Strona główna / Bezpieczeństwo / Zdalna ochrona
czwartek 27 marzec 2008 | Elżbieta Kot
Zdalna ochrona
Firma MARKEN Systemy Antywirusowe wprowadziła do oferty  nową usługę. F-Secure Protection Service for Business chroni komputery stacjonarne, laptopy i serwery w małych i średnich firmach, przed zagrożeniami pochodzącymi z Internetu. Jest to proste w obsłudze oprogramowanie ochronne, które może być instalowane i obsługiwane przez pracowników nie posiadających specjalistycznej wiedzy informatycznej.

Dzięki F-Secure Protection Service for Business, również niewielkie firmy uzyskają profesjonalne zabezpieczenia, które dotychczas była dostępna dla dużych organizacji. Usługa obejmuje zaporę sieciową, ochronę przed włamaniami, kontrolę aplikacji, ochronę prewencyjną DeepGuard, narzędzie wykrywające rootkity F-Secure Blacklight oraz system blokujący spam.

F-Secure Protection Service for Business dla MSP

Oprogramowanie oferowane przez firmę Marken Systemy Antywirusowe charakteryzuje się licznymi funkcjami, m. in. posiada automatyczne pobieranie sygnatur wirusów i aktualizacji, a także obsługę przez portal administracyjny, dostępny z dowolnego komputera, o każdej porze. Zarządzający może wybrać jeden z 10 zdefiniowanych profili użytkownika np. biuro, komputer przenośny, serwer. Dzięki temu, konfiguracja poziomu bezpieczeństwa nastąpi automatycznie. Oznacza to, że właściciel małej firmy nie musi znać zagadnień dotyczących ochrony sieci np. w jakim zakresie potrzebny jest firewall. Niemniej jednak, bardziej zaawansowani użytkownicy mogą skonfigurować własną politykę bezpieczeństwa, odpowiednią do swoich potrzeb. F-Secure Protection Service for Business umożliwia monitorowanie statusu ochrony zarówno komputerów stacjonarnych, jak i laptopów, wykorzystywanych przez pracowników mobilnych. Informacje o stanie zabezpieczeń danych firmowych są dostępne w formie przejrzystego, graficznego raportu, w którym czerwone ikonki symbolizują zagrożenie, żółte stan alarmowy, zaś zielone oznaczają obszary prawidłowego funkcjonowania.

Bezpieczeństwo dla sieci firmowej od 5 komputerów

Oprogramowanie obejmuje zaporę sieciową, ochronę przed włamaniami, kontrolę aplikacji, prewencyjną ochronę zapewnianą przez technologię DeepGuard, firmy F-Secure oraz wykrywanie rootkitów przez narzędzie F-Secure Blacklight. Wbudowana kontrola spamu oczyszcza pocztę z niepożądanych wiadomości. F-Secure Protection Service for Business jest rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo sieci komputerowych, zaprojektowanym z myślą o potrzebach małych i średnich przedsiębiorstw (posiadających nie mniej niż 5 komputerów). Nie wymaga ciągłych inwestycji w infrastrukturę oraz zatrudnienia dodatkowej osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo sieci. Wdrożenie aplikacji F-Secure Protection Service zajmuje tylko kilkanaście minut, także osobie bez szerokiej wiedzy. Usługa F-Secure PSB jest dostępna w 25 wersjach językowych, co stanowi największy zbiór lokalizacji w historii firmy.

Od 2002 roku firma Marken Systemy Antywirusowe jest liderem na rynku polskim, w sprzedaży rozwiązań Kaspersky Lab, czego dowodem jest coroczne otrzymywanie prestiżowego dyplomu „Dystrybutora Roku” przyznawanego za najlepszą sprzedaż. Marken posiada najwyższy status  Platinum w systemie partnerskim sprzedaży oprogramowania ESET i status Silver w systemie sprzedaży produktów firmy F-secure.  
w 2008 r. firma  Marken Systemy Antywirusowe uzyskała certyfikat ”Solidna firma 2007”.

F-Secure Corporation zapewnia ochronę użytkownikom indywidualnym i firmom przed wirusami oraz wszelkimi innymi rodzajami zagrożeń z sieci. Wielokrotnie nagradzane rozwiązania firmy są dostępne w modelu bezpieczeństwo jako usługa, oferowanej przez ponad 160 dostawców Internetu na całym świecie. Rozwiązania F-Secure są także dostępne w formie klasycznych licencji poprzez rozwiniętą sieć dystrybucji obejmującą cały glob. Korporacja F-Secure została założona w 1988 roku, a od 1999 r. jest notowana na giełdzie papierów wartościowych. Siedziba główna mieści się w Helsinkach w Finlandii.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej