Strona główna / Bezpieczeństwo / Jak zabezpieczyć smartfony i tablety w firmie
poniedziałek 27 kwiecień 2015 | Robert Kamiński
Jak zabezpieczyć smartfony i tablety w firmie
Obecnie pracownicy chcą korzystać w pracy z urządzeń, które sami wybiorą. To znaczy, ze firmy muszą zmierzyć się z wyzwaniami polityki Bring Your Own Device (BYOD), która niewłaściwie wdrożona bywa zagrożeniem dla bezpieczeństwa.

Freedome for Business, nowa usługa uruchomiona przez F-Secure, godzi ogień z wodą, gdyż dzięki jednemu rozwiązaniu personel może czerpać korzyści z elastyczności urządzeń przenośnych, pozostając jednocześnie odpowiednio zabezpieczonym.

Freedome for Business to biznesowa wersja aplikacji F-Secure Freedome, która została dostosowana do potrzeb nowoczesnych, mobilnych firm. Zachowała intuicyjny interfejs wersji konsumenckiej, ale zawiera zestaw funkcjonalności niezbędnych przedsiębiorstwom, aby chronić ich dane i bezpieczeństwo połączeń sieciowych. Aplikacja zawiera w sobie trzy odmienne typy ochrony ważne z punktu widzenia firm, w jednej, bazującej w chmurze usłudze: bezpieczeństwo aplikacji połączeń oraz zarządzanie flotą urządzeń mobilnych.   

Od teraz BYOD  łączy produktywność z bezpieczeństwem

Aktualne trendy biznesowe pozwalają pracownikom korzystać z tych urządzeń, z którym czują się najlepiej. To efektywne rozwiązanie, niewiążące się z dużymi nakładami finansowymi – mówi Pekka Usva, wiceprezes F-Secure ds. bezpieczeństwa korporacyjnego. Próba zarządzania różnymi urządzeniami i zróżnicowanym oprogramowaniem stwarza jednak duże wyzwania dla rozwiązań zabezpieczających. Oferowanie ich w formie usługi dla coraz liczniejszej mobilnej floty to znakomita szansa dla naszych partnerów.

Badania Gartnera potwierdzają, że trend BYOD rośnie. Firma prognozuje, że 38 proc. przedsiębiorstw nie będzie dostarczało pracownikom służbowych urządzeń do końca 2016*. A nowsze badanie podkreśla, jakie potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa niesie BYOD, z co czwartym respondentem przyznającym, że miał problemy na tym polu**. Dodając do siebie te dwie kwestie mamy zjawisko, które były doradca Białego Domu ds. cyberbezpieczeństwa, Richard Clarke, określił jako „największą ułomność” amerykańskiego biznesu***.

Według Usvy BYOD pokazuje, jak frustrujące mogą być dla pracowników kwestie bezpieczeństwa. Wielu pracodawców wdraża rozwiązania zabezpieczające, które ograniczają swobodę personelu. Dlatego pracownicy zaczynają korzystać z własnych urządzeń. Freedome for Business wprowadza prostotę użytkowania znaną z wersji konsumenckiej do oferty dla przedsiębiorstw. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby aktywować aplikację na urządzeniu mobilnym i zacząć bezpieczną pracę.

Jedna polityka dla wszystkich

F-Secure Freedome dostępny jest w pakiecie Protection Service for Business (PSB). PSB oparte jest tej samej technologii, która zdobyła nagrodę AV-Test “Best Protection” cztery lata z rzędu. Dzięki Freedome ochrona ta rozszerzona jest na urządzenia przenośne z Androidem i iOSem, które są włączone w firmową sieć. Umożliwia pracownikom szyfrowanie komunikacji i zabezpieczania ich aplikacji. Daje im też bezpieczne przeglądanie internetu, bez obaw o wyciek poufnych firmowych danych. Firmy zaś dzięki Freedome zyskują dodatkowe funkcje, takie jak ochrona antykradzieżowa, aby mieć pewność, że firmowe dane są bezpieczne.

Funkcja Anti-thetft pozwala administratorom blokować urządzenia lub zdalnie usuwać z nich dane. To bardzo ważny element, gdyż chroni firmy przed wyciekiem firmowych poufnych danych ze skradzionych bądź zgubionych tabletów i smartfonów – komentuje Sebastian Neittamo, Product Manager F-Secure. Administratorzy mają również wgląd w status ustawień bezpieczeństwa urządzeń, a więc jeśli zauważą, że pracownicy zachowują się w sposób zagrażający bezpieczeństwu, np. często łączą się z dużą liczbą złośliwych witryn, mogą z odpowiednim wyprzedzeniem podjąć działania, które zapobiegną niebezpiecznym incydentom.

Neittamo dodaje, że umożliwienie firmom centralnego zarządzania pozwala monitorować bezpieczeństwo urządzeń bez skomplikowanych procedur nakładania reguł i działań, jakie pracownicy mogą wykonywać, a jakie nie. Freedome włącza prywatne urządzenia pracowników w firmową politykę bezpieczeństwa i skutecznie integruje komputery PC i urządzenia mobilne w jedną, bezpieczną flotę.

Freedome for Business dostępny jest na urządzenia z Androidem i iOS. Więcej informacji o Freedome for Business i PSB znajduje się na stronie F-Secure

F-secure

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej