom (IPS) blokuje ataki w warstwie sieci, zanim te zdążą wyrządzić szkody w komputerze. Połączenie tych technologii sprawia, że Symantec Endpoint Protection 12 jest jednym z najszybszych i najskuteczniejszych na rynku korporacyjnych produktów do zabezpieczania punktów końcowych.

Pakiet firmy Symantec Endpoint Protection 12 został zoptymalizowany pod kątem wydajności w systemach wirtualnych. Rozwiązanie to może automatycznie identyfikować maszyny wirtualne i zarządzać nimi. Integruje się też bezpośrednio z interfejsem API VMware, umożliwiając wyszukiwanie złośliwego oprogramowania w nieaktywnych obrazach VMware. Aby jednoczesne skanowania nie obniżały wydajności w środowiskach wirtualnych, Symantec Endpoint Protection 12 wciąga na białą listę bazowe obrazy maszyn wirtualnych i rozszerza wyniki skanowania na inne maszyny wirtualne. Identyczne pliki są zatem skanowane w środowisku tylko raz. W połączeniu z ograniczonym skanowaniem zapewnionym przez technologię Insight, Symantec Endpoint Protection 12 zwiększa szybkość i skraca czas reakcji systemów-gospodarzy (hostów). To z kolei pozwala na większe zagęszczenie maszyn wirtualnych, zwłaszcza w ściśle skonsolidowanych środowiskach VDI.

Symantec Endpoint Protection Small Business Edition

Wersja Small Business Edition skierowana jest do małych firm. Jednak wykorzystanie tych samych technologii dostępnych w SEP 12 (Insight, SONAR oraz IPS), pozwala na zapewnienie równie wysokiego poziomu ochrony jak w dużych korporacjach. Pakiet dla małych przedsiębiorstw posiada prosty kreator instalacji, wstępnie skonfigurowane polityki bezpieczeństwa oraz zautomatyzowane powiadomienia i raporty. Dzięki temu można go wdrożyć i uruchomić w bardzo krótkim czasie. Małe firmy zyskują pewność, że ich dane są zabezpieczone przed cyberprzestępcami, i dzięki temu mogą skupić się na rozwijaniu działalności.

Ochrona i wydajność nowych rozwiązań

Firma Symantec podjęła współpracę z kilkoma niezależnymi organizacjami testowymi, aby porównać Symantec Endpoint Protection 12 z innymi rozwiązaniami pod względem ochrony i wydajności. W testach tych oceniono produkty zarówno w środowiskach wirtualnych, zwłaszcza w mocno skonsolidowanych infrastrukturach desktopów wirtualnych (VDI), jak i w środowiskach fizycznych.

  • Testy przeprowadzone niedawno przez Dennis Labs pokazują, że rozwiązanie Symantec Endpoint Protection 12 działające w środowisku VDI chroni przed większą liczbą rzeczywistych zagrożeń, niż porównywalne rozwiązania firm McAfee i Trend Micro.
  • W rzeczywistych testach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez AV-Test.org w środowiskach fizycznych Symantec zapewniał wyższy poziom ochrony niż porównywalne rozwiązania firm Kaspersky, McAfee, Microsoft, Sophos i Trend Micro. 
  • W niedawnych testach wydajnościowych Passmark Software rozwiązanie Symantec Endpoint Protection 12 działało szybciej niż konkurencyjne rozwiązania tych firm. Firma Passmark oceniła w ten sam sposób rozwiązanie Symantec Endpoint Protection Small Business Edition na tle porównywalnych rozwiązań firm ESET, Kaspersky, McAfee i Trend Micro; również w tym przypadku Symantec otrzymał najwyższe oceny za wydajność.

Bezpieczeństwo szyte na miarę.

Firma Symantec oferuje szeroką gamę rozwiązań dostosowanych do potrzeb firm każdej wielkości — od największych korporacji do małych przedsiębiorstw. Dla średnich i dużych firm przeznaczone jest rozwiązanie Symantec Endpoint Protection 12 do wdrożeń lokalnych. Symantec dostarcza również pakiet Symantec Protection Suite Enterprise Edition, który obejmuje zabezpieczenia komunikacji i ruchu WWW wraz z funkcjami tworzenia i przywracania kopii zapasowych. Dla mniejszych firm przeznaczone są rozwiązania chmurowe lub instalowane lokalnie, takie jak Symantec Endpoint Protection.cloud i Symantec Endpoint Protection Small Business Edition, które zapewniają klientom elastyczne opcje wdrożeniowe dostosowane do potrzeb biznesowych.

Dostępne są następujące bezpłatne wersje próbne:

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej