Strona główna / Bezpieczeństwo / Test technologii pro aktywnych Panda Security
czwartek 21 luty 2008 | Elżbieta Kot
Test technologii pro aktywnych Panda Security
Test porównawczy rozwiązań ochronnych wykonała na początku roku 2008 prestiżowa organizacja AV-Test.org. W teście brane były pod uwagę czynniki, które nie są uwzględniane w innych porównaniach. Wyniki testu potwierdziły, że technologie Panda Security skutecznie chronią przed rootkitami i należą do najlepszych na rynku.

Badanie

Po pierwsze AV-Test zbadał możliwości wykrywania pro aktywnego nie tylko z wykorzystaniem technologii heurystycznej oraz plików sygnatur, ale także przy użyciu analizy behawioralnej. Funkcja ta jest szczególnie istotna w przypadku wykrywania nieznanych zagrożeń.

Co więcej, nie jest dostępna we wszystkich systemach zabezpieczeń obecnych na rynku. Panda Security oferuje ten rodzaj analizy od wielu lat jako jeden ze składników Technologii TruPrevent.

Po drugie: oceniano jakość ochrony przed rootkitami oferowanej przez różne produkty. Ocena ta nie ograniczyła się do określenia możliwości wykrywania rootkitów z wykorzystaniem plików sygnatur, ale uwzględniała także zdolność wykrywania i usuwania tych niebezpiecznych zagrożeń nawet wtedy, gdy są one aktywne i ukryte w systemie. W obydwu przypadkach rozwiązania Panda Security okazały się wyjątkowo skuteczne, uzyskując najlepszy wynik w kategorii wykrywania nieznanych zagrożeń i rootkitów.

„Tradycyjne systemy wykrywania, które działają w oparciu o pliki sygnatur są nadal potrzebne, ale już nie wystarczają. Dynamika rozwoju złośliwego oprogramowania jest coraz większa, a przestępcy usiłują wykraść poufne dane, rozprzestrzeniając ogromną liczbę złośliwych kodów, aby firmy nie mogły sobie z nimi poradzić i opracować na czas odpowiednich szczepionek. Dlatego tak ważne jest, by systemy zabezpieczeń zawierały skuteczne technologie pro aktywne” – wyjaśnia Maciej Sobianek, specjalista ds. bezpieczeństwa Panda Security w Polsce.

Panda Security jest jednym ze światowych liderów w zakresie zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa IT do walki z zagrożeniami internetowymi. Na rynku działa od 17 lat i jest obecna w ponad 50 krajach świata.

Dzięki innowacyjnym technologiom TruPrevent, przeznaczonym do walki z nieznanymi wirusami i intruzami, produkty Panda Security wykrywają złośliwe kody, gdy w sieci nie ma jeszcze na nie skutecznego antidotum. Rozwiązania firmy zapewniają centralne zarządzanie i ochronę stacji roboczych, serwerów czy bram, dzięki czemu pomagają stworzyć bezpieczne środowisko pracy dla dużych korporacji, małych i średnich przedsiębiorstw oraz użytkowników domowych.

W Polsce Panda Security po sześciu latach działalności znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB SA. Programy dostępne są również w sklepach Empik i MediaMarkt oraz sieci Vobis.

 Panda Security wraz z Telekomunikacją Polską SA wprowadziły specjalną usługę e-bezpieczeństwo, dzięki której klienci neostrady i pakietów internetowych mogą za pomocą Panda Antivirus zabezpieczyć swoje komputery przed złośliwym oprogramowaniem.

Oprócz działalności komercyjnej firma prowadzi w Polsce bezpłatne PogotoVie Antywirusowe.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej