Strona główna / Bezpieczeństwo / Oprogramowanie zabezpieczające urządzenia mobilne
poniedziałek 19 listopad 2007 | Torsten Gustaffson
Oprogramowanie zabezpieczające urządzenia mobilne
Firma Trend Micro - dostawca sieciowych zabezpieczeń antywirusowych i oprogramowania do ochrony treści internetowych - zapowiedziała wprowadzenie na rynek najnowszej wersji rozwiązania zabezpieczającego urządzenia przenośne. Trend Micro Mobile Security (TMMS) 5.0 trafi do sprzedaży w grudniu 2007.

Mobilny pracownik ryzykuje danymi firmy

Urządzenia mobilne stały się małymi, ale wydajnymi komputerami wyposażonymi w pamięć masową o dużej pojemności i pracującymi w sieciach o coraz większej przepustowości. Obecnie zdalni pracownicy często korzystają z aplikacji mobilnych dostępnych w urządzeniach przenośnych. Naraża to przedsiębiorstwa na ryzyko utraty poufnych danych, także informacji o strategicznym znaczeniu. Aplikacje mobilne, takie jak poczta elektroniczna typu „push”, zarządzanie kontaktami z klientem czy automatyzacja działań terenowych, znacznie ułatwiają pracę i zwiększają produktywność, ale ułatwiają kradzież danych. Tymczasem przedsiębiorstwa potrzebują pewności, że zarówno informacje, jak i same urządzenia bezprzewodowe są zabezpieczone i wolne od zagrożeń.

Zarządzanie z jednej konsoli

Oprogramowanie Trend Micro™ Mobile Security 5.0 chroni przedsiębiorstwa przed utratą lub kradzieżą danych z urządzeń przenośnych. Nowe funkcje szyfrowania danych i uwierzytelniania oraz zapora sieciowa, system wykrywania włamań i mechanizm ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem są zarządzane za pomocą jednej konsoli.

Zdalna kontrola danych i używanych aplikacji

TMMS 5.0 daje nowe możliwości w zakresie szyfrowania i uwierzytelniania danych. Nawet jeśli samo urządzenie mobilne zostanie zgubione lub ukradzione, strategiczne dane pozostaną bezpieczne dzięki szyfrowaniu — aby odblokować dostęp, trzeba podać hasło. Jednocześnie administratorzy mogą zdalnie usunąć z urządzenia dane i aplikacje, które nie są zgodne z zasadami bezpieczeństwa. Zabezpieczenia przeciwko szkodliwemu oprogramowaniu pozwalają na blokowanie wirusów, robaków internetowych, koni trojańskich i spamu rozpowszechnianego przez wiadomości SMS. Wbudowana zapora i system wykrywania włamań (IDS) zabezpieczają przed działaniami przestępców, włamaniami oraz atakami typu „odmowa usługi”, które stanowią potencjalnie duże zagrożenie dla urządzeń mobilnych.

TMMS 5.0 dla Windowsa i Symbiana

W rozwiązaniu TMMS 5.0 stosowana jest konsola OfficeScan™ Client/Server Edition (OSCE) 8.0, która umożliwia również zarządzanie zabezpieczeniami komputerów oraz serwerów w firmach średniej wielkości i przedsiębiorstwach. Dzięki zainstalowaniu oprogramowania TMMS 5.0 w konsoli OSCE 8.0 przedsiębiorstwa będą mogły obsługiwać urządzenia przenośne, komputery stacjonarne oraz serwery. Klienci, którzy nie używają obecnie konsoli OSCE 8.0, otrzymają odpowiednią licencję wraz z zakupem rozwiązania TMMS 5.0.

Trend Micro Mobile Security 5.0 obsługuje wiele popularnych platform, takich jak Windows Mobile 5.0 (wersja Smartphone), Windows Mobile 5.0 (wersja PocketPC), Windows Mobile 6.0 (Standard Edition), Windows Mobile 6.0 (wersje Classic i Professional) oraz Symbian S60/3rd Edition (dla produktów E-Series firmy Nokia).

Ceny i dostępność

Trend Micro Mobile Security 5.0 Standard składa się z programu antywirusowego, zapory internetowej, systemu wykrywania włamań oraz narzędzia do scentralizowanego zarządzania. W opcji Trend Micro Mobile Security 5.0 Advanced program jest dodatkowo wyposażony w narzędzia do szyfrowania i uwierzytelniania.

Ceny podstawowej wersji TMMS 5.0 przy zakupie od 26 licencji wynosi 28,26 Euro za licencję na jedno urządzenie, a wersji Advanced — przy zakupie od 26 licencji 56,52 Euro za urządzenie. Wersje Standard i Advanced produktu TMMS 5.0 do systemów Windows Mobile 5.0 i 6.0, a także wersja standardowa TMMS 5.0 do systemu operacyjnego Symbian S60/3rd Edition (Nokia E-Series), trafią na rynek w połowie grudnia 2007 r.

Advanced Symbian 2008

Na pierwszą połowę 2008 r. planowane jest wprowadzenie wersji Advanced do systemu Symbian S60/3rd Edition wyposażonej w mechanizmy szyfrowania i uwierzytelniania.

Pobrania darmowej wersji próbnej oprogramowania ze strony Trend Micro.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej