Strona główna / Bezpieczeństwo / VigorPro z antyspamem Commtouch
sobota 13 październik 2007 | Torsten Gustaffson
VigorPro z antyspamem Commtouch
Wielofunkcyjne routery DrayTek z serii VigorPro wyposażono w rozwiązania antyspamowe firmy Commtouch. Dzięki temu przeznaczone dla firm routery DrayTek zatrzymują 97  proc. samu.

Skutecznie i oszczędnie

Dzięki rozwiązaniom firmy Commtouch, przeznaczone dla klientów biznesowych routery VigorPro posiadają kompletne zabezpieczenia przed niechcianą pocztą elektroniczną. Wykorzystywana w nich, technologia Commtouch Recurrent Pattern Detection (RPD), wykrywa i oznacza wszystkie złośliwe maile w czasie rzeczywistym, bez względu na język i kodowanie wiadomości pocztowych.

Technologia RPD w niewielkim stopniu obciąża system, nie kolidując z pracą aplikacji sieciowych i wbudowanej w router zapory UTM (nie wydłuża nawet procesu ściągania poczty email). VigorPro z antyspamem Commtouch pozwala osiągnąć skuteczność powyżej 97 proc., z bardzo niewielką liczbą błędnych wykryć. DrayTek VigorPro z antyspamem Commtouch to także spore oszczędności dla firm: nie trzeba wykupywać oddzielnych aplikacji na każde stanowisko komputerowe - jedna licencja obejmuje dowolna liczbę komputerów w sieci LAN.

Dodatkowo VPN

Wielofunkcyjne routery VigorPro z serii VigorPro (5500 i 5500Gi) mogą także pełnić w firmie funkcję serwera VPN - zapewniając jednocześnie do 200 wirtualnych tuneli, zabezpieczających połączenia pomiędzy klientami końcowymi w Internecie. W przeznaczonym dla firm routerze DrayTek funkcjonuje mechanizm MSSI (Multi-stack Stateful Inspection), który kontroluje w czasie rzeczywistym strumień pakietów, porównując każdą podejrzaną zawartość z wbudowaną i aktualizowaną na bieżąco bazą wirusów. Dodatkowo VigorPro posiada dwa porty WAN, co pozwala na podłączenie dwóch osobnych łączy internetowych i wykorzystania jednego z nich jako backupu (rezerwowego łącza na wypadek uszkodzenia lub przerw w działaniu głównego). Z kolei model 5500Gi posiada jeszcze dodatkowy WLAN i port ISDN, co m.in. pozwala na stworzenie w firmie punktu dostępu bezprzewodowego i zapewnia wszystkim pracownikom bezprzewodowy Internet.

Commtouch
Commtouch  to światowy producent i dostawca rozwiązań ochrony przed niechcianą pocztą i  wirusami. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w tworzeniu aplikacji pocztowych. Wykorzystując główne technologie - w tym RPD Recurrent Pattern Detection - Commtouch Detection Center analizuje miliardy wiadomości e-mail miesięcznie, co pozwala zidentyfikować nowe typy spamu i szkodliwe programy w ciągu kilku minut od pojawienia się ich w Internecie.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej