Strona główna / Bezpieczeństwo / Niebezpieczne Święta w Internecie
poniedziałek 03 grudzień 2007 | Torsten Gustaffson
Niebezpieczne Święta w Internecie
Rozpoczynający się właśnie - liczony od 3 grudnia sezon świąteczny - to czas największej aktywności konsumentów kupujących prezenty online oraz cyberprzestępców, którzy od miesięcy czekają na tak sprzyjające im okoliczności. Firma Trend Micro apeluje o zachowanie ostrożności przy korzystaniu z Internetu podczas świątecznych zakupów.

Uważaj na „Christmas gift shopping”!

Kupujący online, wpisujący wyżej wskazane sezonowe hasło, otrzymają pokazujące się w pierwszej kolejności linki do niebezpiecznych stron WWW zawierających szkodliwe oprogramowanie.

Tego typu zagrożenie prawdopodobnie jest wynikiem działalności agentów w przeszłości związanych z przestępczą organizacją Russian Business Network (RBN).

Ponadto wykryto także niebezpieczne strony WWW zawierające ramkę IFRAME, która pozwala na przekierowywanie i instalowanie jeszcze większej ilości szkodliwego oprogramowania w zainfekowanym systemie.

„Już od września cyberprzestępcy umacniają pozycję swoich stron w wyszukiwarkach, udoskonalając pozycjonowanie na takie sposoby, jak spam w komentarzach czy spam blogowy” — powiedział Raimund Genes, dyrektor ds. technicznych firmy Trend Micro. „Jeśli odwiedzająca takie zainfekowane strony osoba zdecyduje się na zakup, dane jej karty kredytowej zostaną wydane na łup czekających na zyski oszustów” – dodał Genes.

Uważnie obserwuj i korzystaj z zabezpieczeń

Firma Trend Micro zaleca korzystanie z technologii zabezpieczających przed zagrożeniami internetowymi blokujących szkodliwą zawartość stron WWW i aktywnie interweniujących zanim dojdzie do zainfekowania. Zalecane produkty dla użytkowników domowych to Trend Micro Internet Security, Trend Micro OfficeScan oraz usługi typu Hosted Services.

Inne niebezpieczne hasła sezonowe

Inne tzw. świąteczne hasła używane przez internautów w wyszukiwarkach to, m.in. :

- Christmas holiday sale;

- Holiday shopping fun.

Więcej informacji można uzyskać w blogu firmy Trend Micro co wydaje być odwiedzinami wartymi zachodu szczególnie w kontekście potencjalnego zagrożenia i strat jakie można ponieść.  

Trend Micro

Firma Trend Micro jest pionierem w dziedzinie bezpiecznego zarządzania treścią i zagrożeniami. Założona w 1988 r. firma udostępnia użytkownikom indywidualnym i przedsiębiorstwom różnej wielkości wielokrotnie wyróżniane oprogramowanie, sprzęt i usługi związane z ochroną.

Trend Micro ma siedzibę w Tokio i prowadzi działalność w ponad 30 krajach.

Podobne artykuły
  • Trojan Zeus atakuje

    Jak donoszą ostatnie raporty monitoringu Internetu, trojan Zeus zainfekował już ponad 7...
  • Mocny antyspam

    Najlepsze rozwiązania do zwalczania spamu są dostępne w OGICOM - ocenia lipcowy Magazyn...
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej