Strona główna / Bezpieczeństwo / Najszybszy firewall
niedziela 15 styczeń 2012 | Jan Petersen
Najszybszy firewall
W rygorystycznych testach przeprowadzonych przez BreakingPoint platforma FortiGate 5140B wyposażona w moduły Blade 5001B uzyskała status najbardziej wydajnego firewalla na świecie.W testach wydajności firewalla, platforma Fortinet osiągnęła przepustowość 559 Gbps.
Tagi: firewall,

Przy włączonej równocześnie funkcji kontroli aplikacji, testowane urządzenie FortiGate osiągnęło wydajność 526 Gbps – kontrolując kilka aplikacji webowych jednocześnie, m.in. Facebook, Farmville, AOL Instant Messaging, Pandora Radio. Platforma była w stanie zrealizować od kilkuset do nawet milionów połączeń na sekundę w zależności od testu. W laboratoriach BreakingPoint zmierzono także wydajność  modułu IPS w trakcie obsługi rzeczywistego ruchu aplikacyjnego HTTP-64K. Przepustowość systemu przekroczyła 122 Gbps przy 219 tysiącach połączeń na sekundę.

Wyniki testów pokazują, że platforma FortiGate jest idealnym rozwiązaniem dla wymagających środowisk, które przetwarzają dużą liczbę danych oraz obsługują równocześnie wiele urządzeń i użytkowników. Wśród nich są m.in. przedsiębiorstwa, których działalność związana jest z usługami finansowymi i przetwarzaniem danych handlowych, sklepy internetowe, centra handlu detalicznego realizujące transakcje z wykorzystaniem kart kredytowych, a także wszystkie inne organizacje, dla których bezpieczeństwo danych jest kwestią najważniejszą.

Wyniki testów wydajności na poziomie firewall

Rodzaj ruchu

Przepustowość

Szybkość przesyłania danych

UDP 1518B

559G

45M pakietów na sekundę

UDP 64B

547G

813M pakietów na sekundę

UDP IMIX

557G

170M pakietów na sekundę

HTTP-64K

542G

977K połączeń na sekundę

HTTP-1B

26G

2,6M połączeń na sekundę

Wyniki testów wydajności systemu IPS

Rodzaj ruchu

Przepustowość

Liczba połączeń na sekundę

IPS

122 Gbps

219K

Testy przeprowadzono w laboratoriach BreakingPoints w Austin w Teksasie.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej