Strona główna / Bezpieczeństwo / Wzrost wirusów o 1 milion
środa 17 październik 2007 | Elżbieta Kot
Wzrost wirusów o 1 milion
1 000 000 – jeden milion – o tyle wzrosła w przeciągu ostatnich trzech miesięcy liczba odmian złośliwego oprogramowania wykrywanego przez TotalScan i NanoScan – bezpłatne skanery online firmy Panda Security. Ich działanie oparte na systemie zbiorowej inteligencji pozwala na stałą, codzienną aktualizację za pomocą tysięcy nowych sygnatur.

Gigantyczna dynamika wirusów

NanoScan oraz TotalScan - bezpłatne skanery online firmy Panda Security wykrywają już ponad 2 miliony odmian złośliwego kodu – to o milion więcej niż trzy miesiące temu.

„To pokazuje, że podejście wielu użytkowników do kwestii bezpieczeństwa jest błędne – codziennie pojawiają się nowe zagrożenia, a ich liczba jest obecnie większa niż kiedykolwiek” – powiedział Piotr Walas, dyrektor techniczny Panda Security w Polsce.

Antidotum:  „Zbiorowa inteligencja”

Niezrównane możliwości wykrywania NanoScan oraz TotalScan to zasługa zbiorowej inteligencji . Działanie tego samouczącego się systemu polega na zbieraniu od społeczności internetowej informacji o złośliwym oprogramowaniu i automatycznym ich przetwarzaniu w centrach danych Panda Security. Zgromadzone dane są ze sobą zestawiane, co pozwala jeszcze zwiększyć skuteczność wykrywania, a tym samym poprawić bezpieczeństwo użytkowników. Ponadto zastosowanie inteligentnych Technologii TruPrevent  pozwala wykrywać nieznane i nieskatalogowane jeszcze złośliwe oprogramowanie.

Skanuj komputer!

Bezpłatne skanery NanoScan oraz TotalScan są szczególnie przydatne dla osób, które potrzebują niezależnej ekspertyzy na temat bezpieczeństwa ich komputera i które korzystają np. z bankowości internetowej czy robią zakupy w sieci. Narzędzia te wykrywają bowiem nawet te zagrożenia, które zdołały przedostać się przez zainstalowane na komputerach klasyczne systemy zabezpieczeń. Obydwa rozwiązania są zgodne z przeglądarkami Internet Explorer oraz Firefox.

Panda Security

Panda Security - od 17 w ponad 50 krajach - jest jednym ze światowych liderów w zakresie zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa IT do walki z zagrożeniami internetowymi. Dzięki innowacyjnym technologiom TruPrevent, przeznaczonym do walki z nieznanymi wirusami produkty Panda Security wykrywają złośliwe kody, gdy w sieci nie ma jeszcze na nie skutecznego antidotum. Rozwiązania firmy zapewniają centralne zarządzanie i ochronę stacji roboczych, serwerów czy bram, dzięki czemu pomagają stworzyć bezpieczne środowisko pracy dla dużych korporacji, małych i średnich przedsiębiorstw oraz użytkowników domowych.

Panda Security wraz z Telekomunikacją Polską SA wprowadziły specjalną usługę e-bezpieczeństwo, dzięki której klienci neostrady i pakietów internetowych mogą za pomocą Panda Antivirus zabezpieczyć swoje komputery przed złośliwym oprogramowaniem.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej