Strona główna / Bezpieczeństwo / Czytnik Panasonic 4-w-1 do identyfikacji danych
środa 23 listopad 2011 | Robert Kamiński
Czytnik Panasonic 4-w-1 do identyfikacji danych
Panasonic wprowadził nowe, wielofunkcyjne urządzenie mobilne do weryfikacji tożsamości –  PIMD (Personal Identifcation Mini Dock), które jest kompatybilne z tabletem Toughbook CF-U1. Czytnik może znaleźć zastosowanie w pracy straży granicznej, policji oraz na lotniskach.

Kompaktowe, wytrzymałe, ale lekkie urządzenie, ma możliwość odczytywania danych na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest czytnik kart elektronicznych (Smart Card Reader SCR), kompatybilny z kartami 1,8V, 3V oraz 5V. Kolejnym jest skaner OCR, pozwalający na weryfikację paszportów i dowodów osobistych, na których są 2 lub 3 linie znaków w obszarze do odczytu maszynowego.

W urządzeniu jest również moduł RFID, dzięki któremu można odczytywać tzw. „radiowe kody kreskowe”, znajdujące zastosowanie m.in. w logistyce lub na przykład dane biometryczne, zapisane w chipie w paszporcie lub nowym dowodziepanasonic czytnik osobistym. Wyposażenie uzupełnia skaner linii papilarnych, umożliwiający weryfikację tożsamości i rozpoznanie próby oszustwa dokonywanego za pomocą plastikowych imitacji.

Tak wyekwipowany PIMD może służyć wszędzie tam, gdzie niezbędna jest identyfikacja danych. Znajdzie swoje zastosowanie w pracy służb mundurowych (policji, straży granicznej), ale również na lotniskach czy podczas wstępu na stadion.

Urządzenie jest kompatybilne z w pełni wzmacnianym tabletem Toughbook CF-U1, na którym można przetwarzać zebrane dane lub przesłać je dalej.

„PIMD daje możliwość bezpiecznej autoryzacji dostępu do urządzenia, do którego jest podłączone, a za jego pomocą – do centralnego systemu z kluczowymi danymi. Co ważne, przy jego projektowaniu uwzględniliśmy uwagi naszych klientów.” – mówi Jacek Wielgus, Business Development Manager w firmie Panasonic.

PIMD został przygotowany we współpracy z firmami produkującymi urządzenia do mobilnej identyfikacji, takimi jak Desko, Dermalog i HID Global.

Dostępność i cena

Urządzenie będzie dostępne w Polsce od grudnia 2011 r. w cenie 8 200 PLN netto.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej