Strona główna / Bezpieczeństwo / Nowa wersja Malware Radar
sobota 01 grudzień 2007 | Torsten Gustaffson
Nowa wersja Malware Radar
Panda Security wprowadziła nową wersję Malware Radar – usługi do przeprowadzania automatycznych kontroli. Usługa dostępna w trybie online zawiera teraz szereg nowych funkcji ułatwiających wdrażanie rozwiązania, a także elementy zwiększające użyteczność produktu.
<

Malware Radar – automatyczna kontrola bezpieczeństwa dla firm

Malware Radar to usługa online do przeprowadzania automatycznej kontroli poziomu bezpieczeństwa infrastruktury IT. To innowacyjne narzędzie stanowi odpowiedź Panda Security na stale rosnącą ilość złośliwego kodu, ponieważ wykrywa również te zagrożenia, które zdołały wymknąć się tradycyjnym systemom zabezpieczeń. W trakcie testowania Malware Radar okazało się bowiem, że komputery w aż 76% kontrolowanych firm zainfekowane były złośliwym oprogramowaniem, mimo że zainstalowano w nich systemy zabezpieczeń. Usługa jest zgodna z innymi produktami antywirusowymi dostępnymi na rynku, co oznacza, że nie jest konieczna deinstalacja lub wyłączanie już działających systemów zabezpieczeń. Szczegółowe raporty na temat wykrytego złośliwego oprogramowania, krytycznych luk i statusu bezpieczeństwa dają pełny obraz zabezpieczenia sieci.

Malware Radar usprawniony (1.50.010)

Nową wersję (1.50.01) usługi online Malware Radar do przeprowadzania automatycznych kontroli wyposażono w szereg usprawnień, z których najważniejsze to:
- generowanie  nowych raportów wykonawczych oraz neutralizacji, które umożliwiają szybki całościowy podgląd stanu bezpieczeństwa sieci;
}- proste wdrażanie skanowania na wszystkich komputerach w sieci za pomocą dostępnych narzędzi (SMS, Tivoli, LoginScript itp.) lub narzędzia dystrybucyjnego Malware Radar;
- zdalne monitorowanie statusu skanowania<0} oraz usuwania niepotrzebnych zadań skanowania;
- generowanie szczegółowych informacji na temat problemów związanych z działaniem sieci, dzięki czemu można zoptymalizować działanie istniejącej infrastruktury;
- możliwość przesyłania do Panda Security podejrzanych plików wykrytych podczas skanowania.

Konsola usługi wyposażona została w nowy interfejs - intuicyjny, kompletny i uzupełniony rysunkami. Dostępne są także raporty wykonawcze: zarówno online, jak i w formacie PDF. Są one prostsze, zawierają więcej informacji, a elementy graficzne ułatwiają analizę danych.
„Chcemy, aby korzystanie z naszego rozwiązania nie przysparzało administratorom dodatkowej pracy i nie wpływało na wydajność systemów IT” – wyjaśnia Piotr Walas, dyrektor techniczny Panda Security w Polsce. „Dlatego narzędzie dystrybucyjne udostępniane przez Malware Radar zostało całkowicie zmodernizowane. Dzięki temu zarządzanie i zdalne kontrolowanie wszystkich komputerów skanowanych w sieci jest jeszcze łatwiejsze, a administratorzy uzyskują szczegółowe informacje na temat przebiegających procesów wdrażania” – dodaje Walas.

Skanowanie na serwerach dostawcy oprogramowania

Malware Radar opiera się na systemie „zbiorowej inteligencji”, który polega na zautomatyzowanym przetwarzaniu dużych ilości informacji na temat programów i plików w nowej infrastrukturze zarządzanej przez laboratorium PandaLabs, a także komunikacji w czasie rzeczywistym z komputerami użytkowników. W ten sposób skanowanie i wykrywanie złośliwego oprogramowania jest przeprowadzane na serwerach  Panda Security, a nie na komputerach poszczególnych użytkowników. Ponadto procesy przeprowadzane w trakcie kontroli są niewidoczne dla użytkownika, a wykorzystanie zasobów może być dostosowane do preferencji administratora. Usługę Malware Radar można łatwo skonfigurować i uruchomić z dowolnego komputera podłączonego do Internetu i wyposażonego w przeglądarkę internetową - rozwiązanie działa w oparciu o interfejs WWW, a proces kontroli przebiega automatycznie na wskazanych komputerach (nie jest konieczny udział administratora).

Dostępność, ceny

Bezpłatne wersje testowe Malware Radar oraz więcej informacji na temat usługi można znaleźć na dedykowanych stronach  Panda Security Polska zaś w celu uzyskania informacji o kosztach rozwiązania należy kontaktować się z Adamem Weremijewiczem.

Panda Security

Panda Security jest jednym ze światowych liderów w zakresie zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa IT do walki z zagrożeniami internetowymi. Na rynku działa od 17 lat i jest obecna w ponad 50 krajach świata. Centrala firmy i główne laboratorium mieszczą się w Bilbao w Hiszpanii, pozostałe laboratoria - w Stanach Zjednoczonych.

Dzięki innowacyjnym technologiom TruPrevent, przeznaczonym do walki z nieznanymi wirusami i intruzami, produkty Panda Security wykrywają złośliwe kody, gdy w sieci nie ma jeszcze na nie skutecznego antidotum. Rozwiązania firmy zapewniają centralne zarządzanie i ochronę stacji roboczych, serwerów czy bram, dzięki czemu pomagają stworzyć bezpieczne środowisko pracy dla dużych korporacji, małych i średnich przedsiębiorstw oraz użytkowników domowych.
W Polsce Panda Security po sześciu latach działalności firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Panda Security wraz z Telekomunikacją Polską SA wprowadziły specjalną usługę e-bezpieczeństwo, dzięki której klienci neostrady i pakietów internetowych mogą za pomocą Panda Antivirus zabezpieczyć swoje komputery przed złośliwym oprogramowaniem.

Oprócz działalności komercyjnej firma prowadzi w Polsce bezpłatne PogotoVie Antywirusowe.

  

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej