Strona główna / Bezpieczeństwo / Antywirus dla Symbiana
sobota 22 grudzień 2007 | Cezary Tchorek-Helm
Antywirus dla Symbiana
Firma Trend Micro  przedstawiła nowe oprogramowanie Trend Micro Mobile Security (TMMS) 3.0, przeznaczone do systemu operacyjnego Symbian/UIQ 3.0.

Zabezpieczy telefon przed włamaniem hakera

Nowi użytkownicy mogą bezpośrednio pobrać wersję testową TMMS 3.0, która zabezpieczy ich urządzenia przed hakerami, włamaniami oraz destrukcyjnymi złośliwym kodem, stanowiącym coraz większe zagrożenie dla urządzeń bezprzewodowych z dostępem do niezabezpieczonych sieci bezprzewodowych. Przedstawione rozwiązanie stanowi również zabezpieczenie przed wyciekami danych dzięki zastosowaniu zapory i technologii wykrywania włamań.

Telefon coraz wydajniejszy czyli bardziej zagrożony

Urządzenia bezprzewodowe gwałtownie wypierają komputery osobiste, stają się szybsze, bardziej wydajne i wygodne dla pracowników mobilnych, których praca wymaga dostępu do informacji firmowych za pośrednictwem różnorodnych sieci bezprzewodowych, takich jak Wi-Fi. Zastosowanie Trend Micro Mobile Security 3.0 gwarantuje zabezpieczenie urządzenia bezprzewodowego właściwe dla komputerów PC w postaci ochrony antywirusowej, zapór oraz oprogramowania zwalczającego programy szpiegujące. Ponadto zabezpiecza dane o kluczowym znaczeniu dla firm przechowywane na tego typu urządzeniach w przypadku ich kradzieży lub utraty.

„Telefony inteligentne stają się coraz bardziej popularne i wygodne w obsłudze. Dotychczas udawało nam się skutecznie walczyć z zagrożeniami wiążącymi się z urządzeniami bezprzewodowymi, jednakże naszym celem jest zapewnienie naszym klientom najlepszych zabezpieczeń, które sprawdzą się również w przyszłości” -   powiedział Todd Thiemann, dyrektor marketingu grupy badawczej Trend Micro.

Interfejs dla Symbiana QS 9.1/UIQ 3.0

Trend Micro Mobile Security 3.0 gwarantuje najwyższą łatwość obsługi za pośrednictwem prostego interfejsu użytkownika, zapewniającego maksimum bezpieczeństwa przy ograniczonym wpływie oprogramowania zarówno na użytkownika, jak i na samo urządzenie. Trend Micro Mobile Security 3.0 obsługuje urządzenia za pośrednictwem systemu Symbian OS 9.1/UIQ 3.0.  

Ceny i dostępność

Trend Micro Mobile Security 3.0 do Symbian/UIQ 3.0 jest dostępny w cenie od 28,26 EUR netto za jedno urządzenie. Trend Micro Mobile Security 3.0 do Windows Mobile i Trend Micro Mobile Security 3.0 do Symbian/S60 3rd Edition są również dostępne w cenie od 28,26 EUR netto za jedno urządzenie.

Aby zapoznać się z wykazem obsługiwanych urządzeń oraz szerszą informacją zapraszamy na stronę Trend Micro.

Trend Micro

Firma Trend Micro  jest pionierem w dziedzinie bezpiecznego zarządzania treścią i zagrożeniami. Założona w 1988 r. firma udostępnia użytkownikom indywidualnym i przedsiębiorstwom różnej wielkości wielokrotnie wyróżniane oprogramowanie, sprzęt i usługi związane z ochroną. Firma Trend Micro ma siedzibę w Tokio i prowadzi działalność w ponad 30 krajach.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej