Strona główna / Bezpieczeństwo / EMC czyli bezpieczniej w chmurze Microsoftu
czwartek 24 listopad 2011 | Cezary Tchorek-Helm/EMC
EMC czyli bezpieczniej w chmurze Microsoftu
W celu zapewnienia użytkownikom większego bezpieczeństwa dostępu do usług w chmurze, RSA – dział zabezpieczeń firmy EMC – wdrożył możliwość integracji uznanego na rynku wieloskładnikowego rozwiązania uwierzytelniającego RSA SecurID z usługą Microsoft Windows Active Directory Federation Services 2.0 (AD FS 2.0). Dzięki takiej integracji przedsiębiorstwa mogą zapewnić użytkownikom bezpieczny dostęp do aplikacji internetowych w chmurze opartych na usłudze Office 365, takich jak technologia Microsoft Exchange.                     
Tagi: emc, microsoft, chmura,

Microsoft AD FS 2.0 to usługa bezpieczeństwa (Security Token Service – STS) umożliwiająca federowanie tożsamości w ramach wielu systemów informatycznych i w wielu przedsiębiorstwach. Proces ten jest realizowany poprzez centralizację uwierzytelniania i autoryzacji użytkowników, jak również mechanizm jednokrotnego logowania (Single-Sign On - SSO) do aplikacji i usług internetowych, zlokalizowanych praktycznie w dowolnym miejscu.

Integracja technologii RSA SecurID z usługą Microsoft AD FS 2.0 sprawia, że oba rozwiązania mogą wspólnie zapewnić bezpieczny i niezaprzeczalny dostęp do usług zdalnych lub udostępnianych w chmurze, na podstawie tożsamości udostępnianych i administrowanych przez działy informatyczne przedsiębiorstw. Technologia RSA SecurID rozwiązuje problem „słabego ogniwa” wywoływany przez zbyt proste hasła, wdrażając silne, wieloskładnikowe uwierzytelnianie. Technologia RSA SecurID została opracowana z myślą o bezpiecznym dostępie do aplikacji i sieci VPN w przedsiębiorstwach, jednak zapewnia również bardziej komfortową obsługę użytkownika, co przekłada się na większą skuteczność wsparcia technicznego oraz zarządzania tożsamościami i dostępem. W rezultacie przedsiębiorstwa mogą liczyć na obniżenie kosztów.

  • Szczegóły: http://www.emc.com/about/news/press/2011/20111107-01.htm

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej