Strona główna / Bezpieczeństwo / Nielegalne oprogramowanie w biurach projektowych
sobota 29 październik 2011 | Cezary Tchorek-Helm
Nielegalne oprogramowanie w biurach projektowych
Policja w Sokółce znalazła sprzęt wyposażony w nielegalne oprogramowanie. Nielegalny soft został zidentyfikowany na 4 komputerach oraz 25 nośnikach danych znalezionych w dwóch miejscowych biurach projektowych. Wstępnie straty producentów oszacowane zostały na 100 tysięcy złotych.

Przedwczoraj policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Sokółce dokonali przeszukania po wcześniejszym ustaleniu, że w tych biurach może być używane nielegalne oprogramowanie oraz programy graficzne bez licencji. Cały zakwestionowany sprzęt trafił do szczegółowej analizy. Biegły z zakresu informatyki wstępnie oszacował straty poniesione przez producentów na 100 tysięcy złotych.

Narkotyki?

Dodatkowo w trakcie przeszukania jednego z biur, w pomieszczeniach wspólnie użytkowanych przez inne osoby, Policjanci znaleźli trzy lufki oraz susz roślinny. Zabezpieczony sprzęt  i susz roślinny również przekazano do analizy. Szczegółowe okoliczności tych spraw wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

Źródło: Policja - oficer prasowy KPP w Sokółce

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej