Strona główna / Bezpieczeństwo / Jak chronić dane na urządzeniach mobilnych
wtorek 26 czerwiec 2012 | Jan Petersen
Jak chronić dane na urządzeniach mobilnych
Rok 2012 ma być rokiem, w którym ilość urządzeń mobilnych przewyższy ilość ludzi. Praca z laptopami, przenośnymi dyskami i pendrive’ami zwiększa prawdopodobieństwo zgubienia lub kradzieży danych, a koszt ich utraty może wielokrotnie przewyższyć koszt działań prewencyjnych. Ryzyko to można zmniejszyć stosując systemy szyfrujące.

Według badania przeprowadzonego wśród 2400 administratorów bezpieczeństwa IT, głównymi przyczynami wycieków danych są m.in: skradziony sprzęt oraz  niezabezpieczone urządzenia przenośne.

DESlock+ - nowość na rynku bezpieczeństwa IT

Oprogramowanie DESlock+ umożliwia zaszyfrowanie całego dysku lub fragmentu danych na nim zawartych, takich jak: pliki, katalogi lub wiadomości wysyłane pocztą elektroniczną. Dodatkowa funkcjonalność to możliwość wymuszania szyfrowania wszystkich danych kopiowanych na nośniki wymienne takie jak dyski USB lub CD/DVD. Pozwala to uniknąć nie tylko utraty danych firmowych zapisanych na laptopie w przypadku jego zaginięcia, ale zabezpiecza także wszystkie dane poufne, które są kopiowane na nośniki wymienne, szczególnie  na nośniki prywatne. Unikalna technologia współdzielenia klucza pozwala użytkownikom wymieniać się zaszyfrowanymi danymi, a mechanizm szyfrowania całego dysku chroni dane przed wyciekiem w sytuacji zagubienia lub kradzieży urządzeń.

  • System DESlock+ jest w pełni skalowalny: od pojedynczych instalacji po tysiące zarządzanych centralnie użytkowników i stacji roboczych. To najbardziej ekonomiczne z dostępnych rozwiązań do szyfrowania danych.

Szyfrowanie całego dysku

W przypadku DESlock+ mechanizm szyfrowania całej zawartości dysku uruchamia się przed startem systemu, zapewniając szybką i pewną dla użytkownika ochronę danych. Silne, zgodne ze standardem FIPS 256-bitowe szyfrowanie AES chroni komputery przed narażeniem sieci korporacyjnej na niebezpieczeństwo utraty danych. Nawet w przypadku kradzieży komputera, nie ma możliwości jego użycia w celu uzyskania dostępu do sieci firmowej, a wszelkie dane logowania pozostają zaszyfrowane. Szyfrowanie systemu przeprowadzane jest również wówczas kiedy następuje hibernacja komputera, co gwarantuje bezpieczeństwo danych.

Szyfrowanie nośników przenośnych

Pamięci USB stanowią odrębną kategorię zagrożeń. Większość dysków wymiennych używanych w firmach i organizacjach jest prywatną własnością pracowników. Przy pomocy DESlock+ możliwe jest wymuszenie szyfrowania wszystkich danych przenoszonych i kopiowanych na nośniki USB.  W efekcie nawet po zgubieniu nośnika zaszyfrowane dane dla przypadkowej osoby stają się nieczytelnym i bezużytecznym ciągiem znaków.

Cenralne zarządzanie - DESlock+ Enterprise Server

We względu na rosnącą liczbę pracowników mobilnych i użytkowników spędzających większość czasu poza siecią korporacyjną, wdrażanie i zarządzanie szyfrowaniem na komputerach jest jednym z trudniejszych zadań działów IT. DESlock+ Enterprise Server rozwiązuje ten problem i za pośrednictwem internetu umożliwia zarządzanie dostępem użytkowników, licencjami, zasadami bezpieczeństwa i kluczami szyfrowania. Systemy DESlock+ zabezpieczają dane w biznesie, sektorze rządowym i administracji, bankach i instytucjach finansowych, sektorze prawniczym i wszędzie tam, gdzie utrata danych może nieść za sobą straty finansowe i uszczerbek wizerunku.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej