Strona główna / Bezpieczeństwo / Darmowy antywirus AVG
czwartek 24 kwiecień 2008 | Jacek Bem
Darmowy antywirus AVG
Firma AVG Technologies wprowadza AntiVirus Free 8.0 - najnowszą wersję popularnego i często używanego oprogramowania zapewniającego bezpieczeństwo w sieci. Nowa wersja umożliwia ochronę przed oprogramowaniem szpiegującym korzystając z najnowszego silnika do walki ze złośliwym oprogramowaniem.

AVG Free zapewnia pełną ochronę przed wirusami oraz oprogramowaniem szpiegującym, nowa wersja posiada dodatkowo komponent dbający o bezpieczeństwo wyszukiwania – safe search znajdujący się w  module LinkScanner®, wbudowany w całkowicie nowy pasek AVG Security Toolbar.

Darmowy produkt nie zawiera aktywnej ochrony safe-surfing (ochrona przed atakami typu drive-by) z pełnego modułu LinkScanner zawartego w komercyjnych wersjach produktów AVG, jak również nie zawiera rozbudowanej ochrony przed hakerami, spamem, atakami typu phishing i nieuprawnionymi próbami ściągania plików podczas korzystania z komunikatorów internetowych, jak również pochodzącymi z przyjaznych na pierwszy rzut oka źródeł. Darmowy produkt nie zawiera również całodobowego wsparcia email dostępnego w komercyjnych produktach.

„Wprowadzając AVG 8.0 Free, podkreślamy naszą wiarę w to, że wszyscy użytkownicy komputerów, niezależnie od statusu majątkowego, mają prawo do bezpieczeństwa” mówi Karel Obluk, CTO z AVG Technologies. „Jednakże należy pamiętać, że AVG Free nie chroni przed pełnym spektrum zagrożeń w sieci. Aby zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo – użytkownicy powinni rozważyć zakup pełnych wersji AVG, które skanują i blokują zagrożenia zanim zainfekują komputer użytkownika.

AVG Technologies wprowadziło wersję 8.0 w lutym 2008 roku. Użytkownicy domowi mogą wybierać pomiędzy AVG AntiVirus, AVG AntiVirus plus Firewall, lub AVG Internet Security, podczas gdy użytkownicy biznesowi mogą wybierać sieciową wersję AntiVirus i Internet Security, jak również system antywirusowy oparty na serwerach plików i emaili.

Dla Windows 2000+SP4, XP+SP2, Vista

AVG Free 8.0 jest przeznaczony do zastosowań niekomercyjnych na pojedynczych komputerach działających na Windows 2000+SP4, XP+SP2 i Vista. Początkowo produkt będzie dostępny w wersji anglojęzycznej, wersja japońska pojawi się tydzień później, a inne wersje językowe pojawią się w najbliższych miesiącach.

AVG nie zapewnia wsparcia technicznego dla darmowej wersji swojego oprogramowania, utrzymuje natomiast stronę oraz forum dla użytkowników umożliwiające wzajemną wymianę porad. Zainteresowani użytkownicy mogą pobrać oprogramowanie AVG pod tym adresem, lub z innych stron z darmowym oprogramowaniem, takich jak CNet Download.com

Firma AVG jest czołowym producentem zabezpieczeń internetowych dla klientów indywidualnych, firm z sektora ŚMP oraz niewielkich przedsiębiorstw. AVG zabezpiecza ponad 70milionów komputerów na całym świecie.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej